След Twisted Sister, които ще са един от хедлайнерите на Каварна рок 2015, днес станаха известни още две от групите, които ще забият на феста. Това са англичаните от UFO и шведите от Candlemass.
„Отново ще се опитаме да имаме широка гама музиканти за всички вкусове и поне по 3 групи на ден. Радваме се, че Candlemass и UFO се включват в юбилея ни. И двете групи идват за първи път в България“, споделят организаторите на Bulgarian Live Music.
UFO са английска хеви метъл създадена през далечната 1969 година от певеца Фил Мог, китариста Мик Болтън, басиста Пийт Уей, и барабаниста Анди Паркър.
Световният успех идва през 1973-а, когато към групата се включва Майкъл Шенкер от Скорпиънс, тогава едва на 18 години. Шенкер е в групата на приливи и отливи между: 1973–78, 1993–95, 1997–98, 2000, 2001–03.
През 1995-а с UFO започва да свири барабанистът на AC/DC Саймън Райт, който остава с бандата до 1999-а. В групата днес са Фил Мог, Анди Паркър, Пол Реймънд и Вини Мор.
Candelmass е влиятелна Шведска метъл група създадена през 1984-а година в Стокхолм от фронтмена, композитор и басист Лейф Едлинг и барабаниста Матз Екстрьом. След издаването на 5 студийни албума и турнета до началото на 1990 година, групата се разпада през 1994, но се събира отново след три години.
След това отново през 2002-а се разпадат, за да се съберат отново през 2004-а, откогато не са спирали да работят. Candlemass продават над 15 милиона албума в целия свят от 2010-а година досега.
През януари 2013 г. Candlemass е определена за най-великата Шведска рок група за всички времена от най-голямото скандинавско рок списание Sweden Rock Magazine, което е и музикалното списание с най-висок тираж в Швеция.

Какво се крие зад финансите на OpenAI и Anthropic преди предстоящите IPO-та
Украйна търси начин да си върне контрола над Запорожката АЕЦ по мирен път
Руснаците са недоволни: воюваме пета година, а не можем да овладеем и Донбас
Войната в Иран е полезен урок за Европа и нейната зависимост от изкопаемите горива
Покупките на жилища от американци в Испания се увеличават, търсят се луксозни имоти
Частните компании по трудния начин разбраха, че имат нужда от собствена ПВО
Кралското посещение в САЩ остава по график след инцидента във Вашингтон
"Ботев" (Пд) надви "Арда" в Кърджали с два безответни гола
Рецепта за тортила сандвич с пилешко месо, зеленчуци и млечен сос
Спортът по телевизията днес, 27 април
Мачовете по телевизията днес, 27 април
Уемби се завърна, а Шпорите пак обърнаха здраво Портланд
Джон Хигинс се върна в битката с О'Съливан
Милан и Юве оставиха битката за ШЛ завързана
Стилиян Петров с голямо разкритие за Любо Пенев
Дневен хороскоп за 27 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 27 април – 3 май
Седмична таро прогноза за 27 април – 3 май
Нумерологична прогноза за 26 април
Най-добрите храни с калий и магнезий за силно сърце
5 трика, с които да намалите апетита за сладко
Стилиян за срещата си с Любо Пенев: Голям характер е! Зареди ме с невероятна енергия
Тъжна вест! Почина Михаил Заимов
"Продължаваме Промяната" взе три важни решения на Национален съвет
Илияна Йотова осъди нападението срещу Тръмп
Христо Христов: Семейството ми е основната причина да се върна в спорта
Черно море взе много важна победа в битката за петото място
Илън Мъск с дарение от 1 милион евро за културното наследство на Рим
Китай обяви откриването на два нови минерала в лунни проби, доставени от „Чанъе-5“
Огромен леден блок спря алпинистите по пътя към Еверест
Мисия „Тиенуън-3“: Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Астронавтите от „Шънджоу-21“ изпратиха поздрав от орбита
НАСА показа гигантско розово езеро с формата на сърце: Как обясняват цвета му