В отговор на въведените от Вашингтон санкции срещу Русия, Моссква забрани на президента на САЩ Джо Байдън и на още 12 американски официални лица да влизат на територията на страната, стана ясно от публикувано от руското външно министерство съобщение.
"В отговор на поредицата от безпрецедентни санкции, забраняващи, освен всичко останало, на висши служите на Руската федерация да влизат на територията на САЩ, от 15 март в руската „стоп-листа” на базата на реципрочност са включени президентът Джо Байдън, държавният секретар Антъни Блинкен, министърът на отбраната Лойд Остин и председателят на Обединения комитет на началник щабовете Марк Мили, както и някои ръководители на ведомства и известни американски дейци", се казва в съобщението, цитирано от БГНЕС.
В "черния списък" са включени президентът на САЩ Джо Байдън, държавният секретар Антъни Блинкен, директорът на Пентагона Лойд Остин, помощникът на президента на САЩ по националната сигурност Джейк Съливан, директорът на ЦРУ Уилям Бърнс, председателят на Обединения комитет на началник щабовете Марк Мили, говорителят на Белия дом Джен Псаки, заместник-помощникът на президента на САЩ по национална сигурност Далип Сингх, директорът на Агенцията за международно развитие Саманда Пауър, синът на американския президент Хънтър Байдън, бившият държавен секретар на САЩ Хилъри Клинтън, първият заместник-министър на финансите Адевейл Адейемо, президентът и председател на борда на директорите на Export-Import Bank Рета Джо Луис.
Отговорът на Русия на поредицата от американски санкции е неизбежна последица от крайно русофобския курс на сегашната американска администрация, се казва в изявление на Министерството на външните работи.

ЕЦБ обмисля внедряване на управление на личните финанси в проекта за дигитално евро
Петролният шок и напрежението в Близкия изток тласкат американските индекси надолу*
Ангел Траков: Стойността на горивото засегна автомобилните превозвачи, влияе на инфлацията
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо, по-умно и по-персонализирано
Европа е опасно неподготвена за влошаващите се горски пожари
Шефът на КЗК: Има рязък скок в цените на едро, следим "Лукойл"
Брутално насилие: Арестуваха осем души за малтретиране на капибара
Масови проверки на пътищата: Връчиха 4 990 фиша и 425 акта
Саръбоюков е амбициран да преследва още по-големи успехи
Шифрин с победа №110 в кариерата си
Нов скандал за уредени мачове
Бивш на Лудогорец каза дали може да стане голмайстор на Висшата лига
Национал на България падна в Гърция
Елма Пазар
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
„Пролетна супер седмица“ стартира в Практикер
3 важни поверия за Благовещение
„Дневникът на Големия лош вълк“ от Бен Милър
Гюров: Прилагаме политика на "нулева толерантност" към изборни нарушения
Йотова иска от КЗК пакет от мерки за цените на горивата
9 морски мини в наши води са унищожили Военноморските ни сили от началото на войната с Украйна
Борисов: Пенсиите могат да стигнат до 763 евро след реформите
Проверяват и подготвят противорадиационните укрития във Варна
Опера и канцонети на концерта на Пласио Доминго в ДКС във Варна
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога
Meta инвестира $135 млрд. в „персонален свръхинтелект“ през 2026 г.
Нова метафора за квантовата механика: Вселената не се разклонява, а се разцепва на фрагменти
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.