IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

2011-а ще е по-добра за икономиката, обеща Дянков


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

70
Смях
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 2
2.5. Назначаване на съдиитеЗаемането на съдийска длъжност става по усложнена процедура. Тя варира според вида на съда и мястото му в йерархията. Поради федеративното устройство на Германия и относително голямата автономия на провинциите, включително в областта на правосъдието, съществува значително разнообразие в процедурите за избор и назначаване на съдиите. В някои провинции в тях вземат участие представители на провинциалния парламент и съдебната власт (Хесен, Шлезвиг-Холщайн, Тюрингия и др.), в други на парламента, изпълнителната и съдебната власт (Хамбург, Бремен). Изборът на членове на Федералният конституционен съд се осъществява от двете камари на Парламента (половината от Бундестага, а другата половина от Бундесрата), а на федералните върховни съдилища от изпълнителната и законодателната власт със съдействието на президента по процедурата, посочена по-горе1. Изборът на съдиите в съдилищата на ФРГ става с участието само на държавни органи и техни представители, а не пряко от народа. Изборът на съдебни заседатели е уреден в глава IV от Закона за устройство на съдилищата.
отговор Сигнализирай
69
Смях
преди 15 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
1. За ДЕМОКРАЦИЯТА СЕ РАЗБРАХМЕ !2. Проблема е изцяло в законодателството...Действащите закони са писани от АДВОКАТИ основно ФАКТ !3. Как го виждаш това "ЧЕСТНО МНОЗИНСТВО" тръгваме от репликата всички са МАСКАРИ !4. Лустрацията в Македония се превърна във пълен ФАРС и разчистване на политически сметки....Това трябваше да бъде направено преди 20 г.5. За Германската съдебна система си във голяма грешка !....Сега ще ти постна как става назначението.
отговор Сигнализирай
68
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
Това, което го очаква света в икономически план е толкова страшно, така че малка България може да разчита само на господ
отговор Сигнализирай
67
до 66
преди 15 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
АБСОЛЮТНО ПРАВ. СЪВЪРШЕННО ПРАВ !НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ХАН АСПАРУХ.Потърсете в ГУГЪЛ
отговор Сигнализирай
66
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 6 Не харесвам 3
"износът е бил повече от вноса" - това не значи икономически растеж, а че в страната по-малко се потребява и че е намаляла покупателната способност !!! ама тази грозна некадърна кратуна как да го разбере ... това недоразумение може да залъгва с изтърканите си клишета само заблудените гейберчета :) иначе трябва да признае тоталния си провал, и то не защото някой му пречи, а защото просто толкова си може :)
отговор Сигнализирай
65
Мария Капон
преди 15 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
Основните попълнения в хазната идват от ДДС и акцизи, а растежът засега се случва от износ според статистиката. Истината е, че сивият сектор се разшири. Веднъж заради глупавото увеличение на акцизите миналата година и най-вече защото кризата принуди много хора да се върнат в сивата икономика, за да оцелеят. А и самата държава е в сивия сектор, защото продължава да е некоректен платец към бизнеса. Как да живеят хората? Това се вижда в бюджета, дори и Дянков е отразил намаление на приходната част, въпреки че пак не е отразил реалната събираемост, което ще изненада премиера. Допълнението в бюджета ще дойде от задължения, емитиране на дълг, заеми от МВФ и Световната банка.
отговор Сигнализирай
64
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 2 Не харесвам 3
Лустрация трябва да има. Докато не се отървем от червената чума на ДС няма шанс за България за развитие като нормална европейска страна.
отговор Сигнализирай
63
ДО СМЯХ
преди 15 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
ЛУСТРАЦИЯТА В МАКЕДОНИЯ ЗАПОЧНА НА 25 януари 2010г.Щом едни измислени макета могат, защо да не можем и НИЕ.
отговор Сигнализирай
62
Мария Капон
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 2
Правителството се озова в окопна ситуация с бюджетите на Здравната каса, НОИ и на държавата. Критиките са и отляво, и отдясно. Кои от тях смятате за основателни? - Критиките и отляво, и отдясно много си приличат. И това е нормално. В двата бюджета отсъстват политики. Грешно са заложени параметри. Продължава тенденцията държавата да е най-некоректният участник в солидарния модел и в крайна сметка не се гарантират по-висока социална защита и по-добро здравеопазване за гражданите през следващата година. Новостите за 2011-а са увеличаване на периода, върху който се изчисляват обезщетенията за бременност и раждане и безработица. Увеличаването на осигурителната тежест генерира безработица и повишава дела на сивата икономика.
отговор Сигнализирай
61
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 0 Не харесвам 2
... сън прокоба - сънувах си гроба.
отговор Сигнализирай
Новини