Антон Хекимян напуска бТВ и май ще се окаже един от 20-те кандидат кмета на Борисов, пишат от "24 часа" .
Директорът на "Новини, актуални предавания и спорт на bTV няма да се мести в NOVA, каквито слухове тръгнаха. Оттам категорично отричат.
Хекимян бил забелязан около кабинета на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов в централата на партията. Там обаче е администрацията на бТВ и е възможно просто да е отишъл да си подаде документите за напускане и случайно да се е видял с Борисов.
Зпознати обаче твърдят, че Хекимян може и да е предложението на ГЕРБ за кандидат кмет на София. Борисов онзи ден каза, че има 20 кандидати и още избира. После каза, че кандидатът му ще изненада всички.
Самият тв водещ обяви напускането си във Facebook с дълъг пост:
През вече далечната 2004 година започнах в БТВ като стажант. Тогава бях на 20 години. За 19 години разбрах какво е да си посветен на журналистиката, да обичаш хората, с които те среща съдбата и да се учиш от живота на истинските хора.
Извървях дълъг път и съм благодарен на колегите, които са ме подкрепяли в първите ми стъпки и на всички хора, които повярваха в мен.
Щастлив съм, че се участвах в това пътешествие. Битки, победи, радости, смях, незабравими герои, понякога сълзи, но никога съжаление. БТВ ме научи на дисциплина!
Да работиш с професионалистите в БТВ НОВИНИТЕ е привилегия и аз винаги съм ценил усилието на всеки един човек в екипа си.Научен съм, че трябва да се дава шанс и се радвам, че успях да дам път на много млади хора да творят и на много колеги да намерят още предизвикателства в работата си.
Битката за истината трябва да се води на всички нива - независимо от длъжността, която заемаш или професията, която практикуваш. А журналистите са онези хора в нашето общество, които следват принципа на истината безусловно.
Не мога да скрия, че решението да поема в друга посока е изключително трудно. Но всеки, който ме познава истински, е наясно, че обичам предизвикателствата и не се страхувам.
И bTV потвърди раздялата с позиция до медиите:
bTV Media Group (bTV) обявява, че приема с незабавен ефект оставката на Антон Хекимян, директор „Новини, актуални предавания и спорт“, вследствие на неговото решение да продължи в друга професионална посока.
Компанията благодари на Антон Хекимян за професионалния му принос през последните 17 години и отчита усилията му за превръщането на bTV в една от най-обективните и надеждни медии в България.
В междинния период, главният изпълнителен директор на bTV Media Group Ралф Бартолaйт ще отговаря за новинарското съдържание, заедно с главния редактор на „bTV Новините“ Веселина Петракиева, с главния редактор на „Актуални предавания“ Искра Владимирова и с мениджъра уеб съдържание & изпълнителен продуцент на редакция “Спорт“ Владислава Лазарова.
Редакционният борд на CME ще продължи да следи всички новинарски дейности на bTV, за да гарантира интегритета и независимостта на bTV Новините. Медията незабавно стартира процес по избор на заместник на г-н Хекимян за поста директор отдел „Новини, актуални предавания и спорт“ на bTV.

Геополитическите сътресения разклатиха оптимизма на Wall Street
Шефчович: ЕС обмисля да спре временно въглеродния данък върху торовете
Кадър на деня за 7 януари
Ценовата война на автомобилния пазар в Китай продължава въпреки по-строгите регулации
Тръмп: Без дивиденти и обратно изкупуване на акции при отбранителните компании
Компаниите криптотрезори се разминаха с удар от доставчика на индекси MSCI
Ходенето като упражнение - кога не е достатъчно?
Зодиите, изправени пред кармични изпитания през 2026 г.
Ферментиралите храни са полезни за червата и стомаха
Червен код за валежи в община Крумовград: Обявиха 8 януари за неучебен
Късна емисия
Арсенал мечтае за титлата! Брайтън спъна Сити в Манчестър!
Петзвездна Барселона избърса пода с Атлетик Билбао
Звезда на Реал Мадрид удари рамо на Винисиус
Венци Стефанов с голяма новина за Славия
Дузпата на Турицов остави отпечатък върху ЦСКА
Людовика Павани
Дневен хороскоп за 8 януари, четвъртък
Лесна питка за Бабинден
Зимна промоция на „България Еър“ с отстъпки до 35% за 12 дестинации
Само месец остава до най-личния концерт на Николина Чакърдъкова
Смяна на професията след 40: Съвети, които ще са ви от полза
Лесен 3-дневен детокс след празниците
Една държава в ЕС не е длъжна да приеме еврото - ето коя е тя
Мицкоски се жалва от България: София иска цялостно предефиниране на македонската идентичност
Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
Зеленски се оплака: ЕС не ни казва как ще ни защити от Русия
Астрономи от Варна: Тази вечер ни очаква рядко астрономическо зрелище
17-годишен ученик направи приложение за еврото: Eurobuddy
Под пустинните пясъци на Южен Египет откриха византийски манастир
Британски учени с революционно откритие за живота след смъртта
Гигант се издигна над марсианските облаци: Какво видяха учените на Червената планета
НАСА се опитва да спаси обречения телескоп Swift
Професиите на бъдещето: Как ще изглежда ИТ пазарът след 2030 г.