Руският журналист Михаил Зигар съобщи за Der Spiegel, че Владимир Путин е посетил Монголия, за да се срещне с местни шамани.
Версията за пътуването на руския президент при шаманите се обсъжда от източници, близки до Кремъл. Монголия и Тува, която Путин посети предишния ден, се смятат за родината на най-могъщите шамани в света, а той от много години има специално отношение към мистиката.
Както пише Зигар, позовавайки се на източник от Кремъл, преди началото на пълномащабно нахлуване в Украйна, президентът на Русия също се е консултирал с различни шамани. Всички мистици предричат победа на Русия, информира "Фокус".
Освен това в Москва се носят слухове, че Путин няма да използва ядрено оръжие без благословията на шаманите, за да не разгневи духовете. Зигар отбелязва, че Путин "уж се е върнал от Монголия доволен".
Кремъл за "украинската връзка" при новата стрелба срещу Тръмп
Кремъл заяви днес, че украинската връзка на заподозрения за опита за убийство на бившия американски президент Доналд Тръмп показва, че "играта с огъня" си има своите последици, предаде Ройтерс.
Попитан за това, което ФБР нарече очевиден опит за убийство на Тръмп, говорителят на руския президент Владимир Путин Дмитрий Песков каза: "Не ние трябва да мислим за това, а американските разузнавателни служби. Във всички случаи, играта с огъня си има своите последици."
Коментарите на Песков са ясна препратка към подкрепата на САЩ за Украйна, посочва Ройтерс.
Три американски медии - телевизиите Си Ен Ен и "Фокс нюз" и вестник "Ню Йорк таймс", цитирайки свои източници в правоприлагащите органи, идентифицираха заподозрения като 58-годишния Райън Уесли Раут, който отскоро живее на Хаваите.
Профилите в социалните мрежи на Раут сочат, че той е бил пламенен поддръжник на Украйна.
"Ню Йорк таймс" съобщи, че е интервюирал миналата година Раут за статия за американски доброволци, които са искали да заминат да се сражават за Украйна.
Раут е казал пред вестника, че е пътувал до Украйна и е прекарал няколко месеца там през 2022 г., както и че се е опитвал да вербува афганистански войници, избягали от режима на талибаните, да се бият в Украйна.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Alphabet е напът да стане най-голямата компания в света благодарение на изкуствения интелект
Как ликвидността движи пазарите
Голям център за данни на Microsoft в Африка се бави заради искане за гарантирани плащания
Трима души загинаха при руски удари в Югоизточна Украйна въпреки примирието
Продажбите на хибридни облигации достигат рекорди
Иран е изпратил отговора си на американското предложение за край на войната
АНКЕТА: Коя е най-спешната задача пред кабинета "Радев" и "Прогресивна България" в НС?
"Берое" победи "Добруджа" в битката за оставане в Първа лига
Голям скандал помрачи празненствата на Левски
Левски ще играе плейоф за влизане в Лига Европа
Рома удари Парма в екшън с 5 гола и мечтае за Топ 4
"Червена надежда": Защо триумфът на Левски е важен и за ЦСКА
Трагедия в Барса часове преди Ел Класико!
Новият бос на Левски с първи думи след титлата
6 начина да освежите прическата без подстригване
Дневен хороскоп за 11 май, понеделник
Поверия и обичаи за църковния празник на 11 май
Какво се прави на Спасовска задушница
3 нисковъглехидратни рецепти за закуска
Седмичен хороскоп за 11 – 17 май: Големи промени за Телците
Как да изберете правилните гуми, за да намалите разхода на гориво
Колата помни всичко за собственика си
Прожектират филм за годишнината на ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ – Варна
Илин Димитров започна проверка в Министерството на туризма
Още два медала за България от Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Какво време ни очаква в понеделник?
Най-големият кратер на Луната може да крие тайни
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3