Бившият премиер Бойко Борисов настоява премиерът Пламен Орешарски час по-скоро да пусне за движение напълно готовата автомагистрала "Тракия".
Лидерът на ГЕРБ твърди, че е скандално аутобанът да е готов, бизнесът да чака, а хората да заобикалят по стари маршрути в разгара на летния сезон и да не могат да стигнат бързо до морето.
Борисов настоява Орешарски да не чака стротелната министърка, която е в Брюксел, и още днес да отвори пътя.
Eто и писмото му до министър-председателя.
"Призовавам премиерът Пламен Орешарски незабавно да организира пускането на движението по новоизградения последен участък от автомагистрала "Тракия". Скандално е да имаме първата в България изцяло построена и завършена магистрала, а тя да стои затворена в разгара на лятото и туристически сезон.
Автомагистрала "Тракия" е напълно завършена и готова. Тенденциозното забавяне на издаването на разрешение за ползване, оправдано с дребни технически забележки, бави пускането на движението, въпреки наличието на Акт 15 и 16 за въвеждане в експлоатация.
Но въпреки това магистралата стои затворена заради строителната министърка Десислава Терзиева, която е в Брюксел и се изчаква завръщането й, за да пререже лентата на магистралата.
Това е скандално и е недопустимо гражданите да бъдат принуждавани да използват обходни и изключително натоварени в летния сезон стари маршрути. В името на сигурността и безопасността на пътуващите в двете посоки, призовавам премиера Орешарски час по-скоро да позволи на хората и на бизнеса да използват новата магистрала.
Освен че е по-безопасно, пътуването по новото трасе ще спести и много разходи на гражданите и фирмите. Автомагистрала "Тракия" е път, който е натоварен с историческите очаквания на българите. Затова никой политик няма право да ги лишава дори и час повече от възможността да пътуват по новата магистрала", завършва посланието си екс премиерът.
Само преди ден от регионалното министерство съобщиха, че от 15 юли от София до Бургас ще се пътува по изцяло завършената автомагистрала.
Последният участък - от пътен възел "Зимница - Ямбол" до пътен възел "Карнобат", е готов и от столицата до морето вече ще се стига за около 3 часа и половина.
Автомобилите ще могат да преминават по новата отсечка от 14 часа в понеделник, допълват от министерството.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Стейбълкойните са като имейл в свят на факс машини
Тръмп е купил облигации за поне 82 млн. долара от август насам
Украйна договори доставки на газ по нов маршрут през Гърция
Достигна ли Китай върха на своята мощ в Азия?
Какво предстои за рафинерията и мрежата от бензиностанции на "Лукойл" в Румъния?
Съкращенията, подхранвани от AI, ще имат обратен ефект
Мъж се вряза в публиката на състезание в Австралия, има ранени
Литургия в "Александър Невски" в памет на загиналите на пътя (СНИМКИ)
Страх в Карлово заради мечката по улиците, лозя са унищожени
AI ще сигнализира за горски пожари в реално време
Радан Кънев: 16-годишният ми син беше задържан за 24 часа за около грам марихуана
Опасност за деца и домове: В Нови Искър искат забрана на цистерните
Италия - Норвегия
Албания - Англия
Невяна Владинова откри турнир по художествена гимнастика в Пазарджик
Цветомир Найденов се подигра на национал на България
Янев направи нещо невиждано от 5 години в ЦСКА
Любимците на Хулио Веласкес в Левски
5 амулета, които ще ви донесат повече късмет до края на 2025-а
Седмична таро прогноза за 17 – 23 ноември
Картофено пюре с черен трюфел
Нумерологична прогноза за 16 ноември
Таро карта за 16 ноември, неделя
Дневен хороскоп за 16 ноември, неделя
Насар отказал оферта за 2 милиона добара
Протест във Варна срещу жестокостта над животните
Парк-музеят „Владислав Варненчик“ представи „Паметните знаци за битката при Варна“
Четири жертви на катастрофи за последните 24 часа
Условията за планински туризъм са отлични
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г.
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето
Вселената става по-студена и „безжизнена“