След дълго мълчание, Меган Маркъл най-накрая изрази позицията си относно събитията в САЩ след смъртта на чернокожия Джордж Флойд, станал жертва на полицейско насилие, наричайки ги "опустошителни". Съпругата на принц Хари сподели и съжалението си, че децата трябва да живеят в свят, в който расизмът все още съществува, предаде Ройтерс.
"Знам, че знаете, че животът на чернокожите е от значение", казва Меган във видео, записано за учениците, дипломирали се от гимназията й в Лос Анджелис.
Смъртта на Джордж Флойд отприщи масови протести в САЩ срещу полицейската бруталност срещу чернокожите.
"През последните две седмици планирах да ви кажа няколко думи по случай дипломирането. Това, на което сме свидетели от миналата седмица в нашата страна, в нашия щат, в родния ни Лос Анджелис, е съкрушително", споделя още Меган Маркъл, чиято майка е афроамериканка, а баща й е бял.
"Първото нещо, което искам да ви кажа, е че съжалявам, ужасно съжалявам, че трябва да растете в свят, в който подобни неща все още се случват", допълва съпругата на принц Хари в обръщението си към момичетата от гимназията "Имакюлът Харт" ("Неопетнено сърце").
Херцогинята, която е бивша американска актриса, допълва, че желанието й е било да каже "правилното нещо".
"Единственото погрешно нещо, което може да каже човек, е да замълчи. Защото животът на Джордж Флойд е от значение, животът на Бриона Тейлър е от значение, животът на Филандо Кастил е от значение, животът на Тамир Райс е от значение. От значение е животът на толкова много други хора, чиито имена знаем, както и на тези, чиито имена не знаем", заявява Меган Маркъл.
Британското кралско семейство по традиция не взима отношение по политически въпроси. Меган и Хари обаче в края на март преустановиха задълженията си като негови висши членове и понастоящем живеят в Лос Анджелис със сина си Арчи, припомня агенцията.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Клисурски: Цена на горивата над 1,70 евро за литър ще увеличи инфлацията с до 1 пункт
„Проектът „Аве Мария“ отбеляза най-силния старт за годината в боксофиса в САЩ
„Тренд“: Пет формации със сигурност ще влязат в парламента при избори днес
Петролът поскъпва, докато времето около ултиматума на Тръмп за Ормузкия проток изтича*
Паричната и лихвената статистика ще са на фокус през седмицата
След ултиматума на Тръмп Иран заплаши в ответни удари срещу енергийна и водна инфраструктура
Избори 2026: Ще изравни ли правата на българите район "Чужбина"?
ИПБ: От 1 януари до 21 февруари в катастрофи са загинали 80 души
Ограничават движението по АМ "Струма" до петък заради ремонти
Затвориха пътя Велико Търново - Русе след катастрофа с ранено дете
"Пътна помощ" излиза на национален протест заради източването на бюджета чрез АПИ
Заради зарязания пистолет: Бербатов получи нов прякор – „Митьо Пищова“
Бомбата е факт! Ясен е новият отбор на Зинедин Зидан
Семейни причини! Тудор пропусна брифинга след поражението от Нотингам
Головата машина на Левски с огромно признание
Всички резултати и класирания в НХЛ
Сензация! Американец изрита Алкарас от Маями
Цветно настроение в пролетния маникюр (+Снимки)
Етнолог: Трапезата е била свещено нещо за старите българи
Какво се прави на Благовещение
20 гениални домашни трика, които всяка жена трябва да знае
Торта Капрезе с бял шоколад и бадемово брашно
Нумерологична прогноза за 23 март
80 души са загинали във "войната" по пътищата у нас за по-малко от 2 месеца
Погрешка: Шофьор остана без книжка и номера
„Тренд”: Очертава се шестпартиен парламент
Трима плувци на „Черно море” донесоха медали от Бургас
97 пожара са потушили огнеборците в страната за изминалото денонощие
Хороскоп за 24 март 2026
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.
Древна делта, открита под повърхността на Марс, ускорява търсенето на живот
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята