Антония Петрова е поредният гост в рубриката на Tialoto.bg "Звездна трансформация". Завършва УНСС с две висши образования – Международни икономически отношения и Право. Специализира руски език и финанси в Москва през 2006 и 2008 г. Има лиценз за дилър и брокер на Руската фондова борса. Но у нас става известна, когато печели конкурса Мис България през 2009 година.
Медиите обаче гръмват след недоволство в социалните мрежи след нейния избор. Тогава се ражда и нейният нелицеприятен прякор Мис Крокодил, който я следва и до днес. Но пък тя проявява чувство за хумор и на рождения си ден реже торта във формата на влечуго.
Най-дискутираният момент от връзката й с руснака е през 2011 година. Тогава родителите й подават сигнал, че Антония е отвлечена от бившия си по това време приятел. Полицията информира, че Бередин влязъл в ресторант в кв. Бояна, където Антония Петрова вечеряла с приятели, издърпал я и я качил в джипа си.
Около 23:30 ч. след заградителни действия полицията е открила джипа на ъгъла на бул. „Мария Луиза“ и „Ал. Стамболийски“. Антония Петрова била в колата, увита с одеяло. Тя била с охлузвания по коленете, а Бередин е задържан за 24 часа. Там той отрича, че има отвличане и твърди, че двата се возили.
Стига се до дело, в което Софийски градски съд отсича: "Мис България 2009 Антония Петрова не е била отвлечена от бившия си годеник Александър Бередин".
Година по-късно настъпва ренесанс в отношенията им.
"Нашата любов е много голяма. Всичко, което Александър прави, е от любов", защитава тогава приятеля си миската.
На 21 март 2012 г. сключва брак с дългогодишния си приятел Александър Бередин в Москва.
Разделят се окончателно през 2016 година, в края на септември Антония Петрова дава единственото си интервю, за да изясни подробностите. Слуховете тръгват, че отново е имало бой, но те остават непотвърдени.
Миската заяви, че тя е инициатор на разлъката с мъжа си, който продължава да я кара да размисли и не искал да се развежда с нея.
"Трети човек не е замесен", заявява Петрова и заяви, че иска да роди дете от човек, който наистина разпознае като своя човек.
В началото на 2017 г. тя скандализира след като чернокожа участничка става Мис Хелзинки.
"Мис Хелзинки има питекантропско излъчване. Все едно еволюцията не е минала през нея. Красотата е субективно понятие. Но има някакви критерии. Знаем как изглежда едно аристократично лице - с тънък правилен нос, за разлика от това момиче. Няма да се учудя, ако съвсем скоро "Мис Германия" стане сирийка", заяви тя, след което понесе сриозни критики заради изказването си.
Вижте цялата галерия с Антония Петрова през годините тук
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Ръстът на чистата енергия в САЩ ще достигне рекорд тази година въпреки Тръмп
Шефът на Shell: Енергийната криза може да продължи и през 2027 г.
Вносът на авиационно гориво в Европа от Близкия изток пресъхва, опасенията от недостиг растат
Мадяр иска среща със Зеленски, за да възстанови отношенията между Унгария и Украйна
БФБ среща инвеститори и компании в новото издание на Investor Day
„Адванс Терафонд“ увеличава продажбите на имоти през първото тримесечие
Рецепта за риба в доматен сос с чесън и маслини
4 зодии получават важно послание от Вселената на 29 април
Голям план за паркирането в София: 1200 нови места върху кални терени
Дрога за 3,45 млн. долара: Безпрецедентен арест на монаси в Шри Ланка
Кой ще избере? Барса си заплю трио топ нападатели
Локо Пд с призив преди реванша с Арда
Веласкес предприема смел ход в Левски
Историческо: ФИФА променя ключово правило във футбола
Извънредно от "Герена": Левски готви стратегически ход зад кулисите
Ясно е кога Левски вдига шампионската титла
„България Еър“ увеличава честотите на полети до 3 дестинации през летния сезон
Чантите, които ще владеят сезон пролет-лято 2026 (+Снимки)
Дневен хороскоп за 29 април, сряда
„Talk 26: Устойчив град“ ще очертае новия модел на съвременния град
Книги, които всяка жена трябва да прочете
Нумерологична прогноза за май 2026
Българите се развеждат два пъти по-често от румънците, 40% от браковете приключват
Ръст на загиналите по пътищата у нас
„Прогресивна България“: Ново правителство се очаква до две седмици
76 български работници са загинали при трудови злополуки през изминалата година
Руски генерал: България ни "открадна" 700 млн. евро
Венеция може да бъде потопена без допълнителни мерки за защита
Проучване доказа: Планетите се образуват по-лесно около двойни звезди
Орбитите на астероиди може да „отрежат“ пътя до Марс
Телескопът „Хъбъл“ проследява еволюцията на Тройната мъглявина
Прочутите японски вишневи цветове избледняват заради все по-топлите зими
Напредък в квантовата физика: Учени измериха „формата“ на електроните
Мисията Smile на Европа и Китай ще изследва как Земята реагира на слънчевия вятър