IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Уил Смит отказал да участва в "Генезис", защото не схванал сюжета

Навремето той е изпуснал и други главни роли - в „Матрицата" и „Django Unchained“

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Уил Смит изненада феновете с признание, че е отказал главната роля в „Генезис“ на Кристофър Нолан, защото... не разбрал сюжета.

В интервю за британската радиостанция Kiss Xtra, актьорът сподели, че „Генезис“ е част от болезнения му списък с емблематични филми, които е пропуснал, заедно с „Матрицата" и „Django Unchained“.

„Не мисля, че съм го казвал публично, но сега ще го направя, защото си споделяме – Крис Нолан първо ми предложи „Генезис“ и аз не го разбрах. Никога не съм го изричал на глас. Сега като се замисля, тези филми, които влизат в алтернативни реалности... не се представят добре като концепция. Но ме боли и за тях“, призна 55-годишният Смит.

Още през 2010 г., няколко месеца след премиерата на „Генезис“, The Hollywood Reporter разкри, че Нолан първоначално е искал Брад Пит за главната роля, но след като актьорът не се ангажирал, Нолан се насочил към Смит. Едва след неговия отказ, Леонардо ди Каприо подписал договора и в крайна сметка участието му се превърна в едно от най-големите попадения в кариерата му – филмът донесе над 839 милиона долара приходи по света.

Макар че пропускът с „Генезис“ е болезнен, Смит признава, че още повече го боли за отказа от ролята на Нео в „Матрицата“ – част, която направи Киану Рийвс глобална екшън икона.

„Твърде много боли, за да говоря за това“, каза той в ефира на Kiss Xtra.

През 2019 г. Смит публикува видео в YouTube, където обяснява защо е отказал „Матрицата“. Причината била, че не се свързал с визията на Уашовски, която според него наблягала повече на режисьорския стил, отколкото на самата история.

Видеото съдържа и комичен преразказ на разговора: „Представи си, че си в битка. Скокваш. Представи си, че можеш да спреш в средата на скока. А сега хората могат да те видят в 360 градуса. Ще измислим нова камера, с която всички ще видят скока, докато си застинал.“

Смит разкрива и че отказал ролята на Джанго в „Django Unchained“ на Куентин Тарантино, която в крайна сметка отиде при Джейми Фокс. Причината – не бил съгласен с фокуса на историята.

„Не исках да направя филм за отмъщение на тема робство. Сюжетът е съвършен – мъж, който се научава да убива, за да спаси съпругата си, превърната в робиня. Това е перфектна идея. Но просто Куентин и аз не гледахме в една посока. Исках да направя този филм ужасно много, но за мен той трябваше да бъде любовна история, не история за отмъщение“, сподели той пред GQ.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свободно време
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата