"Поканѝ Лепа Брена на гости два дни преди изборите и победата ти е гарантирана! Още и ако насред предизборното мълчание ти запее на уше "Йовано, Йованке", завоюваш властта".
Това пише сръбският вестник "24 сата" в материал за визитата на сръбската турбофолк певица в сградата на Министерския ни съвет, където тя беше приета от премиера Бойко Борисов.
"Тази рецепта използва премиерът на България Бойко Борисов и – о, чудо, на изборите победи кандидатът на неговата партия Росен Плевнелиев", продължава изданието.
Въпреки неточното преброяване на дните преди изборите може би си заслужава да видим какво още пише сръбската медия.
"Сръбската фолкзвезда е невероятно популярна в България, нейни песни се пускат по радиата, а клиповете ѝ – по телевизиите.
Преди 20 години тя изнесе грандиозен концерт на стадион "Васил Левски" пред 80 000 души и този рекорд не е подобрен от нито един певец в България.
Знаейки това, насред предизборното мълчание Борисов се срещна с Брена, целуна я, снима се за вестниците и телевизиите и – победи.
Всъщност Брена не отиде в България, за да подкрепи този политик, а да подготви концерта си на 3 декември. След това, по покана на премиера, се отби в правителствената сграда и го посети в компанията на стотина медийни екипа, които я следваха по петите.
След сърдечния разговор тя му изпяла неговата любима песен "Йовано, Йованке" и заяви пред стотината български медии: "Мисля, че мандатът на Борисов е много успешен и че той ще издигне България на високо равнище".
С Брена беше и Слободан Живоинович. Така медиите научиха и за невероятните спортни успехи на техния премиер, който преди месеци на тенис мач – виж ти, чудо – победил Живоинович!", пише "24 сата".
"Брена се намесва във вътрешната политика на България", пише още вестникът.
"В Арена Армеец певицата ще кацне с хеликоптер точно както преди 20 години, когато се появи на стадиона с вертолета на Чаушеску.
Този път може би това ще бъде хеликоптерът на българското правителство. Поне толкова ѝ дължи Борисов за победата на изборите", заключава сръбското издание.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Румяна Дечева: Докато всички следят Иран, нова война назрява в Африка
Новото "голямо разминаване" – ЕС сам си пречи в надпреварата за изкуствен интелект
Кадър на деня за 25 март
Американски съд призна Meta и YouTube за виновни в дело за зависимост от социални мрежи
Dow се повиши с 300 пункта заради надеждите за споразумение с Иран
Навлизането на чужди инвестиционни фондове носи риск за достъпността на имотите у нас
Супа с черен боб - бърза рецепта за обяд или вечеря
Ядрен космически кораб на НАСА ще излети към Марс през 2028 г.
След последния ремонт в столичен квартал: Закърпени дупки и опасни участъци
Цветове за повече енергия и настроение през пролетта
Защо "прясното" гориво може да убие двигателя ви?
Късна емисия
УЕФА глоби Бенфика за расизъм
Левски продава Сангаре, ясно е бъдещето на Дуганджич
Левски постави колосална цена на голямата си звезда!
Голям трансфер! Топ клубове от Италия ще гледат ас на Левски във Вечното дерби с ЦСКА
Гатузо: Най-важният мач в кариерата ми!
Вини иска да мачка и с Бразилия
Дневен хороскоп за 26 март, четвъртък
Любовен хороскоп за април 2026
Британската банда High Vis пристига в София с експлозивна смесица от постпънк и модерен рок
Лесни трикове за професионален грим вкъщи
40 години Seven Churches: POSSESSED с концерт в София
5 трика, с които да преборите пролетната умора
Сондаж на „Мяра“: Войната в Иран носи страх за България, но не и персонално за хората
Успешно „замразиха“ мозък без увреждане - но възкресяването на съзнанието остава далеч
Расте броят на хората с диабет Тип 1 в България
Средната скорост дава ефект: Има по-малко инциденти в участъците
Пак скачат таксите: Висшето образование се превръща в лукс
Иран каза кораби на кои държави могат да преминават през Ормузкия проток
В окото на бурята: Учен разказва какво е да попаднеш в торнадо
Китай изпробва гъвкав робот за зареждане на сателити в орбита (видео)
Откриха мистериозни пирамиди в Антарктида: Чии следи са скрити под снега и леда
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници
Илън Мъск с нова амбициозна идея: Петаватов изчислителен клъстер на Луната