“Обичам ви, България. See you soon”, с тези пет думи, казани на български и английски език завърши петият, най-голям и мащабен концерт на Енрике Иглесиас у нас. Над 30 хиляди души пяха в хор със своя любимец над час и половина.
След кратко интро, шоуто започна на испански – със Súbeme la radio от 2017 г., последваха Freak (2014), Chasing The Sun (2021), Be with You (1996), Heartbeat (2010), Duele el corazón (2016), позната като дует с пуреториканския рапър Уисин, както и първият голям хит от 1998 г. – Bailamos.
На Cuando Me Enamoro (2010) Иглесиас се премести в средата на стадиона, насред хората. Преди да продължи с Ring My Bells (2007), той отново се обърна към публиката на български с “Наздраве“. Иглесиас се пошегува, че на стадиона има 60 процента жени и 40 процента мъже.
Латино купонът под звездите продължи с Me pase (2021). След Chasing The Sun, това беше второто по-ново парче от целия сетлист за 20 септември. Синглът е с участието на пуерториканската певица и авторка на песни Фаруко, и излиза в предпоследния албум на испанската звезда.
Концертът продължи с I Like How It Feels (2014), Tired Of Being Sorry (2007), Escape от едноименния албум (2001), която завършва с мотиви от Sweet Dreams на Eurythmics, и Tonight I’m Lovin’ You (2005).
Сред емоционалните и едновременно с това забавни моменти бе признанието, че има няколко любими неща – обича да пише песни и да ги пее, харесва му да е сред почитателите си, обича семейството си и... да си пийва в събота вечер.
На Hero, един от най-големите му хитове, записан в началото на новия век, Енрике Иглесиас отново се премести в средата на сцената. Продължи с El Perdón, позната като дует с Ники Джем, суперхита Bailando и за финал – дуета с Питбул (но без Питбул) – I like it, гарниран със стотици бели балони, на които пишеше EI (инициалите на артиста) и мощна заря.
Преди да излезе на сцената, шоуто беше подгряно от група Молец.
За пръв път Енрике Иглесиас пее в България на концерт по случай 15-годишнината на мобилен оператор – на 29 септември 2010 г. Събитието е на поляна в парк, със свободен достъп. Още тогава той пофлиртува с публиката, използвайки думи на български език.
На 14 декември 2015 г. се завръща у нас за самостоятелен концерт, част от световното му турне Sex And Love Tour, в зала “Арена Армеец“. “Извинявайте, че закъснях", казва на чист български Енрике Иглесиас, след като изпява няколко песни в препълнената зала. Концертът е започнал два часа след обявеното начало (20:00).
“Голямото чакане бе единственият минус на вечерта, в която звездата направи шоу като по учебник, създавайки страхотен контакт с публиката“, припомнят очевидци. Първо качва на сцената баща и син, карайки ги да пеят. За кураж дава вода на детето и алкохол - на родителя, като преди да му сипе втори път, пита кой ще шофира до вкъщи. След това иска телефона на момиче от публиката, разигравайки разговор с приятеля ѝ: “Тя ще се прибере по-късно", обяснява Енрике.
Поради огромния интерес към събитието, Енрике Иглесиас изпълнява своите хитове в България отново – на 14 май 2016 г., в същата зала. Този път той се появява с “едва“ 50 минути закъснение.
Две години и половина по-късно, на 6 ноември 2018 г., отново в “Арена Армеец“, той изпълнява всичките си хитове. 90-минутният концерт е част от турнето All The Hits Live. За да бъде по-близо до по-голяма част от аудиторията, Енрике отново пее на две сцени, танцува с фенка, приема подаръци и цветя и нито за миг не сваля усмивката от лицето си. / БТА
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 18 юли
На Световното първенство Джани Инфантино прелетял разстояние, колкото две обиколи около Екватора
Ню Йорк не е строил толкова много жилища от 1965 г.
Париж ще удвои данъка върху незаетите жилища от 2027 година
Китайските компнии преосмислят смартфона в ерата на изкуствения интелект
Започва проектирането на ключов участък от Софийския околовръстен път
"Оковите не се виждаха": Бивша асистентка на Епстийн разказа за години на насилие, страх и контрол
Денков за Киевската декларация: Политическа шизофрения и хаос във външната ни политика
Шофьор с 3,43 промила блъсна кола в София и избяга
Каримански: ББР да бъде трансформирана, България няма нужда от такава банка
"Левски" разпродаде "Герена" за "Университатя"
Половинките на Испания и Аржентина - коя от коя по-красива + СНИМКИ
Септември и Арда разделиха точките
ОФИЦИАЛНО: Участник на Мондиал 2026 подсили Лудогорец
Погачар спечели нов етап и посяга към пети триумф в Тур дьо Франс
Ще се справят ли с Аржентина? Испанците не тренират преди финала
Чудо в Лондон, Дуплантис не спечели
Как да се спасите от жегите – 5 съвета от специалисти
Дневен хороскоп за 19 юли, неделя
Каква рокля ви подхожда? Изберете според формата на тялото
Летни салати с малко калории
Седмична нумерологична прогноза за 20 – 26 юли 2026
Задължителни ястия за Илинден на 20 юли
Защо феноменът на Рейно може да се обостря и през лятото?
Експериментална ваксина забавя развитието на мозъчни тумори
Какво да сложим в аптечката и багажа, когато пътуваме надалече с бебе или дете?
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
МЗ подкрепи централизираните покупки на скъпоструващи лекарства
Мъж с над 3 промила алкохол предизвика катастрофа
Родни полицаи бяха част от международен удар срещу мрежа за трафик на мигранти
Кметът на Ню Йорк обмисля арест на Нетаняху по време на събрание на ООН
Забравено олио върху котлон предизвика пожар във Варна
Обиколил света приключенец ще плува за 14-и път в маратона Галата – Варна
Хванаха за ден 30 шофьори с алкохол или наркотици