Руските сили за противовъздушна отбрана са свалили два ударни дрона в Крим. Информацията съобщава държавната агенция ТАСС, позовавайки се на думите на Олег Крючков, съветник по информационната политика на ръководителя на Крим Сергей Аксьонов.
"Силите за противовъздушна отбрана свалиха два ударни дрона. Доверявайте се само на официалните източници на информация. Не публикувайте видеоклипове от работата на противовъздушната отбрана", е написал той в социалните мрежи.
Сергей Аксьонов потвърждава информацията си в канала си в Telegram и заявява, че няма нито жертви, нито са нанесени щети.
Инцидентът е станал в югоизточната част на Крим.
В последните месеци няколко пъти украинските сили опитаха да атакуват Крим. Последният такъв удар е от 1 май. Ден преди това дронове предизвикаха голям пожар в петролна база в Севастопол, част от окупирания от Русия Крим.По-рано днес Русия обвини Украйна, че е атакувала Кремъл с дронове през нощта в неуспешен опит да убие президента Владимир Путин. Украйна отрече да стои зад каквато и да е атака с дрон срещу Кремъл.
В Русия действително се наблюдава значително увеличение на броя на атаките над инфраструктурни обекти, като през последните пет дни бяха атакувани две петролни бази, включително в Крим, който беше анексиран през 2014 г., а два влака дерайлираха в Брянска област. Руските власти приписват всички тези инциденти на действията на украински диверсанти, докато Украйна не поема отговорност. Говорителят на оперативното направление "Юг" на ВСУ Наталия Хуменюк открито призна за едно такова нападение, че е част от подготовката на украинското настъпление.
Между всички тези инциденти има едно общо нещо - те се случват в гранични на Украйна региони и в момент, когато на фронта и от двете страни чакат началото на контраофанзивата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността
Stellantis, Wayve Technologies и Uber се обединяват за масово навлизане на роботизирани таксита
Иран и САЩ започнаха преговори за постоянно мирно споразумение, Тръмп заплаши с нови удари
Какво не знаем за траките и старите българи?
Моторист загина в Русе
Каспер Рууд вдигна тридневна сватба в Майорка + СНИМКИ
Ямал: Планът беше да вкарам и... да си почина
Де ла Фуенте разкри голяма тайна за героя си
Напуска ли? Ас на Левски взе ключово решение за бъдещето си в Левски
В полза на Левски? КЗК се произнесе по любопитен казус
НА ЖИВО: Белгия – Иран 0:0, отменен гол на иранците
Дневен хороскоп за 22 юни, понеделник
Ястия за здраве и берекет на Еньовден
Седмичен хороскоп за 22 – 28 юни: Хубав период за Рибите
3 ритуала, които сбъдват желания на Еньовден
Таро карти за юли за всяка зодия
Италианска рецепта за паста с чесън, моцарела и салчичон
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Иван Иванов завърши втори на турнира в Ливърпул
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път