Гръцкият вицепремиер и министър на здравеопазването Танос Плеврис написа в Twitter, че е бил нападнат от левичари, предадоха гръцки медиите - по него са били хвърлени кисели млека, докато е вечерял със семейството си в таверна в центъра на Атина, което бе докуметирано и с видеа. Правителството на страната осъди нападението.
"Точно сега, когато обядвахме в една таверна в Петралона с жена ми и децата ми, арогантни левичари ме нападнаха с кисели млека, удариха не само мен, но и две от децата ми. Нападат ме и хвърлят кисело мляко по децата ми. Негодници", написа Плерврис. По думите му всичко се е случило пред очите на 8-годишния му син, 13-годишната дъщеря и съпругата. Той публикува снимки на изцапани дрехи.
Μολις τώρα Τρώγοντας μεσημέρι σε μεζεδοπωλείο στα Πετραλωνα με την γυναίκα μου και τα παιδιά μου θρασύδειλοι αριστεριστές μου επιτέθηκαν με γιαούρτια πετυχαίνοντας εκτός από εμένα τα δυο μου παιδιά. Αυτοί είναι στοχεύοντας εμένα πέτυχαν με γιαούρτια τα παιδιά μου. Άθλιοι pic.twitter.com/uEESzpqiGs
— Θάνος Πλεύρης (@thanosplevris) April 30, 2023
Самият здравен министър Плеврис е крайнодесен политик. В миналото Плеврис бе символ на чистотата на гръцката раса. През 2009 г. в гръцки съд Плеврис защитава като адвокат баща си Константинос Плеврис, автор на книгата "Евреите. Цялата истина", и казва, че думите "той иска националсоциалистическият режим да се върне, Хитлер да се върне, вземете евреите и ги вкарайте в Аушвиц" не може да се счита за подстрекаване.
Гръцките медии нарекоха бащата на Плеврис "нацист", "баща на гръцкия неофашизъм", "теоретик на фашистка държава".
Сега Плеврис-старши защитава осъдени от ултрадясната партия "Хриси авги" ("Златна зора"), призната за престъпна организация, и се явява в съда с фашистки поздрав. Преди това Плеврис-младши е бил член на крайнодясната партия ЛАОС на Йоргос Карадзаферис. Той се присъедини към управляващата Нова демокрация през 2012 г. Плеврис призова да се стреля по мигрантите на границата, да не им се предоставя медицинска помощ, когато пристигнат в Гърция, и да не им се дава храна. „Адът трябва да изглежда като рай за тези, които ще живеят тук“, каза здравният министър.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 28 март
Въздушният транспорт в САЩ е счупен, но има начин да се поправи
Петролните и газови компании отново се насочват към проучванията
Криптовалутите създадоха семейна драма в една от водещите швейцарски банкови династии
От купувачи към продавачи, или как централните банки обръщат пазара на злато
Преговорите за бюджета на ЕС до 2034 г. зависят от резултатите от изборите в Унгария
Как да предпазим децата от топлинен удар с правилните плодове
Рецепта от тефтера на баба: Спаначена супа с ориз
Мерджанов: България трябва да преразгледа санкциите срещу Русия
Пролетни рискове за шофьорите: Как сезонът влияе на зрението
Мачовете по телевизията днес, 29 март
Синя мечта: Левски веднага започва строежа на нов стадион!
На приливи и отливи: Левски започва гмуркане към титлата
Нешлифован диамант е сърцето и душата на Левски
Стимулират ЦСКА 1948 с пари за Лудогорец
Аржентина плаче! Национал пропуска световното зарази скъсани връзки
Таро карта за 29 март, неделя
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
Дневен хороскоп за 29 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 30 март – 5 април
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Любовен хороскоп за 30 март – 5 април
Седмичен хороскоп 30 март - 5 април 2026
Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) във Варна
Сериозен ръст на случаи на домашно насилие през 2025 г.
Протести срещу Тръмп в САЩ
България завърши със седем титли на турнира "Дан Колов - Никола Петров"
Осуетиха опит за бомбен атентат пред американска банка в Париж
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите