Лидерът на БСП Сергей Станишев не е знаел, че Мая Манолова е подала сигнала за бюлетините в печатницата в Костинброд. Това разкри самата тя пред bTV, обяснявайки разминаването в първите часове на скандала, когато Станишев отрече левицата да има нещо общо с него.
„Не бях казала на Станишев, че подадох сигнала за Костинброд. Не мисля, че имам подобен ангажимент, разбирайки за подготвянето на престъпление, да искам разрешение от лидера си дали да подам сигнала или не“, отсече Манолова.
Динамиката преди изборите била толкова голяма, че самият лидер на партията поискал директно да се подават сигнали, а да не го „занимават с подробности“.
Манолова беше категорична, че не е разпитвана във връзка с подадения сигнал за бюлетините в Костинброд.
Това, което се случи на 11 май, бе една акция на прокуратурата и ДАНС с цел осуетяване на една огромна изборна манипулация, готвеше се подмяната на вота на българските граждани, посочи социалистката. „Естествено е да бъдат вързани с готвената фалшификация на изборите тези, които са определили печатницата, тези които са провели процедурата по обществената поръчка, още повече, че когато и собственикът на печатницата е активист на ГЕРБ. Как може да бъде свързана друга партия с тази колосална измама“, попита Манолова.
По думите й, след като писмото на „достойните прокурори” е разпространило телефонния й номер, вече получава всякакви сигнали. „Обадиха ми се за маркирани бюлетини във Враца, които са били раздавани предварително. Те са имали печат и е било вече гласувано в тях ”, изясни тя и добави, че и за този сигнал ще сезира властите.
В отговор на въпрос дали й е предлаган поста министър на правосъдието, Манолова беше категорична, че все още не се водят разговори за министерски постове с останалите партии, които влизат в парламента. Преговорите ще да бъдат публични, увери тя.

Кадър на деня: Строителна техника е изцяло потопена във вода на обект в София
Радев очаква да започнат да гърмят финансови "бомби" в министерствата
Евродепутати призовават за създаване на отбранителен съюз и независимост от НАТО
Путин дори не спомена Украйна на парада: Воюваме със сила, подкрепена от НАТО
IAG очаква по-ниска годишна печалба заради високите цени на горивата
Световните пазари на пшеница и царевица се стабилизираха през седмицата
Трайков: Няма прозрачност в рафинерията на "Лукойл", трябва по-сериозен подход
Марс влиза в Овен на 11 май 2026: 3 зодии, чийто живот ще се преобърне драматично
Черешова задушница на 30 май - постим и раздаваме определени ястия
Криза на имотния пазар: Цените на жилищата и наемите в Гърция скочиха драстично
Влахович титуляр след 160 дни
Ливърпул - Челси
Гръм! Реал се договори с новия треньор, голямо име е
Старт на втория етап от Джиро д'Италия в Бургас: „Цял свят гледа България"
Брутална чистка! Легендарен клуб от Първа лига гони цял отбор
ЦСКА с важна новина за следващия мач с ЦСКА 1948
Седмична нумерологична прогноза за 11 – 17 май
Любовен хороскоп за 11 – 17 май
2 рецепти за вечеря без въглехидрати
Нумерологична прогноза за 9 май
Изваяно дупе само с тези 5 упражнения вкъщи
Пости ли се на Черешова задушница
Варна отбеляза Деня на Европа с тържествено изпълнение на химните на България и ЕС
Самолет блъсна човек на летище
Тръмп иска по-дълго примирие между Русия и Украйна
Какво ще бъде времето в неделя?
Речта на Путин на парада на победата продължи малко над 8 минути
Водолази почистиха дъното край Морската гара във Варна
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни