Дори няколко пъти бяха задавани въпроси по случая на парламентарен контрол. Въпроси, които председателят на парламента Цецка Цачева отхвърля като един пръв стожер на премиерското спокойствие. Но от статия в Dnes.bg се разбира, че Бойко Борисов все пак е взел отношение по въпроса, както и мотивите му за това решение ... доколкото въобще могат да бъдат разбрани неговите мотиви за каквото и да било решение.
“За финал в спора се намеси премиерът Бойко Борисов, който обвини предишните управляващи за това, че правителственият авиоотряд извършва частни полети. По негови думи опозицията е купила два еърбъса втора ръка, които е нарекла правителствени. “И ние се чудим какво да ги правим. И до ден-днешен се чуди“, обясни премиерът. "И затова ги даваме да се вози, който ги поиска, просто за да не стоят на земята, иначе трябва да пратим пилотите да летят с други компании, защото не могат да наберат часове", разясни той”, пише в статията.
Какво разбираме от това изказване всъщност??? Нищо ново – пак виновни са предишните управляващи. Чудно как в оправданията този път не беше намесена световната криза, гладът в Сомалия и пониженият кредитен рейтинг на Кипър например. Че предишните управляващи не бяха стока, всички го знаем. Но все пак не става ясно как некадърността на предишните може да оправдае собствената некадърност на премиера ... Отговора на този въпрос ще оставя на историята и бъдещите поколения.
Както и да е, вече три години се повтарят тези оправдания, свикнали сме с тях, никой не им обръща внимание. По-важно е друго – че премиерът се е замислил как да не стоят на земята тези самолети, както и за норматива летателни часове на пилотите. Отговор на таз дилема очевидно е намерил Бойко, в това едва ли някой се съмнява. Не се разбра обаче как човек може да си наеме правителствен самолет и какъв е ценоразписът. Все пак времето на премиера е твърде ценно, за да тръгне да играе с всеки желаещ на карти, нали трябва да изпълнява основните си задължения - рязане на лентички и участия в мачове „на звездите”.
Давайки си сметка, че не мога да се меря с премиерския Гений и Неговата воля, реших, че е мой дълг да се включа в развитието на идеята на нашия Бащица. Поради тази причина, поне докато метрото не стигне до Черно Море, предлагам следното:
Да се учреди търговско дружество „Авиоотряд 28” с патрон Бойко Борисов. Тъкмо за да не стои самотен в Бояна, всяка неделя ще се организират турнири я по шах, я карти, я народна топка. По примера на покер турнирите ще се взема такса „вход” за турнира, а спечелилият отива на финал да играе с Бойко Борисов. Само няма да се допускат 8-годишни шампиони по шах, че много го дънят нашия премиер. Така, де, успели за осем години да разучат шаха, а не успели поне малко етикет да придобият ... ей това днешната младеж респекта за нищо го няма ...
Но да се върнем на новото дружество. Всеизвестно е, че конкуренцията в авиопревозваческия бранш е жестока. Но спокойно, г-н Премиер, ще намерим свободна пазарна ниша. „Авиоотряд 28” ще се специализира в чартърни полети на футболни отбори за приятелски мачове.
Специално за отборите от А група интериорът на самолета ще се преправи така, че да заприлича на най-вървежната чалготека. Така играчите ще се чувстват като у дома си. Само да не забравите да сложите бар в самолета, от него може да се спечели повече дори и самият полет. Защото от показаното по терените не се разбира как могат да играят ритнитопковците, но на всички става ясно как могат да пият. Само не канете Николета на борда, моля ви, че Валери Божинов и Ники Михайлов може да станат баджанаци не само с цели футболни отбори, а и с отряди от авиопилоти. За сигурността по време на полетите ме е грижа, не заради друго.
На всичкото отгоре пилотите имат опит да превръщат самолета в линейка – спомнете си за Николай Младенов това лято. Да, вярно, контузията му беше по време на гмуркане, но така или иначе след черния дроб, краката са най-важната част от организма за един футболист.
Не се безпокойте за евентуални аварии по време на полет. Единствената ситуация, в която футболистите биха си мръднали задниците, е да изиграят един кючек на дансинга. Затова – никаква Ивана, никава Азис, никаква Алисия. Само Веско Маринов и „Да бъдеш Гербер не е лесно”. Последните ще имат и възпитателен ефект – дано най-накрая на футболистите им дойде акъл в главите и шутове на върха на бутонките.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Новото място за многомилиардни инвестиции е точно над главите ни
Войната в Иран променя облика на световната авиация
Купувачите и строителните компании в САЩ изглеждат готови за примирие
Кадър на деня за 4 април
МВФ призова Японската централна банка да продължи да повишава лихвите
Хороскоп за 5 април: Ден на изпитания в комуникацията и нужда от спокойствие
Радев: Малкият бизнес е под натиск, а "нашите хора" получават комфорт
Цветница е! Какво символизира празникът и какво е забранено на този ден
Времето в неделя: Предимно слънчево, температурите достигат до 20 градуса
Рецепта от тефтера на баба: Козунак с парченца шоколад
Черно море - Славия
Класическата победа на ЦСКА дойде без класа
Бомба! Турски гранд брои милиони на Левски за Майкон
Лесен мач? Уайлдър мина през 12 рунда срещу Чисора + ВИДЕО
Левски минава през Добрич по пътя към титлата
Добруджа - Левски
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Таро карта за 5 април, неделя
Цветница е! Празникът на цветята
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Времето днес - слънчево със слаб вятър
Студенти от ВСУ спечелиха националното състезание по наказателноправни науки
Седмичен хороскоп 6 април - 12 април 2026
Питбул нахапа две малки деца в Бургас
Спартак ще играе за бронза в турнира за Купата на България по хандбал
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача със Славия
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато