Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) организира уебинар със световноизвестния руски икономист Михаил Хазин. Той ще се проведе 3 декември 2021 г. от 13.00 ч. в платформата Google Meet. Темата на лекцията е "Финансовият сектор в условия на глобална структурна криза. Мястото на България и Източна Европа в новите геостратегически реалности".
Сред основните акценти по време на експертния онлайн разговор с прочутия икономист и общественик ще бъдат глобалните проблеми пред развитието на световната и националната икономика, "Новата Ялта" при преговорите между САЩ и Китай, реалната икономика, финансовият сектор и технологичните компании, както и финансовият сектор в условия на глобална структурна криза.
Къде е мястото на България и Източна Европа в новите геостратегически реалности – не пропускайте да научите на 3 декември от 13.00 часа. Събитието се организира по покана на ректора на ВУЗФ доц. д-р Григорий Вазов и е част от специалните събития, с които водещият бизнес университет ВУЗФ отбелязва своята 20-та годишнина.
Михаил Хазин е сред най-популярните руски макроикономисти. Дълго време е бил член на президентската администрация на Русия. Постоянен член е на "Изборский клуб", който обединява известни политици, мислители и общественици. Избран е за академик на Международната академия по мениджмънт. Член е на Експертния съвет "Икономика и етика" към Московския и на цяла Русия патриарх. Михаил Хазин е създател и постоянен автор на уебсайта Khazin.ru, който съдържа прегледи на състоянието и прогнози за развитието на световната и руската икономика, както и геополитически анализи. През 2015 г. основава "Фондация за икономически изследвания Михаил Хазин".
Модератор на уебинара ще бъде доц. д-р Радостин Вазов, зам.-ректор по европейски проекти и продължаващо обучение, ВУЗФ. След края на лекцията участниците в уебинара ще имат възможност да зададат своите въпроси на Михаил Хазин.
Всеки желаещ да участва в уебинара може да се регистрира до 2 декември на е-mail assistant@vuzf.bg. След направена регистрация участниците ще получат линк за достъп до събитието. Лекцията ще бъде на руски език, като е осигурен синхронен превод на български език. Уебинарът ще се излъчва на живо във Facebook страницата и Youtube канала на ВУЗФ.
Повече за Михаил Хазин можете да научите ТУК.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Ford рестартира програмата си за Европа със седем нови модела
Цената на петрола се колебае след нови американски удари в Иран*
Русия плаши със системни удари по Киев, Украйна връща механизираните атаки на фронта
Справедливи цени, нелоялни търговски практики и случаят Германия
Надеждите за мир в Близкия изток тласнаха европейските борси до най-високото им ниво от 2 март
Войната натежава на глобалния растеж, а опасенията за цените се засилват
Бойко Величков: Предлагам на хората във VAR да си ударят два шамара! Явно някой се страхува от ЦСКА
15 000 празнуваха с Комо класирането в Шампионска лига
Милан вече преговаря с Андони Ираола
Все още не е ясно дали Лео Меси ще играе на Световното
Скандално! ВАР съдията в Разград е бивш юноша на Левски
Уволненията в Милан струват 22 млн. евро
Той се провали в Левски, а сега отново ще поеме Ботев Пловдив
Как да преговаряте за заплатата си, ако сте на средна възраст
Генетикът д-р Балабански: Човек не може да избяга от гените си, но има начини да удължим живота си
Какво търси всяка зодия в живота според астрологията
Хитри съвети как да посрещате гости като професионалист
Нумерологична прогноза за 26 май
Печено пиле с брюкселско зеле и лук
Проф. Даниел Вълчев: Хората са на няколко седмици, какво институционално оздравяване да има?
Кукленият театър във Варна с празнична програма за 1 юни
Европейското по художествена гимнастика във Варна стартира с отборната надпревара при девойките
Болницата в Каварна отново е изправена пред сериозни финансови проблеми
Кои са зодиите, които най-лесно се ядосват?
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Ще ни позволи ли медицината да „надхитрим смъртта“?
Откриха суперземя в орбита около близко до нас червено джудже
Меркурий се е сдобил с цялата си вода само за един ден
Подводен вулкан в Тихия океан промени разбиранията за формирането на земната кора
„Джеймс Уеб“ откри метан в атмосферата на екзопланета, подобна на Сатурн
„Шънджоу-23“ пристигна на „Тиенгун“: Китай се готви да кацне на Луната до 2030 г. (видео)