Румяна Караджова е трети курс в УНСС в специалността "Бизнес администрация". От една година тя работи като Оператор "Краен Тест" в Melexis България и успява да съчетава следването си със задълженията в компанията. Твърди, че с правилно планиране остава време и за любимото ѝ хоби - народните танци, както и за излети сред природата.
Вече почти 1 година сте в Melexis България, с какво ви привлече компанията и как всъщност се стигна до кандидатстването за работа в нея?
Присъединих се към екипа на Melexis по препоръка на мой колега. Той ми разказа в какво се състои неговата работа, каква е атмосферата в компанията и възможностите за развитие. Въпреки че беше нещо ново за мен, реших да опитам. Възможността да работя на смени е едно от предимствата, които ме привлече, защото беше важно да съчетавам работата със следването в университета.
Работите като оператор "Краен Тест", в какво се изразява вашият работен ден?
Работният ми ден е динамичен. Като всички останали оператори, имам предварително заложен график, в който е обозначено как сме разпределени с колегите спрямо редиците с машини в производството. Задачата на оператора е да следи за работното състояние на машините, да ги обслужва, както и да уведомява за проблеми, които могат да застрашат качеството на продукта. Melexis проектира, разработва и доставя чипове за клиенти от автомобилния, индустриалния, потребителския и медицинския сектор. Нашите продукти се влагат както в автомобилостроенето, така имат и други приложения, например в безконтактни термометри, дронове и т.н.

През какви предизвикателства преминахте през тази година и какво ви вдъхновява?
Постъпването ми на работа в Melexis беше предизвикателство за мен, защото нямах предишен опит и беше доста различно от това, което бях правила до момента. Започнах неуверено и плахо, но с голямо желание да се науча и да стана пълноценна част от екипа. С помощта на колегите ми успях да се запозная с работния процес и да се адаптирам към него. През изминалата година се убедих, че ако бъдеш отговорен към това, което правиш, и работиш в съответствие с инструкциите за работа, денят преминава леко и спокойно. Освен ежедневните дейности, свързани с производството на чипове, имам възможността да помагам на новопостъпилите колеги. Това е едно от нещата, които ме вдъхновяват, и ми помагат да утвърдя знанията и опита, които придобих за времето ми досега в Melexis.
В Melexis България работят много млади хора, разкажете ни повече за тази политика на компанията?
Melexis е от компаниите, които предлагат възможности за развитие и не спират своите служители да мечтаят. Екипът в България се състои от над 600 души, като част от тях са започнали без никакъв опит, но в момента заемат ръководни позиции в различни отдели и екипи. Това е доказателство, че ако човек иска да се развива, той ще бъде напътстван и подкрепян по пътя. Дори в момента екипите ни от инженери, оператори и техници се разширяват и с радост приветстваме специалистите, които искат да работят в сферата на микроелектрониката. Заинтересованите могат да прочетат повече за позициите на: melexis.com/sofia

Студентка сте в трети курс "Бизнес администрация" в УНСС, как съчетавате работните си ангажименти и следването си?
Както споменах, възможността да работя на смени ми позволява да съчетавам работата не само с учението, но и с други ангажименти. С правилната организация и желание, всеки би могъл да се справи. Колегите ми ме подкрепят и окуражават, а и до голяма степен преминаването към онлайн форма на обучение в университета улесни целия процес.
Остава ли ви време за хоби? Какво обичате да правите извън работата и следването?
Обичам да се движа, а това се изразява под формата на разходки в планината и танци. В свободното си време танцувам народни танци във фолклорен ансамбъл.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Реал Мадрид обмисля да се отвори за външни инвеститори
Европейските страни предложиха промени в плана на САЩ за Украйна
Кадър на деня за 23 ноември
Петкова: Планираният в Бюджет 2026 ръст на заплатите в администрацията е най-ниският от 2022 г.
Американците се тревожат не само за разходите, но и за работните си места
Лъскави небостъргачи променят Братислава до неузнаваемост
На днешния празник почитаме паметта на Св. Екатерина
Времето днес: Постепенно се затопля, дъждът спира
Хороскоп за 24 ноември: Време за промяна за зодиите
Здравословни начини да се справим с ревността във връзката
Хляб с квас или мая - какви са предимствата и недостатъците
Георг Георгиев: Политическо бездействие минира РСМ в ЕС
Спортът по телевизията днес, 24 ноември
Мачовете по телевизията, днес 24 ноември
Корто музо! Милан излъга Интер 1:0 и излезе втори
Скандален гол спаси Реал от резил в Елче
Левски мачка, а Лудогорец го връщат в играта за титлата
Сензационно: Ще се завърне ли Юрген Клоп начело на Ливърпул?
Нумерологична прогноза за 24 ноември
Днес е Света Екатерина!
Запечено сирене бри със сладко от череши по рецепта на Марта Стюарт
Сушени череши – за добър сън и повече антиоксиданти
Дневен хороскоп за 24 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 24 – 30 ноември
В 93% от случаите за катастрофите у нас е виновен шофьорът, пътната обстановка няма вина
Зимата идва: Как да подготвим автомобила си за сняг?
Светогледът на Тръмп: Циничен, егоистичен и алчен
Кога да украсите коледната елха, за да привлечете просперитет или защита от проблеми?
ChatGPT води до усвояване на по-повърхностно знание
Изключителни темпове и мащаби на загуба на лед при ледника Хектория
От НАСА предупреждават: Големите американски градове потъват
Пилот на United Airlines: Самолетът бе ударен от космически отпадъци
Съществуването на НЛО „вече не е под въпрос“, твърди американски режисьор
Спорите на мъха оцеляват 9 месеца в космически вакуум
Морските костенурки притежават мистериозна суперсила