Руската армия е изгубила 200 бойци при украинска атака срещу бившата автогара в Сватово, на няколко километра от Северодонецк в Луганска област, съобщи ръководителят на лоялният към Киев управител на Луганска област Сергей Гайдай. Атаката е проведена през нощта в събота срещу неделя.
„200 руски окупатори загинаха в сградата на бившата гара, която служеше на орките (руснаците, б. р.) за хотел.“ - обяви Гайдай в профилите си в социалните мрежи. Според украинския управител на областта руснаците умишлено изключват интернет или затрудняват работата на мобилните оператори на окупираните територии, за да не могат хората да предават информация за действията на руснаците на украинските военни.
Гайдай разказва също, че нашествениците са пуснали по улиците специални части, чиято цел е да издирват партизани, извършващи диверсии на окупираните територии. Въпреки информационните затруднения има данни, че руснаците продължават да се готвят за отбрана, окопават се на отделни позиции, а на места се оттеглят. Гайдай допълва, че продължават и взривовете в складове за боеприпаси, което също може да затрудни бойната готовност на противника.Докато на бойното поле нарастват загубите на руската армия, в бюлетините, които военната пропаганда разпространява в редиците на войската се пише за „поредните победи“ по време на т. н. от Москва Специална военна операция. Бойците не вярват на донесенията от руска страна, а все повече от тях търсят начин да се измъкнат от фронта, сочат коментари в руския сегмент на социалните мрежи. „Отказвам да участвам в специалната военна операция в Украйна поради липса на отпуск и морално изтощение.“ – с такива мотиви обясняват поведението си част от бойците в рапорти до своите командири, пишат рускоезичните „Вот так“ и „Белсат“. Информацията е от документи, придобити от украинската страна след превземането на руски команден пункт в Изюм.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕС иска от страните членки да започнат да запълват газовите хранилища отрано
Пламен Димитров: От страна на САЩ липсва пълна стратегическа яснота в конфликта с Иран
Поскъпването на АІ компания за дронове с 1000% изобличава новата мода на Wall Street
Amazon ще направи нов опит да стъпи на пазара на смартфони
Путин: Русия остава приятел и партньор на Иран
Панамският канал работи на максимален капацитет с повече LNG танкери
ЦИК обещава: Никакви промени в гласуването, всички секции подготвени за изборите
Цените на горивата в България продължават да растат - дизелът над 1,50 евро
Над 35 хиляди поискаха да гласуват в чужбина
Румен Радев: Ще си върнем държавата, няма сила, която да ни пречупи
Драматична победа: Ива Иванова е на финал в Египет
Сенада Нуркич
Шеф напусна Ауди, ще оглавява закъсал тим
ЦСКА 1948 е кошмарът на Генчев
Уимбълдън даде зелена светлина за повече технологии
Замфиров и Кръшняк преодоляха квалификациите в паралелния гигантски слалом
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Френски туист – вечният шик в прическите, който се завръща (+Снимки)
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Полицията във Варна отбелязва Световния ден на хората със синдром на Даун
Повикаха футболист на Черно море в националния отбор до 17 години
Международна изложба на котки се провежда във Варна
Какво ще бъде времето в неделя?
Връчиха акт на Бербатов заради пистолет
Басейнова дирекция–Варна възложи изследване на водни проби от Шабленското езеро
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната