IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Протестите в Беларус продължават, 30 задържани през днешния ден

В Минск се провежда и контрапротест в подкрепа на Лукашенко

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

30 души са били задържани при днешния антиправителствен протест в Минск. Стотици жени се събраха в центъра на баларуската столица за участие в най-силния и масов женски марш, както го определиха от опозицията, съобщава БНР.

Противниците на президента Александър Лукашенко призоваха участничките да носят снимки и плакати в подкрепа на всички репресирани жени и да скандират високо имената им.

Милицията обаче обяви, че акцията е незаконна и настоя хората да се разотидат.

В същото време в Минск започна и митинг в подкрепа на президента Александър Лукашенко. Участниците в него се обявиха за единство на страната.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
НОТИФИКАЦИИ
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата