Мишел Обама отново се опита да сложи край на упоритите слухове за проблеми в брака ѝ с бившия президент на САЩ Барак Обама — като заяви, че единствената причина да не ги виждаме често заедно на снимки е, че вече са „твърде възрастни за Instagram“.
„Фактът, че хората не ме виждат на среща с мъжа ми, поражда слухове за края на нашия брак. Окей, не качваме всяка минута от живота си в Instagram. Ние сме на 60 години. На 60 сме, хора. Просто няма как да знаете какво правим всяка минута от деня“, каза 61-годишната бивша първа дама в интервю за подкаста „Wild Card“ на NPR.
Мишел призна, че съзнателно е отказала да присъства на събития, които се очаква да уважи — като погребението на бившия президент Джими Картър и встъпването в длъжност на Доналд Тръмп — и е приела, че това ще породи гняв и още слухове за брачни проблеми.
„Това беше част от желанието ми да определя какво искам да правя, а не какво трябва да правя или какво очаква светът от мен. И трябваше да си понеса последствията. Това са моите решения. Каквато и да беше реакцията, трябваше да я понеса. Но не съжалявам. Това е моят живот сега и мога да го кажа спокойно“, сподели тя.
Обама разказа открито за семейството си и предизвикателствата в брака в собствения си подкаст „IMO“, който води с брат си Крейг Робинсън. Тя призна, че като работеща майка и първа дама е усещала, че трябвало да „ореже“ амбициите си.
„Трябваше да взема решение: "Окей, мъжът ми е там, имам деца. Мога ли да си позволя да съм амбициозна в този момент? По-скоро трябва да направя крачка назад“, споделя тя.
Мишел категорично е отхвърляла слуховете за раздяла и преди.
„Ако имах проблеми с мъжа ми, всички щяха да знаят. Брат ми щеше да знае. Щях да търся решения публично. Не съм мъченица“, заяви тя в подкаста „The Diary of a CEO“ на Стивън Бартлет миналия месец.
Докато слуховете за развод се въртяха, двамата с Барак демонстрираха публично близост — били забелязани на романтична вечеря в ресторанта на хотел "Lowell" в Манхатън миналия месец, а през април вечеряли заедно в ресторант във Вашингтон.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Анализатори: Войната в Близкия изток засилва позициите на Китай спрямо САЩ
Ал. Николов: Липсата на разговор за корупция в енергетиката подкрепя контролирания вот
Изкуственият интелект няма да реши задълбочаващата се финансова криза на Великобритания
Проектът „Помпей“ възражда древната традиция на винопроизводството
Русия и Украйна си размениха удари с дронове
Китай е подготвен за глобална енергийна криза
Радев: Борбата с корупцията е ключова за икономическото развитие и заплатите
Борисов: Мир, ред и стабилност - ГЕРБ показва лидерство в кризи и война
Подробности за първите опити за примирие между руската и османската армия през 1878 г.
Обедна емисия
"Не ям солено и мазно": 100-годишният дядо Ганчо разкри тайната на дълголетието
Късмет и нови възможности за шест китайски зодии на 23 март
Попето с любопитно сравнение на поколенията във футбола
НА ЖИВО: ЦСКА – Добруджа 0:0
Неприятна изненада! Звезда на Левски аут от сметките на България за Индонезия
Берое отлепи от дъното! Заралии с първа победа от половин година
Дортмунд се раздели с шеф
В Байерн Мюнхен недоволни от Германия
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Седмична таро прогноза за 23 – 29 март
Нумерологична прогноза за 22 март
Роберт Фицо: Светът е изправен пред сериозна опасност от Трета световна война
Две сгради се срутиха след взрив в Истанбул
Експерти за изборите: Обикновено калта, която се изсипва, се изсипва в последната седмица
Министерство на образованието е готово за изборите
Ограничена е заразата от морбили в района на Бяла Слатина
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната