Руският министър на отбраната Сергей Шойгу посети руски войски, участващи в бойните действия в Украйна, предаде Ройтерс, като се позова на информация от днес на руската новинарска агенция РИА Новости.
Това е първата публична проява на Шойгу след бунта през уикенда на частната военна компания "Вагнер".
РИА Новости, която от своя страна се позовава на руското министерство на отбраната, пояснява, че Шойгу продължава да заема поста си, но не съобщава детайли за това кога и къде точно се е срещнал министърът с войници и командири от Западната войскова групировка.В събота ръководителят на "Вагнер" Евгений Пригожин поведе бойците си към Москва, за да свали руското военно ръководство, което според него е корумпирано и некомпетентно. В крайна сметка обаче Пригожин нареди на хората си да спрат и да се върнат в окупираните от Русия части на Украйна, след като бе постигната сделка с Кремъл, посредник в която стана беларуският президент Александър Лукашенко, припомня Ройтерс.
Сделката сключва гарантиране на сигурността на разбунтувалите се бойци от "Вагнер" и отказ от наказателни преследвания срещу тях. Не е известно обаче дали Путин се е съгласявал да внесе промени във висшето военно ръководство на Русия като част от сделката с Пригожин.
Според ТАСС Шойгу е посетил преден команден пункт на едно от подразделенията на Западната войскова групировка в зоната на така наречената специална военна операция и е изслушал доклад на началника на Западната войскова групировка генерал-полковник Евгений Никифоров за текущата обстановка на фронта, характера на действията на противника и изпълнението на задачите от руските войски на основните тактически направления. Никифоров е доложил на министъра и за формирането и бойната готовност на нови полкове в резерва на Западната войскова групировка.
"На командващия и командирите на Западната войскова групировка е поставена задача да продължат да водят активно разузнаване за своевременно разкриване и пресичане на плановете на противника", съобщава руското министерство на отбраната.
То допълва, че Шойгу е обърнал внимание на цялостното подсигуряване с всички необходимо на войските, участващи в така наречената специална военна операция, и създаването на условия за безопасно разполагане на личен състав.
(БТА, Владимир Сахатчиев, Божидар Захариев)

Столична община прекратява поръчката за сметосъбиране в още шест района
Липсата на информация за обогатения уран на Иран тревожи МААЕ
230 години по-късно: САЩ спират производството на монети от един цент
„Аутомотив Клъстер България“: Бюджет 2026 г. може да забави инвестициите в сектора
Нискоемисионната зона за автомобили в София се разширява тази година с Големия ринг
ЕЦБ е в риск от по-дълъг период на по-бавна инфлация заради въглеродните емисии
МВнР за експлозията в Пакистан: Осъждаме тероризма във всичките му форми
Любовни вълнения за три зодии на 13 ноември
Месото в Гърция поскъпва шокиращо за Коледа - до 20 евро за килограм
Арестуваха Ейкън в САЩ
Огромна новина за Веласкес! Успехите му в Левски не останаха незабелязани
Антъни Джошуа се завръща! Излиза срещу Джейк Пол
Карлос Насар - новият звезден шампион на Бахрейн!
Левски с грандиозна победа в Шампионска лига
Светлина в тунела! Лудогорец уреди национален селекционер
Ясно е дали голяма звезда напуска Реал Мадрид
Дневен хороскоп за 13 ноември, четвъртък
Какво може да видите на кожата си, когато здравето на червата е влошено
Изберете таро карта и вижте какво ви очаква в любовта през ноември
6 хитрини малкото жилище да изглежда по-голямо
Биотин – витаминът за красота отвътре
13-ата Нощ на театрите ще е на 15 ноември, събота
Внимание! Нова измама на пътя в Европа
Шофьори продължават да отказват тестовете за дрога
Българите остават най-нископлатените в Европейския съюз
Събират средства за реставрация на исторически роял
Дневните светлини стават задължителни и за задните фарове
Край! Без стари автомобили в "големия ринг" в София от 1 декември
Извънземен живот? Ще го търсим в облаците
Метеорният поток Леониди ще достигне своя пик на 16-17 ноември
В Космоса откриха „свръхгореща фабрика“, която ражда звезди с невероятна скорост
Китай: Завръщането на астронавтите от „Шънчжоу-20“ върви по план
Без човешка намеса: Новите технологии решават самостоятелно в Космоса
Карстови пещери на Марс може да са съхранили следи от минал живот