Спечелването на следващите парламентарни избори е водеща задача за БСП. Няма член или симпатизант на партията, който да не е сигурен, че това управление води страната до задънена улица. Това заяви председателят на НС на БСП Сергей Станишев в началото на заседанието на Националния съвет на партията.
По думите му управляващите разбиват политическите партии с всички средства и БСП единствена има сила, влияние и авторитет да се противопостави. „Имаме национална отговорност да не допуснем втори мандат на ГЕРБ. Начинът е да спечелим изборите”, категоричен беше лидерът на БСП.
Станишев изтъкна, че БСП вече е в реална предизборна среда, а ГЕРБ се държат като партия, която прави избори. „Всяко тяхно действие е подчинено на изборите. Нямаме никакво време да се занимаваме с нас самите, с вътрешни спорове. Трябва да правим политика”, категоричен беше Станишев.
Лидерът на БСП предложи нов състав на Изпълнителното бюро на партията от 23 души. Участници в пленума коментираха, в проектосъстава на бюрото липсват привърженици на Георги Първанов.
Станишев предложи да има четирима заместник-председатели на бюрото - Георги Пирински (публични политики), Янаки Стоилов (партийна деност, идейнополитическа работа, местна власт и местни политики), Евгений Узунов (коалиционна политика и връзка с гражданското общество), Димитър Дъбов (работа със структурите на партията).
Лидерът на БСП предлага Антон Кутев да запази поста си секретар по комуникация и медийна политика, а евродепутатът Кристиан Вигенин е номиниран за международен секретар.
За секретари са номинирани още Бойко Великов (кадрова политика и обучения), Катя Николова (изборна дейност) и областният председател на БСП във Варна Красимир Янков (организационна дейност). Бившият кандидат за кмет на БСП в Благоевград Емил Костадинов е предложен за секретар-касиер, а депутатът Ангел Найденов - за говорител.
За членове на ИБ са номинирани - председателите на градските организации на БСП във София и Варна Анна Янева и Борислав Гуцанов, лидерът на обединението на ветераните в БСП Владимир Топенчаров, досегашният международен секретар Деница Златева, бившата кметица на Смолян Дора Янкова, евродепутатът Илияна Йотова, бившият кмет на Севлиево Йордан Стойков, депутатът Михаил Миков, местният лидер на БСП в Кърджали Милко Багдасаров, председателят на БСП в Плевен Любомир Петков, председателят на Младежкото обединение в БСП Явор Гечев.
Станишев номинира за член на бюрото и заместник-кмета на Перник Станислав Владимиров, който да отговаря за политиката за младежта.
Лидерът на БСП отбеляза, че това бюро поема отговорността да изведе партията към изборна победа. Всеки човек в него поема и лична отговорност и в голяма степен си слагаме главата в торбата, отбеляза той.
Според него трябва да се даде нова динамика на организационната дейност, а кадровата политика трябва да бъде една от водещите.
„Нужна е силна работа на терен. Ще очаквам всеки член на ИБ да се ангажира с работа в областите, за които ще отговаря”, заяви още Станишев.
Новото Изпълнително бюро трябва да бъде избрано днес от Националния съвет на БСП. Гласуването ще бъде
тайно. На пленума присъства и Георги Първанов, който е член на Националния съвет на БСП.

Предвижда се линията на бедност за 2027 г. да бъде 443 евро
Безработицата в ЕС и еврозоната остава стабилна с лек спад на годишна база
Наследникът на дизела: Може ли HEV да е добър и на дълъг път?
ЕС ще преразпредели финансирането за Западните Балкани в полза на „отличниците“
Депутатите избраха бившия здравен министър Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК
Тежко остава състоянието на 17-годишния младеж, пострадал в Ахелой
Потопът в София: Семейство с дете се размина на косъм от голяма трагедия (ВИДЕО)
Щастлив край: Спасиха кученце от буйните води при Лъвов мост (+ВИДЕО)
"Операция История" отбелязва 75 години Държавна агенция "Архиви" и разкрива тайните на неизвестен храм на Хермес
В "България сутрин" на 3 юли от 9:30: Кои сектори са недоволни от Бюджет 2026?
Испания навлиза в сезона на пожарите с 50 000 изгорели хектара земя
Бунт! Тухел призова децата да не учат заради "Трите лъва"
Българин помага на Джокович за жадуваната титла №25 от Шлема
Ножичният удар на Олисе влиза в Лувъра? + ВИДЕО
Тотнъм май няма да изпада, привлече португалски национал
Шампионът във Ф1 с философска мисъл за славата и страданието
Светъл лъч на трагичния Бундестим подписва с Байерн днес
Сансевиера – съвети за отглеждане и буен растеж
Златен петък: Голямо щастие за 3 зодии на 3 юли
Притча за съпрузите и съпругите
Крем супа с печен чесън и пиле
Д-р Бранимир Кирилов и кампанията „Лекувай се в България“: Кауза, която защитава пациентите
Броени дни до старта на Sofia Summer Fest
Катастрофа край Варна: Кола се заби в ограда (СНИМКИ)
Какво ще бъде времето в петък?
Минералната вода от чешмата в "Св. Св. Константин и Елена" е негодна за пиене
Пешеходка загина, след като бе блъсната от кола
Кола блъсна дете във Варна
Българин влезе в щаба на Новак Джокович за "Уимбълдън"
Първата кост от динозавър в Антарктида е открита след 40 години престой в… чекмедже
Розуелският инцидент: Как една тайна военна операция роди световен мит за НЛО
Експерти: Твърде много сателити ще направят астрономията „безсмислена“
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия