Единадесетото издание на международния франкофонски фестивал „Франкофоли“ ще се проведе от 20 до 22 юни 2025 г. на Гребната база в Пловдив. Организаторите обявиха пълната програма, която включва звезди от световната сцена и любими български изпълнители. Специалната изненада за всички почитатели на фестивала тази година е, че събитието ще продължи три дни – от петък, 20 юни, до неделя, 22 юни, включително.
Петък, 20 юни
Началото на фестивала ще бъде дадено от френската група La Caravane Passe, която ще предложи много динамично и цветно шоу с джипси и номадски фолклор. През 2023 г. La Caravane Passe отбеляза 20-годишнината си на сцената с издаването на албума "Hotel Karavan", който включва сътрудничества с артисти от пет континента, сред които La Rue Ketanou, Mehdi Nassouli и Amsterdam Klezmer Band. След тях сцената ще завладее румънската поп звезда Alexandra Stan, позната с хита „Mr. Saxobeat“, както и с други любими парчета като „Lemonade“, „Get Back (ASAP)“, „Dance“, „All My People“ и много други. След нея на сцената ще излезе италианската певица In-Grid – гласът зад френскоезичния денс хит „Tu es foutu“. Финалът на вечерта ще бъде даден от Master KG – южноафрикански музикант и продуцент, известен с глобалния хит „Jerusalema“. Съчетавайки африкански ритми с електронно звучене, той се утвърждава като един от най-влиятелните съвременни артисти от континента.
Събота, 21 юни
Вечерта ще започне с RILA – българо-французойка, израснала в сърцето на българските планини. Със своя поп стил, обогатен с кинематографични мелодии, тя впечатлява и напомня за звезди като Adele и Lana Del Rey. След нея на сцената ще се качи Криско – един от най-успешните български изпълнители и продуценти. Фестивалният си дебют ще направи и Лили Иванова. Гвоздеят на вечерта ще бъде френската звезда ZAZ – изпълнителка със собствен почерк, съчетаващ шансон, джаз, поп и световни ритми.
Неделя, 22 юни
Последният ден на фестивала ще започне с обичаните български музиканти Братя Мангасариян. Известни със своя хумор и сценично присъствие, те ще внесат настроение и усмивки. След тях публиката ще се наслади на изпълнението на Kiril Dzajkovski и вокали, които ще поднесат неповторимо музикално пътешествие с микс от етно мотиви и електронни бийтове. Финалът на фестивала ще постави легендарната група Gipsy Kings с участието на Тонино Балиардо, които със сигурност ще накарат публиката да танцува под ритмите на „Bamboléo“, „Djobi Djoba“, „Un Amor“ и други вечни хитове.
Билети за фестивала може да намерите на официалния сайт на фестивала: https://francofoliesbg.com, както и в мрежата на Eventim, Kupibileti.bg, EpayGo, както и на касите на EasyPay в цялата страна.
Цените са 70 лева за еднодневен и 140 лева за двудневен билет. Специално за всички фенове на фестивала – до края на месец май, при покупка на двудневен билет за петък и събота, получавате бонус – безплатен вход за неделя. Същото важи и за вече закупените двудневни билети. След края на месец май в продажба ще бъдат пуснати и билетите за всички три дни от фестивала.
Всяка покупка на билет носи и добро – 2 лева от стойността му ще бъдат дарени на Фондация „Слънчеви деца“, която подкрепя деца със специални потребности.
Програма на фестивала „Франкофоли“ 2025:
Петък – 20 юни
La Caravane Passe
Alexandra Stan
In-Grid
Мaster KG
Събота – 21 юни
RILA
Криско
Лили Иванова
ZAZ
Неделя – 22 юни
Братя Мангасариян
Kiril Dzajkovski
Gipsy Kings с участието на Тонино Балиардо

Русия няма сили да атакува и да поддържа темпото на няколко фронта в Украйна
Как Централна и Източна Европа да задържи еднорозите си, които отлитат на запад?
Защо Русия засилва подкрепата си за Иран?
Китай задава нови стандарти за иновации в световната автомобилна индустрия
Anthropic не преувеличава за паноптикума на изкуствения интелект
Кадър на деня на 29 март
Ансамбълът на България грабна бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика
Поверия и забрани на празника на 30 март
Времето тази седмица: Дъжд, сняг и повишена лавинна опасност
Болката ще отмине, срамът ще остане вечно
Ансамбълът ни грабна бронз от Световната купа
Подмладена България ще си вдига самочувствието преди Лигата на нациите с бой над Индонезия
Каратанчева „нахлу“ в основната схема в Богота
Като Сабаленка: И Синер постигна „Слънчев дубъл“
България ще минава през теста „Индонезия“ в топ мача на турнира в Джакарта
Нумерологична прогноза за 30 март
Диетичен хляб с бадемово брашно
Таро карта за 30 март, понеделник
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Честваме паметта на преподобния Йоан Лествичник
Навършват се 82 г. от бомбардировките над София
Половината ваканционни имоти в България отпадат от Airbnb и Booking след 20 май 2026 г.
Наркотиците, които разцепиха „Бийтълс“
Тревогите на унгарската провинция ще решат съдбата на Орбан
Забравената болест се завръща: Туберкулозата отново застрашава света
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки