Националният клуб на привържениците на Левски излезе с позиция около случая с побоя над журналиста Слави Ангелов, съобщава Gol.bg.
Ултрасите от сектор "Б" заявяват, че всички членове на "София-Запад" са освободени и то без никаква парична гаранция, което е ясен знак, че не те са организирали и изпълнили саморазправата.
Ето каква е официалната позиция на НКП:"Кому беше нужен този цирк?
За пореден път, вече не ги и броим, левскарската публика беше забъркана в грандиозен скандал. „Атентат срещу държавата“, както го нарече уважаемият главен прокурор. При все, че ние никога не бихме пропагандирали насилие над журналисти, камо ли „атентати срещу държавата“, искаме да попитаме уважаемите медии в България, незнайно откъде получили своята информация, кому беше нужен този цирк? Всички жълто-кафяви медии, барабар с националните такива, обявиха, че водещи лица в агитката на Левски са извършителите на побоя срещу журналиста Слави Ангелов.
Трите лица, свързани с клуба на привържениците на Левски – София Запад са на свобода. Един изобщо не е задържан и не е издирван, другите двама са пуснати без гаранция и без обвинения.
Връзката им в случая е, че „познавали извършителите“. Също би било удачно да попитаме органите на МВР и прокуратурата не би ли трябвало съдът да реши кой е извършител и кой не е?
Но нека върнем лентата назад.
Непосредствено след престъплението срещу въпросния журналист, неговият подпухнал, антипатичен колега-всезнайко Борислав Зюмбюлев напълни материалите на водещите медии, че нападението било „фенска работа“. Без никакви доказателства, отново родните медии подеха кампанията, че привържениците на Левски колят и бесят невинни хора по улиците.
След кратко затишие пред невъзможността на МВР за бързо разкритие на случая, преди няколко дена, в предаването „Референдум“ по БНТ1, беше отправен личен призив към Министър-председателя г-н Борисов да разкрие престъплението. Случайно или не, на следващия ден имаше задържани, а медиите гръмнаха, че това са лидери на публиката на Левски.
Днес, главният прокурор г-н Гешев, пък намекна, че поръчителят на побоя е лице, дестабилизаращо държавата и укриващо се в чужбина. Това в акомпанимент с предположението, че извършителите са привърженици на футболен клуб. Интересна връзка, наистина. Само ще припомним, че привържениците на Левски отказаха да участват в каквито и да било действия с подобни лица преди няколко месеца. Има го доста добре документирано.
И така стигаме до заключението.
Кому беше нужен този цирк, уважаеми дами и господа? Кому беше нужно отново публиката на Левски да бъде употребявана за подмолни цели. Защо отново бяхме използвани по такъв грозен начин? Дали някой ще признае грешката си и ще напише опровержение на долните си лъжи?
Съмняваме се."
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Coface: Въздействието на американските мита върху България ще бъде ограничено
Броят на пивоварните в Германия стигна 10-годишно дъно
Зехтинът може отново да поскъпне през есента заради сушата и пожарите
Bayer отчете неочакван ръст на печалбата през второто тримесечие
Атанас Пеканов: Есента целим да стигнем над 95% от парите за разплащане по ПВУ
Меги Попова: Мигрантската криза в Сеута се използва като средство за натиск
Астролози: Август носи отлични финанси и нови възможности за 3 зодии
Етнографският музей в Созопол разкрива богатството на местните традиции
Заседнали кораби в пресъхващия Дунав, бизнесът настоява за мащабни мерки
Жегата не отстъпва: Хората полудяват в горещините
Йотова: Перперикон няма аналог в Европа, нуждае се от силна реклама
Едва отскубват момиченцето от захапката на кучето: Кой е виновен за кошмара в Кънчево (ВИДЕО)
Юве отново рекордьор! 138,5 млн. евро за нови играчи
Стана ясно защо Гьоко напусна Спартак: Хаджиевски поема отбор в Абу Даби
Хиляди се простиха с Франко Барези
ПСЖ седна на масата: Ливърпул извади 100 млн. евро за Баркола
Потвърдено: Левски излиза без две звезди срещу Кайрат
ЦСКА е на много ниско ниво, играта е обида към всички
Знаци, че една жена не е щастлива
Месечен хороскоп за август 2026
Нискокалоричен десерт без захар с ябълки и канела
Поверия за Преображение – 6 август
Най-щастливите дни през август за всяка зодия
Парадоксът на почивката: защо се връщаме по-уморени
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Лекарства против прилошаване при пътуване – как действат и какви рискове носят?
Безплатни кардиологични прегледи за жени в УМБАЛ „Лозенец“
7 признака, че женското тяло има нужда от повече желязо
Екоексперти и полицаи извършиха 195 проверки за нерегламентирани дейности с отпадъци
Започва фестивалът „Карантината“
Шофьор наплю жена с бебе, блъсна колата ѝ и преби съпруга ѝ заради бибитка
15-годишна блъсна с кола пешеходец и избяга
37 са районите с потенциален риск от наводнения по Черноморието у нас
ГДБОП удари високотехнологична лаборатория за фентанил (ВИДЕО)