Дали е харесван или не, едва ли има българин, който да не знае кой е Азис. Обича да провокира, а дали и доколко минава обществените граници ще покаже може би историята. Поведението му на и извън сцената му носи слава, хиляди почитатели, както и хиляди, които искат той въобще да не е съществувал. Така или иначе след прехода Азис е един от най-ярките образи в шоубизнеса, като основната заслуга за това е на Васил Боянов. Има ли разлика между Азис и Васил, влече ли го още политиката и ще търси ли слава извън границите на България, на тези въпроси той даде отговор пред Dnes.bg.
Ти си един от малкото, които не се оплакват от родния шоубизнес. Какво ти даде и отне през тези години той?
Даде ми свободата да съм жив и независим! Не мога да си представя своя живот, ако нещо в моята работа зависеше от друг или парите на някого. Шоубизнесът ми даде самочувствието да съм най-скъпоплатеният изпълнител, без да имам съмнения, затова че цената ми е абсолютно заслужена.
Доказателство са хилядите хора, които идват на мои участия и си тръгват щастливи и усмихнати. Славата ми даде любовта на публиката и пари, за да мога да живея, без да питам някого: "Може ли?" Нищо не ми е отнел шоубизнеса, напротив. За съжаление, може би съм единственият, който живее добре от него!
Всяка година някой предрича твоя залез, но нещо не се случва. Каква е твоята формула?
Иска им се на някои! Не могат да преглътнат моята популярност. Много от тях искат да умрат, когато в дискотеките пускат моите песни. А напоследък те се пускат през две песни, Азис и отново Азис – така цяла нощ.
Не ми отива да съм скромен, няма и да бъда! Аз съм най-големият хит в България! Сега, когато съм известен по целия свят, е още по-трудно на хората, които искат да се срина. Но, скъпи мои доброжелатели, никога няма да заляза, повярвайте ми!
Вярвайте ми така, както когато преди години казах, че ще стана най-известният българин. Е, нима не познах?! Така че колкото и да ме отписват, аз ще пребъда! Не е далеч денят, в който ще минавате покрай мой паметник в центъра на София и ще склонявате глава в знак на почест. А аз ще съм жив, но не в България!
Имаш ли някаква цел или мечта, която искаш да осъществиш през тази година?
Целта ми е наполовина постигната – да стана световноизвестен и да бъда милиардер. Мечтая още да бъда с човека, с когото живея, цял живот и харизмата ми никога да не угасва.
Интересът на чуждите медии провокира ли те за кариера в чужбина и къде би искал да пробиеш най-много?
Искам в Латинска Америка. Но и тя ще дойде! Знаете, че аз никога не бъркам! Жаждата ми за слава не е безпочвена. Аз имам какво да дам на целия свят. Аз мога да пея! Никога не го забравяйте, никога!
Какво още не е видяла българската публика от Азис?
Много неща не е видяла моята публика. Нека оставим малко и за западната такава. Все пак, искам да се развия и навън и там има какво да покажа, а българите ще гледат клипчета от моите успехи в нета!
Доколко образът на Азис е станал част от теб, разграничаваш ли ги?
Ние с Азис сме едно и също нещо. Азис е красив, Васко е умен. Това е разликата. Хората мислят Азис за глупав заради блясъка, който има, но забравят, че Васко е някъде наблизо и никога не би позволил другият да се изложи!
Хората говорят за моето образование, без да са наясно какво съм завършил, къде и т.н. Те вярват в това, което аз им кажа, вярват на всичко, в което аз искам те да вярват. Не си дават сметка, че са влезли в моя капан за пореден път.
Аз съм манипулатор, който умее да владее и влияе на милиони мозъци. Така че българи - не бързайте с изводите! Аз диктувам правилата, вие само изпълнявате!
Преди няколко години бе кандидат за депутат. Съвместима ли е политиката и шоубизнеса и доколко тази тема е актуална за теб?
Не ми се говори за политика, съжалявам. Никой не се вълнува от това. Ако народът се вълнуваше, нямаше да е на този хал в момента!
Често променяш визията си, напоследък се забелязват рок елементи. На турнето излезе с потник на Iron Maiden. Свързва ли те нещо с рока или това е само провокация? Каква музика слушаш в свободното си време?
Рокът присъства в живота ми от много малък. Навремето обожавах Лита Форд, исках да бъда като нея – руса, дива и секси. Тази музика не ми е чужда. Нито метъла, нито рока.
Слушам също и BG музика, както и стари парчета от 80-те и 90-те. Визията ми е по-скоро "пънк-рок", харесвам се. Запомнящо е. Разпознаваемо е. Нещо, с което нито един друг изпълнител не може да се похвали.
Имаш концерт на стадион Васил Левски, замисляш ли се за нов подобен и смяташ ли, че ще бъде успешен?
Не мисля, че мястото ми е на български стадион. Защо искате да ме слагате в рамки, не мога да разбера?! Не стана ли ясно, че говорите с Азис, а не с някой певец от кръчмите!
Аз ще пея на стадион "Маракана" в Рио. От тук нататък ще се наложи на всички да говорят за мен като за световноизвестен, не като за хасковска певица. Аз съм Азис и съм световно известен!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Започна изграждането на първото квантово-комуникационно трасе между България и Румъния
Водещ германски доставчик планира да отпише някои бизнеси, за да се справи с дълга
Финландия отново е най-щастливата страна в света, България напредва с едно място
Геополитическите сътресения помрачиха търговията на борсите в Азия
Samsung Electronics заделя 73 млрд. долара за чипове и проучвания през 2026 г.
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма Skills for Transition
Три зодии навлизат в щастлив период след 20 март
Множество сигнали за изборни нарушения: МВР с акции срещу купения вот в цялата страна (ВИДЕО)
Какво постигна и какво не успя да свърши 51-ото НС – равносметката на депутатите
Ужас! Халф на Галатасарай бил на косъм от ампутация снощи
Новият Стиви Джи? Собослай с много силни думи
Пламен Илиев обясни защо заряза Черно море точно преди Левски
Турнир на вятъра: Африканският футбол има проблем с доверието
Изритан! Войвода вече няма да води Неймар
Рафиня каза как Барса отстреля "свраките"
Таро карти за април за всяка зодия
PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure” идва в София
Новата комедия „Огледалце, огледалце“ излиза на българската театрална сцена през април и май
Средиземноморска веган купа с нахут
7 начина, по които вредите на репутацията си
Мъжки кожени якета за всеки повод: Как да изглеждате стилно, а не небрежно
Отпускат близо 710 хил. евро за социални разходи във Варна
Майката на Ивайло Калушев отмени погребението му
Приключва асфалтирането на пътя „Аспарухово“ – „Галата“
Ексклузивен SENSHI лагер за тежките категории се провежда във Варна
При спецакцията вчера: Спипаха две кримки зад волна във Варненско
Младеж отмъкна външното тяло на климатик във "Възраждане"
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“
Агонията на кометата C/2025 K1 ATLAS се превърна в неочакван подарък за науката
Астронавтът от Starliner Бъч Уилмор разказа за преживения ужас в орбита
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?