Ямбол
Досегашният кмет на града Георги Славов е очакваният кандидат на ГЕРБ за втори мандат.
Според опонентите му той е "слаб управленец, разсипал града за четири години", визирайки водените срещу него съдебни дела.
Изпълнителната комисия на управляващата партия пък смята, че сегашният кмет на Ямбол има успешен мандат.
Сред успехите му те нареждат решаването на въпроса с ромския блок 20-ти, изграждането на тласкателния водопровод, спечелените проекти за канализация на най-стария квартал на Ямбол, възстановяване на двата парка в града, пречиствателната станция, подмяната на водопровода и ремонт на настилката по две улици с интензивен трафик. Всъщност това е и обект на едно от делата, за който получи и осъдителна присъда от 5 г. затвор за длъжностно престъпление, ощетяване на община Ямбол и набавяне на облага за частна строителна фирма.
Бургаският апелативен съд отмени присъдата и върна делото за преразглеждане на първа инстанция от друг съдебен състав.
Другото дело, което се води срещу Георги Славов и е в съдебна фаза, е за чистотата и озеленяването в града. По две от делата ямболският градоначалник получи условна присъда от 1,5 г, която обжалва, и оправдателна присъда за ремонт на спортна зала "Диана".
Прокуратурата отказа да образува досъдебно производство по друга обществена поръчка.
Георги Славов твърди, че е невинен, обвиненията срещу него били „кухи“. Той смята, че атаките срещу него са заради нарушаване на лични, корпоративни и политически интереси на определен кръг от хора.
Сегашният кмет на Ямбол и кандидат за втори мандат, ще продължи да работи, за да довърши започнатото от първия мандат и решаването на проблемите на града, ако отново получи доверието на ямболци.
----------
Биография:
Георги Иванов Славов е роден на 29.09.1965 г. В Ямбол. Завършил е МГ „Николай Лобачевски“ в родния си глад и висше образование в ТУ, София със специалност- инженер по електорнна техника и микроелектроника. Притежава следдипломна квалификация „Робототехника“ и специализация по „Иновационна политика – мениджмънт и маркетинг“. От 2000 до 2007 г. има частен бизнес. Преди това е работил като супервайзор на „Хеброс банк“, Ямбол и хоноруван асистент по информационни технологии в Полувисш учителски институт – Ямбол. Семеен, с две деца.
Сливен
И Йордан Лечков получи подкрепата на ГЕРБ за трети мандат в града на сините камъни.
Самият той смята, че ще спечели местните избори наесен още на първи тур, защото свършеното от него нямяло как да остане незабелязано.
85% от социалните проблеми в общината са решени, твърди Лечков.
През третия си мандат сливенският градоначалник смята да фокусира вниманието си върху доизграждането на подземната и надземна инфраструктура, както и решаване на проблемите в селата на общината.
Кметът на Сливен се гордее с изградената спортна база в града, а най-важната задача, която стои пред него, е завършване на т.нар. "Воден цикъл".
Лечков нееднократно е заявявал, че не се срамува от работата си през двата мандата като кмет, защото направената ревизия за 20 г. назад не е констатирала нарушения.
Въпреки това обаче срещу Йордан Лечков се водят много дела, в които той е обвинен за нанасяне на щети на общината, за сключване на неизгодни сделки, за престъпления по служба и набавяне на имотна облага за различни фирми, за злоупотреби с общински имоти, за отправяне на заплахи и клевета.
И тъй като сливенските магистрати си правят отвод, техни колеги от Стара Загора гледат делата. Старозагорският окръжен съд оневини Лечков преди време по обвинение за търговия с влияние.
-----------
Биография:
Йордан Лечков Янков е роден на 09.07.1967 г. в гр. Стралджа. Завършил е Средно политехническо училище по машиностроене в Сливен и НСА „Васил Левски“ със специалност треньор по футбол. През годините играе за отборите на ФК „Сливен“, ЦСКА, "Хамбургер", Германия, "Олимпик Марсилия", Франция, "Бешикташ", Турция. Бронзов медалист от Световното първенство по футбол – САЩ'94. Слага край на футболната си кариера през февруари 1998 г. През юни същата година започва бизнес кариера в сферата на хотелиерството и ресторантьорството. През 2003 г. печели местните избори за кмет на Сливен, а през ноември 2007 започва втория си мандат на поста. Лечков е заместник – председател на БФС, президент на футболен клуб „Сливен“, председател на фондация „100-те войводи“, един от основателите на гражданско сдружение ГЕРБ. Семеен, с двама сина.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Доналд Тръмп сигнализира за „постепенно ограничаване“ на операциите в Близкия изток
Петрол и инфлация – май не е толкова просто
Превръща ли се Европа в един сюрреалистичен съюз?
Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Нумерологична прогноза и таро карта за 21 март: Денят носи нови възможности и емоции
Хороскоп за 21 март: Трудности при Телците, Стрелците да внимават с парите
Сюрприз! Разкриха голяма тайна за бразилец в ЦСКА
Камерунски национал тренира като луд за място в Левски
Мачовете по телевизията днес, 21 март
Голям обрат! Левски дава нов договор на отписан
Левски трепери! Илиан Илиев гони голям рекорд на "Герена"
Историческо! ЦСКА започва с трима аржентинци утре
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Облачно и дъждовно време на много места в страната днес
Двама пострадаха при пожар във Варна
Мачовете и спортът по ТВ днес (21 март)
Виц на деня - 21 март
Времето във Варна на 21 март 2026
Тръмп заговори за край на войната в Иран
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната