Visa Eвропа пренесе NFC технологията в нови измерения, като въведе лимитирана серия безконтактни гривни за разплащания в Швеция. В духа на конкурса Евровизия 2016 посетителите се възползваха от иновативната технология във всички търговски обекти в страната, приемащи безконтактни плащания.
Гривните са произведени в ексклузивна лимитирана серия, която беше достъпна за потребителите в градчето на Евровизия, Кралската градина (Kungsträdgården) в Стокхолм, в седмицата на конкурса.
Безконтактната гривна е предплатена, което означава, че потребителите могат да я заредят със сума по техен избор от дебитна или кредитната си карта преди използване. Освен вградената NFC технология, употребата на гривната добави и различни VIP услуги като специални предложения за храни и напитки, както и пропуск за бързо преминаване в зоните на Евровизия.
Безконтактната гривна има същите характеристики – сигурност, удобство и бързина като останалите разплащателни услуги на Visa и работи по същия начин като безконтактните карти Visa.
С валидност до 31-ви октомври 2016 г., гривните могат да бъдат използвани дори след конкурса Евровизия на всички терминали, приемащи безконтактни плащания с Visa.
„С тези гривни искаме да покажем предимствата на безконтактната технология. Гордеем се с нашия прогрес в развитието на иновативни решения, които подобряват момента на разплащане за милиони потребители и търговци“, споделя Кристина Линд, мениджър на Visa Европа за Швеция.
Безконтактните разплащания в Европа отчитат стремителен ръст през 2015 г. с направени 1,7 милиарда безконтактни трансакции и 152 милиона безконтактни карти в обращение.
В периода между октомври 2014 г. и септември 2015 г. покупките на континента са на стойност 21,4 милиарда евро, а средната стойност на всяка покупка е 13,62 евро.
„Днес 1 от 5 покупки, извършени с Visa, са безконтактни. От това, което виждаме на други пазари в Европа, е ясно, че потребителите и търговците оценяват удобството и бързината на безконтактните разплащания“, споделя още Кристина Линд.
Тази година музикалният фестивал „Евровизия“ отбеляза 61-вото си издание в шведската столица Стокхолм. За България той беше знаменателен с 4-тото място, което спечели Поли Генова с песента „Ако любовта беше престъпление“, композирана от Борислав Миланов и Себастиан Арман, както и шведския композитор Йоаким Бо Персон.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Хороскоп за 6 април: Отлични финанси и добри новини за няколко зодии
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Спортът по телевизията днес, 6 април
Мачовете по телевизията днес, 6 април
Ключова фигура напуска Гражданите след края на сезона
Драма с дузпи прати Лийдс в топ 4 на ФА Къп след 39 години
Интер, Милан и Ювентус играят в Астралия през август
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация