Не съм изненадан от циничното отношение на управляващите от ГЕРБ спрямо хората, които вчера дойдоха на протеста на БСП. Това коментира днес секретарят на НС на БСП Антон Кутев, цитиран от партийния пресцентър.
По думите на Кутев това е поредното доказателство за жалкия манталитет на Бойко Борисов. „Надменността, която той проявява спрямо, българите е пословична – то не беше лош човешки материал, не бяха кучета на каишка. Вчера на площада дойдоха 20 000 българи - семейства с децата си, младежи, възрастни хора, лекари, земеделци, учители, хора от цяла България. Това не са платени роми. Това са български граждани, които са превъзмогнали страха, имат смелостта да се изправят лично срещу Борисовата полицейщина и да кажат НЕ на ГЕРБ”, заяви той.
Политикът на столетницата изтъкна, че вчера на площада дойдоха хора, които искат гласът им да бъде чут и вярват, че БСП ще ги чуе и ще ги подкрепи. „Това са хора, които не искат Бойко Борисов във властта и за негово съжаление те ще стават все повече. Само един страхлив премиер и едно отиващо си правителство може да засипе протестиращите с обиди. Кой ще учи българите на морал – Борисов и летящите му Тигри, Цветанов с шестте си апартамента или някой от „безделниците” от ГЕРБ?” – попита той.
Според Кутев вместо да броят протестиращи, ГЕРБ трябва да броят оставащите им дни във властта, защото тя няма да се повтори. „Хората ще им потърсят сметка за лъжите и кражбите. Дори световни медии информират за големия митинг на левицата и за провала на Бойко Борисов”, отбеляза Кутев.
По думите му докато извън страната се отбелязва мащабният протест на левицата, ГЕРБ хвърля всичките си сили в опити да го омаловажи медийно. „Истината обаче винаги си пробива път”, категоричен е Антон Кутев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Купувачи на имоти се стичат към Испания с търсене на убежище от войната и сътресенията
Затварянето на Ормузкия проток показа растящата роля на Близкия изток за енергетиката
Акция на седмицата: „Трейс Груп Холд“ АД
ЕК облекчава правилата за ESG отчетност за мениджърите на активи
Как социологията на изкуствения интелект ще влияе на последиците от навлизането на технологията
Китай не трябва да "катурне" долара, за да спечели валутната война
Творците срещу AI: Разразява се битка за правата върху гласа и образа (ВИДЕО)
Йотова и Демерджиев поднесоха венци за празника на МВР
Стресът на работното място излиза твърде скъпо на компаниите
Шести ден без следа от 11-годишната Наталия
Зеленчуците поевтиняват, но пилешкото месо поскъпва на борсите
Пеевски: Честит празник на МВР, бъдете горди и отстоявайте закона
Връщат едно от отменените състезания в календара на Формула 1
Обявиха парагвайците за "позор" срещу Петлите
Стана ясно кой е фаворит за подписа на Краля
Къде са днес? Съдбата на последните шестима треньори на ЦСКА
Часове до Европа! Хулио Веласкес реди пъзела на Левски
ЦСКА бръкна дълбоко за Сенси! Истинската цена на трансфера стана ясна
Поверия за Летен Атанасовден
Задължителни ястия за Летен Атанасовден
Ритуал за здраве на Летен Атанасовден
Друсани картофи с масло
Крехко печено свинско с ароматна глазура
Седмична таро прогноза за 6 – 12 юли
Зрелищна катастрофа във Варна
Испания отново е първа по плажове със „Син флаг“
Един от мъжете, включил се в издирването на Наталия и Асен: Търсим дронове и доброволци
147 години от създаването на МВР
Григор Димитров бележи победи на "Уимбълдън"
По-евтини чушки, картофи и моркови, но по-скъпи краставици и домати на борсите у нас
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“