Трогвали сме се многократно от твърдението на бабите и дядовците ни, че бракът им е задържан, благодарение на компромис. Фактът, че ако има проблем, те го решават по свой си начин, а не заменят половинката си заради недостатък може би е причината за толкова малкото разводи при тяхното поколение. За съжаление, нещата не стоят така с новата генерация.
Бабите и дядовците ни са създавали здрави семейства, крепящи се на любов, а ние едва успяваме да намерим хора, на които да се доверим. Ако поколението на родителите на нашите родители може да бъде запомнено с принципи, морални ценности и лоялност един към друг, ние с какво ще бъдем запомнени?
Въпрос на личен избор е дали ще дадем началото на един много по-логичен и рационален подход или ще се откажем и от емоционалното, за сметка на материалното. Изборът е ваш.
Представяме ви основните причини, заради които сегашното поколение все повече губи способността си да обича.
1. Интересуваме се повече от незабавното и временно удовлетворение, отколкото от каквото и да е друго
Най-често срещаната тенденция към днешното поколение е нуждата от незабавно удовлетворение. Искаме всичко и го искаме сега! Въпреки че вече годините минават и се водим почти възрастни, продължаваме да живеем в култура, от която свикнахме с мисълта, че можем да имаме постоянен достъп до почти всичко. Ако сме гладни, храната е на едно телефонно обаждане разстояние. Ако искаме нова дреха, трябва просто да кликнем с мишката. Проблемът е, че това се превръща в ежедневие и начин на мислене, който се прехвърля и в отношенията ни с хората и любовните ни връзки.
2. Културата на наркотиците, алкохола и пороците
Няма как да отречете. Културата, че можем да имаме всичко незабавно не винаги води до положителни неща, особено когато става въпрос за пороците. В днешно време сме загубили основните ценности, буквално давим мъката в алкохол и любовното разочарование с многобройни срещи за по една нощ. Разбира се, не можем да генерализираме така, но нека бъдем честни – това е тенденция сред новото поколение.
Още по темата можете да прочетете в Тialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Израел сам доказа, че не е непобедим
Българска агенция със събитие в Кан за първи път в историята на рекламата у нас
Авиокомпаниите се възползват от жегите и трупат приходи от пътувания извън сезона
Бъдещето си ти: Fibank стартира новото издание на стажантската си програма
България е сред страните в ЕС с най-силен ръст на индустриалните цени
Акциите на easyJet скачат с 10% след принципно съгласие за придобиването от Castlelake
Рецепта за пържени тиквички с пармезан и чесън
Bulgaria ON AIR ще излъчи премиерно документалната поредица "ДЕКАЛОГ’2025 – 10 срещи с твои съвременници"
Обедна емисия
Дете блъсна 4-годишно момиче с АТВ в Шумен
Левски или ЦСКА? Чочев каза дали напуска Лудогорец!
Байерн ще мачка с Ибрахимович
С 0 титли на Англия: Ливърпул обяви Джерард за най-велик
Каземиро се разплака: Разочаровахме повече от 210 милиона бразилци
Сеч от Феномена: Карлето и Винисиус са виновни за отпадането на Бразилия!
И в УЕФА са бесни: ФИФА премина червената линия с Балогун!
„Вътрешен вик“ от Янка Трачук
Bulgaria ON AIR ще излъчи документалната поредица „ДЕКАЛОГ’2025 – 10 срещи с твои съвременници“
Как ще носим красивия аксесоар бандана през 2026 (+Снимки)
„Рупите: Последното пророчество на Баба Ванга“ тръгва по кината на петък 13
8 неща, в които родените през юли, август и септември, са по-добри от всички останали
Поверия за ангелската дата 7/7
Bulgaria ON AIR ще излъчи премиерно документалната поредица „ДЕКАЛОГ’2025 – 10 срещи с твои съвременници“
Румен Радев ще се срещне в Анкара с Реджеп Ердоган
МФК Балерини спечели турнира от веригата "60 години Христо Стоичков" във Варна
8-годишно подкара АТВ и блъсна малко детенце
ПСК “Черно море” с бронзова купа на държавното под тепетата
Към Луната и Марс: Технологиите и откритията, които ще променят света в следващите 25 години
Най-високите тропически дървета в света имат сложна защита срещу суша
Китайската сонда „Тянуън-2“ достигна астероид на 1 млрд. км от Земята
Загадъчна цивилизация е владяла Андите преди инките
Книгата, която обясни Вселената: „Математически начала на натуралната философия“
Уловиха „шепота“ на всички звездни експлозии във Вселената