Базираната в Бедфърд, Масачузетс, софтуерна компания Progress Software съобщи, че е приключила с трансакцията по придобиването на „Телерик“ АД. Сделката за 263 млн. долара бе обявена през октомври.
От днес основателите на българската компания Васил Терзиев, Светозар Георгиев, Бойко Яръмов и Христо Косев поемат нови ръководни позиции в публичната американска компания Progress. След придобиването „Телерик“ става „Telerik: a Progress Company“. Съоснователите и изпълнителни директори на Telerik Васил Терзиев и Светозар Георгиев стават съответно главен директор „Иновации“ и старши вицепрезидент „Платформи за разработка на приложения“ в Progress. В новата си роля Васил Терзиев ще отговаря за дългосрочната стратегия за комбинираното портфолио на Progress и идентифицирането на нови технологии и бизнес възможности за продуктите на компанията.
Като старши вицепрезидент „Платформи за разработка на приложения“ Светозар Георгиев ще ръководи амбициозната бизнес стратегия на системата за управление на уеб съдържание на Telerik - Sitefinity CMS.
Другите двама съоснователи на Телерик - Бойко Яръмов и Христо Косев, стават съответно вицепрезидент „Операции“ и вицепрезидент „Технологии“ в американската компания. Димитър Таслаков, главен директор „Човешки ресурси“ в Telerik, поема същата глобална позиция в Progress. В новите си роли Светозар Георгиев, Васил Терзиев и Димитър Таслаков са вече част от ръководния съвет на изпълнителния директор на Progress - Фил Пийд.
Чрез това придобиване Progress обединява два екипа от водещи експерти и комбинира две допълващи се продуктови портфолиа. Така компанията ще предоставя цялостна платформа в „облака“ и локална (on-premise) платформа, която ще позволи на разработчиците бързо да създават красиви приложения, задвижвани от данни за всяка уеб, десктоп и мобилна платформа.
„Присъединяването ни към топ мениджмънта на Progress е следващата стъпка в нашата невероятна история. Вече 12 години ние сме доверен партньор на над 130 хил. клиенти по целия свят. С новите си роли в Progress ние ще надградим опита си да създадем бързо растяща, успешна организация, и ще предоставим изключителни нови възможности на клиентите на двете компании", казва Васил Терзиев.
„Днес разработчиците имат повече свобода от всякога. Но с нея те се сблъскват и с някои предизвикателства—множество платформи и технологии, на които приложенията трябва да работят, жестока конкуренция и високи очаквания на клиентите за красиви и същевременно напълно функционални приложения, които работят на всяко едно устройство. С придобиването на Telerik Progress ще предостави решение на тези предизвикателства, като стане дестинация номер 1 за всички разработчици по света,“ коментира Фил Пийд, президент и изпълнителен директор на Progress.
Приходите на "Телерик" за последната година надхвърлят 60 млн. долара, а за същия период ръстът на клиентите ѝ е 20%. Купувачът очаква сделката да повиши печалбата ѝ през първата година. Приходите на компанията от Калифорния за миналата година са 334 млн. долара, докато пазарната й капитализация е 1,26 млрд. долара. В компанията работят около 950 души.
Progress Software Corporation е глобална софтуерна компания, която улеснява разработването, пускането и управлението на локални (on-premise) бизнес приложения или приложения, базирани в „облака“, като подобрява продуктивността, намалява ИТ сложността и общата инвестиция на клиента.
"Телерик" е най-големият софтуерен разработчик в страната, основан преди 12 години от Светозар Георгиев, Васил Терзиев, Бойко Яръмов и Христо Косев. В момента компанията има над 650 служители в България и представителства в Канада, Великобритания, Германия, Австралия и Индия.
Повече новини за технологии можете да прочетете в Investor.bg.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Microsoft се отдръпва от премахването на въглерод от атмосферата
Русия и Украйна си размениха военнопленници преди временното прекратяване на огъня
Кризата в Близкия изток хвърля сянка върху пазара на луксозни автомобили
АЦБ ще обсъди с банките рисковете около новия AI модел на Anthropic
Прибалтика излиза с единна позиция срещу Русия
Политиките на Тръмп и възходът на Китай заплашват фармацевтичния сектор на Европа
Кипър: Жилищна сграда се срути в Лимасол, има ранени и заклещени хора (ВИДЕО)
МВР хвана близо 50 пияни или дрогирани шофьори на Разпети петък
Кандев: Хванаха мъж с 12 хил. евро в пояса, предназначени за купуване на гласове
Ако Левски падне 3 пъти от ЦСКА, какъв шампион е тръгнал да става!?
VIP фен на ЦСКА: Ако загубим от Левски, да не обвиняват Христо Янев
ЦСКА не трябва да прави кал на Левски
От "Герена" се канят да разбият ЦСКА
Японец минал през ЦСКА си уреди любопитен трансфер
Национал на България със загуба в Тунис
Рецепти за дроб сарма
Дневен хороскоп за 12 април, неделя
Задължителни ястия за Великден
Седмична нумерологична прогноза за 13 – 19 април
Любовен хороскоп за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 11 април
Румънка шофира със 176 км/ч заради козунак
Пьотр Нестеров отпадна на полуфиналите в Тунис
Украйна и Русия си размениха по 175 военнопленници
Хванаха за ден 48 шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скри 12 хиляди евро в пояса, били за покупка на гласове
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера