За жалост лятото вече бавно, но сигурно се ориентира към своя край.
Тази година беше изненадващо слаба откъм големи летни хитове на комерсиалната сцена – такива, които се въртят от всяко барче, кафе и дискотека и в средата на август вече от хитове на годината са се превърнали в най-омръзналите продукции за меломаните.
Някои парчета събраха доста популярност, но големите фаворити за летен хит като "Somebody That I Used To Know" и "Call Me Maybe" например се бяха изтъркали много преди горещините да ударят нашите ширини.
Все пак тази седмица два доста комерсиално звучащи поп хита с парти звучене се наместват на чело на най-престижните музикални класации.
На Острова, чартът на BBC Radio 1 както винаги успява да изпревари общия тренд и още тази седмица тук на първо място е новото парче на така бързо прочулата се Rita Ora – How We Do (Party), което без съмнение ще се изстреля и в сърцата на феновете в следващите седмици.
Така дебютантът от миналата седмица Wiley с "Heatwave" сдава лидерската позиция и остава на второто място, а тройката допълва Емили Санд (Emeli Sande) с "Read All About It Part 3". Чернокожата шотландка обаче отново успя да извоюва първата позиция в класацията за албуми на BBC Radio 1 с така успешния си проект "Our Version Of Events", който се превръща в един от най-продаваните албуми в Англия за годината, като вече 27 седмици е в чарта.
Paloma Faith се връщат в тройката със своя албум "Fall To Grace" под номер 2, а трети изненадващо е Ед Шийрън с любимия на всички английски музикални фенове албум "+", за който това е 49-та седмица в чарта.
В САЩ пък Flo Rida най-после извоюва първата позиция със своето леко цинично парче "Whistle", което обаче се котира доста добре сред американците. Той оставя зад себе си Ели Гулдинг с "Lights", а Carly Rae Jepsen най-накрая сдава първото място с "Call Me Maybe" и пада до номер 3, след като беше лидер в последните два месеца.
На върха при албумите в класацията на Billboard пък няма нищо изненадващо. Както винаги, когато се появи нова част от поредицата "Now", така и сега "Now 43" става най-продаваният албум в САЩ за последната седмица.
Така Рик Рос с "God Forgives, I Don`t" пада с една позиция надолу, след като бе лидер преди 7 дни, а златният албум на Франк Синатра "Nothing But The Best", неочаквано се завръща в тройката в своята общо 135 седмица в класацията.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Силният технологичен сектор окрили щатските индекси
Берлин: Украйна и Германия са стратегически партньори в отбраната
Microsoft очаква възвръщаемост от 92 млрд. долара от своята инвестиция в OpenAI
Радев връща Людмила Петкова и Росица Велкова като зам.-министри на финансите
Кадър на деня за 11 май
Как управляващите предлагат да овладеят ръста на цените?
Хороскоп за 12 май: Приятни изненади и нови възможности за зодиите
Рецепта за вкусен ориз по китайски с пилешко месо
Популярни напитки разрушават зъбния емайл
Аварийно кацане в Атина след сигнал за пожар в самолет
Астрономи се доближават до разгадаването на голяма космическа мистерия
Късна емисия
Спортът по телевизията днес, 12 май
Мачовете по телевизията днес, 12 май
Стадионите на Мондиал 2026: „Естадио Акрон“ или „Зеленият вулкан“ в Гуадалахара
Римското дерби, Милан, Юве, Наполи и Комо по едно и също време в неделя на обяд
Провал! Наполи загуби от Болоня и все още трепери за Шампионската лига
Черно море и Локо Пловдив в директен сблъсък за Европа
Нюд маникюри за къси нокти (+Снимки)
9 знака, че флиртът му е стил на общуване, а не истински интерес към вас
Рецептата на баба за домашни пирожки
Средиземноморска разядка с фета сирене
Таро карта за 12 май, вторник: Деветка пентакли
"Летни искри и опасни игри" от Кат Сингълтън
Черно море Тича изпусна да изравни серията в нова драма в Ботевград
Експерт: Родното Черноморие е с около 15% по-евтино от Гърция и Турция
Украйна: Готови сме за среща на Зеленски с Путин
Мъж загина след падане от високо в София
Тръмп: Примирието с Иран е на изкуствено дишане
Реал (Мадрид) взе решение за новия треньор, плаща 6 милиона за правата му
Учени са напът да разкрият една от най-големите загадки на космоса
AI откри над 10 000 потенциални екзопланети
Космически апарат на НАСА ще използва Марс, за да промени траекторията си
3D принтирането ще направи ракетните двигатели по-гъвкави и безопасни
Апокалиптични прогнози през вековете: Култ предрече края на света за 2026 г.
Телескопът „Джеймс Уеб“ откри гигантска неподвижна галактика в ранната Вселена