„Може би трябваше да настояваме за дебат в парламента при гласуването за Делян Пеевски, той имаше своя концепция и можехме да настояваме да я изложи”. Това призна по TV7 Камен Костадинов, зам.-председател на ПГ на ДПС, след серията критики от ГЕРБ, президента и протестиращи относно избирането на Пеевски за председател на агенцията.
Костадинов смята, че на свикания от президента Росен Плевнелиев Консултативен съвет за национална сигурност в четвъртък Пеевски може да представи идеите си, а премиерът Пламен Орешарски да изложи аргументите си за своя кадрови ход.
Според Костадинов Делян Пеевски не е „калинка” и има своята професионална биография. Неговият основен проблем бил, че е допуснал да му се изгради негативен публичен образ, без да реагира своевременно, смята Камен Костадинов.
„Не оспорвам правото на протест на хората, напротив. Очевидно е, че вчерашният протест беше цивилизован. Но това не променя факта, че от страна на опозицията в Народното събрание се прави организация и са пуснати директиви до структурите на ГЕРБ в страната за масово участие в протестите”, каза Костадинов. Той призова хората „да съдят по резултатите, а не по емоциите”.
Корнелия Нинова от БСП също защити избора на Пеевски и призова да се изчака да мине време, за да се видят резултатите.
"Аз съм работила с Пламен Орешарски и знам, че когато той прави нещо, го е обмислил, знае защо и как да го направи”, коментира тя.
Тя заяви още, че очаква добри резултати от новия шеф на ДАНС. Нинова опроверга съмненията за непрозрачна процедура по изборът на Пеевски, като заяви, че е имало възможност за дискусии в НС, но опонентите са напуснали пленарна зала. Тя напомни, че дори са приели създаването на постоянна комисия за работа с гражданското общество и всички НПО могат да се включат в обсъждането законопроекти, проекти за решения и такива на парламента.
Корнелия Нинова е категорична, че няма разминаваме в действията на кабинета и очакванията на хората, тъй като първите стъпки на правителството са в социалната сфера, а именно: увеличаване обезщетението на майчинството на 310 лв., помощите за първокласниците от 150 на 250 лв., както и обема на хората, които могат да получават енергийни помощи.
"Втората стъпка е в областта на икономиката. Ние поехме ангажимент към бизнеса, че ще преразгледаме лицензионни, регистрационни разрешителни режими, удостоверения, такти и т.н. и това е едно от действията, които трябва да помогне за нормализиране на икономиката и конкуренцията. По този начин да дадем възможност на фирмите да разкриват работни места.", катогорична е Нинова. Тя съобщи, че вече са определени 1200 такива режими, които в момента се преглеждат и се работи по промяната на онези от тях, които е възможно
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

България гласува на осмите избори за парламент от 2021 г.
Кадър на деня за 18 април
Страхът от популистите кара правителствата да се противопоставят на разширяването на ЕС
Светът е загубил петрол на стойност над 50 млрд. долара заради войната с Иран
Защо централните банки връщат златото си у дома?
Партията на Петер Мадяр разширява мнозинството си в парламента на Унгария
Започна изборният ден: Секциите отвориха в цялата страна (СНИМКИ)
Времето днес: Валежи от дъжд и сняг на места с температури до 22 градуса
Хороскоп за 19 април: Ново начало за няколко зодии
Избори 2026: България гласува за 240 народни представители в 52-рия парламент
Цяла вечност чаках този миг, но от този уплашен Левски ме е срам!
Мачовете по телевизията днес, 19 април
Спортът по телевизията днес, 19 април
Евертън - Ливърпул
Неочакван герой помогна на Лейкърс да приземи Ракетите
Световният шампион в снукъра започна с труден успех в "Крусибъл"
Нумерологична прогноза за 19 април
Високопротеинова пица без брашно
Какво се прави на Софинден след Томина неделя
Дневен хороскоп за 19 април, неделя
Блестящ дом с изгодни оферти от BILLA
Маникюр за късмет и пари през май (+Снимки)
„Мирър“: България - идеалният избор за кратко градско бягство
Проф. Пламен Павлов: 20 април е начало на свободата на България и съвременната държавност
Тепърва ще се усеща ефектът от повишаването на цените на горивата
Левон Хампарцумян: Живеем в ситуация на несигурност и има сериозен шок
Тръмп се превръща в проблем за европейската крайна десница
ЕС ще проведе учение за взаимопомощ по подобие на натовския член 5
Съществуват ли извънземни? Тръмп обещава „много интересни данни“
Инженерно чудо в Китай: Завършиха подводен тунел за влакове, движещи се с 350 км/ч
Мастило от химикалки в марсиански метеорити: как е възможно това?
Учени: Отломки от древен свят падат на Земята от космоса
Индийски стартъп разработва първия си орбитален център за данни
Удължават мисията на Shenzhou-21 с месец