Напрежението около НДК ескалира час и половина след като протестиращи граждани се събраха в района на протест, който първоначално беше замислен като мирен.
Около 21, 30 ч. броят на недоволните достигна до 150, част от тях се опитаха да пробият полицейските редици и да съборят металните заграждения.
След като служителите на реда за известно време успяха да овладеят положението без да използват сила, накрая няколко от протестиращите успяха да преминат редиците им.
Минути след това пристигна и жандармерия, както и полицаи с щикове и каски.
Последва бой с палки от страна на полицаите, а протестиращите им отговориха с летящи шишета, кутии от бира, факли и яйца.
В резултат имаше няколко задържани. За кратко беше отведен от полицията и Янаки Ганчев от сдружение "Орлов мост - за промяна", който преди това поиска да бъде насрочен нов вот заради противоконституционни практики от днешните избори за нов парламент.
Със свирки, запалени факли и викове "Българийо, събуди се!" и "Българийо, промени се!" хората коментираха, че предсрочните избори са се оказали излишни и февруарските протести не са дали резултат, съобщи БНР.
Според протестиращите политиците не са чули исканията им. Очаква се нова вълна от протести в следващите дни, ако политиците не чуят исканията на хората.
В студиото на БНТ участници в предишните протести коментираха, че гневът на хората е справедлив и участниците в протестите не са лумпени. Според тях политиците са успели да разсеят протестите със свои “емисарчета”, но в момента страната се нуждае от спокойствие, въпреки че протестите са възникнали “обективно”.
Протестиращите са опънали огромен български трибагреник на кръстовището на булевардите "Витоша" и "Скобелев". "GERB OVER", пише на плакат, разпънат пред металните огради, а на голямо черно платно протестиращите са изписали: "Те по ГЕРБаха България".
На първата линия на протеста беше и зам.-председателят на ВМРО Ангел Джамбазки.
„Хората не протестират срещу нас, защото не сме част от политическата мафия, която управлява 20 години и заради това съм тук“, каза той по бТВ.
„Изборите не бяха честни, а фалшифицирани и манипулирани от ГЕРБ, БСП и ДПС и всички пудели, които ги подкрепяха“, отсече той.
Според него протестът не е политически, а е организиран от българите, които „бяха измамени и ограбени за пореден път от политиците“.
„Аз съм протестиращ политик, българин съм и заради това съм тук, защото не искам съдбата ми да се определя от купените цигански гласове“, настоя Джамбазки.

Банката на семейството, давало пари на императори и папи, може би отива за продажба
В Европа се очертава криза с торовете заради войната с Иран и зависимостта от Русия
Динев: Поскъпването на превоза на суровини е по-сериозен риск от цената на петрола
Георги Клисурски отчете какво е постигнал за един месец като финансов министър
Войната в Иран отново помрачи настроенията в Азиатско-Тихоокеанския регион
Китай изсмуква среброто от международните пазари, за да задоволи търсенето у дома
Пеевски: Сламеният премиер и кабинетът на Сорос не могат да извадят България от Съвета за мир
AI може да "изяде хляба" на творците - как ще се справи Европа с проблема?
Как се създават хитове и колко трудно е да се задържиш на музикалния връх?
Омбудсманът: Жалбите за завишени сметки за ток са пет пъти повече от 2013 г., когато имаше протести
Избори 2026: Социолози за гонката между "Прогресивна България" и ГЕРБ-СДС
Кристъл Палас постигна огромен успех
Врящ котел: Левски разпродаде Сектор "А" за Черно море
Ясно е дали Енцо Фернандес отива в ПСЖ
Рома показа най-доброто и най-лошото си лице
Болоня направи нещо специално в Европа
Левски е шампион на 99%!
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
12 идеи за домашно спа с малък бюджет
Ново имерсивно шоу в MINA Sofia показва архивни кадри от първите мисии на българските космонавти
6 неустоими рецепти с пармезан
Мексиканската писателка София Сеговия гостува в България
Студенти от пет държави са на обучение във ВВМУ във Варна
"Найден Геров" спечели втория кръг на спортния празник "Бързи и сръчни" във Варна
Двама отпадат от групата на Черно море за мача с Левски
Община Варна напомня изискванията за засаждане на дървета в градска среда
Базата във варненското село спешно търси нов дом за своите три кончета
Откриха тялото на издирвана жена във водите на Дунав
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната
Космическо чудо: Мисията Proba-3 е спасена след месец „клинична смърт“
Сблъсък на две планети с размерите на Земята е наблюдаван на 11 хил. светлинни години от нас
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?
Марсоходът „Пърсивиърънс“ откри скъпоценни камъни на Марс
Статичното електричество: Нови изследвания помагат за разгадаване на мистерията