IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Скарлет Йохансон като Майка Готел? Игралната версия на "Рапунцел" възкръсна

Явно принцесата с дълги коси преживя "предателството на Снежанка"

Снимки: IMDb/БГНЕС

Снимки: IMDb/БГНЕС

Disney официално възобновява работата по игралната версия на "Рапунцел и разбойникът" ("Tangled“), след като по-рано тази година проектът беше поставен на изчакване за неопределен период от време. Актьорският състав все още не е финализиран, но според източници Скарлет Йохансон е сред фаворитите за ролята на Майка Готел.

Продукцията беше замразена през април след епичния провал на адаптацията на "Снежанка" ("Snow White“), която видя бял свят през март. В следващите месеци обаче римейкът на "Лило и Стич" ("Lilo & Stitch“) се превърна в истински касов феномен с приходи от 1 милиард долара в световен мащаб. Запознати отбелязват, че ключовата разлика между двата филма е в тяхната културна релевантност. Оригиналната "Снежанка" излезе през 1937 г. и вече няма силна връзка с днешните деца. Но дали беше само това проблема? За разлика от нея "Лило и Стич" от 2002 г. никога не загуби популярността си – през 2024 г. самостоятелно е донесъл над 2,6 милиарда долара от търговия с продукти, още преди да се завърне на голям екран. Ясно е, че студиото се надява "Рапунцел и разбойникът" да има подобно влияние върху младата публика.

Както и анимацията от 2010 г., новият филм ще разказва за принцеса Рапунцел с дълга вълшебна коса, която бива спасена от усамотената си кула от авантюриста Флин Райдър. В оригинала музикалната героиня беше озвучена от Манди Мур, а филмът донесе 592 милиона долара в глобален боксофис. Макар резултатът да беше впечатляващ, бюджетът от 260 милиона долара намали значително печалбите. Въпреки това продукцията остана важен източник за нови идеи на Disney, включително късометражното продължение „Tangled Ever After“ (2012 г.) и телевизионния сериал „Rapunzel’s Tangled Adventure“ (2017 година).

Режисьорът на „The Greatest Showman“ Майкъл Грейси продължава преговорите да оглави проекта по сценарий на Дженифър Кейтин Робинсън (работила по римейка на „I Know What You Did Last Summer“ на Sony).

Но кой още ще бъде част от продукцията - ще стане ясно на по-късен етап, уточнява Variety.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свободно време
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата