Пред кабинета стоят още много изпитания, а протестиращите волно или неволно подкрепят ГЕРБ. Това стана ясно от думите на лидера на БСП Сергей Станишев в декларация от парламентарната трибуна на първото пленарно заседание след лятната ваканция.
Лидерът на БСП се запита каква промяна искат протестиращите.
Протестите са легитимно, демократично право на гражданите, заяви Станишев, но веднага след това отправи критика. Той припомни 40-ия ден на недоволството, когато депутатите и министри бяха блокирани в НС от протестиращи. Това демократично и нормално ли е, риторично попита Станишев. По негови думи управляващото мнозинство е готово на диалог, но няма да приеме рекет. По думите на лидера на БСП недоволните трябва да си дадат сметка, че подкрепят запазването на статуквото и връщането на ГЕРБ на власт волно или неволно.
Той не пропусна да спомене и тефтерчето на Филип Златанов – бившия шеф на комисията за конфликт на интереси. По негови думи това е ясен пример за начина, по който се е управлявала страната по времето на ГЕРБ.Днес в обществото има немалко разделение, заяви социалистът. Според него на площадите има искрено протестиращи, но и политически мотивирани. Станишев обясни още, че истинските проблеми на обществото са заглушени от протестите.
Според левицата на заден план остават проблемите на икономиката и безработицата. Той припомни, че кабинетът е успял да свали цената на тока. Кой може да се обяви против свалянето на цената на тока, попита Станишев. По негови думи недоволството затруднява работата на кабинета и на парламента. Станишев отново отхвърли идеята да се слага срок за управление на кабинета. Според Станишев по този начин Министерският съвет ще загуби мотивация за реформи.
Лидерът на левицата обясни, че вече са реализирани първите стъпки за подобряване на положението в страната. Предстоят много тестове пред кабинета, призна червеният лидер. Ще бъдем взискателни към кабинета на Пламен Орешарски, обеща Станишев, като припомни, че левицата е мандатоносител и носи отговорност.
Станишев призова кабинета да изготви цялостни стратегии в областта на социалната политика и икономиката. Лидерът на левицата се върна и на темата с декларацията на националните приоритети, която Коалиция за България ще предложи в Народното събрание. По думите му такава трябва да се приеме. Станишев беше категоричен, че няма политическа чистка в администрацията . Той не пропусна да припомни смените по време на управлението на Бойко Борисов, както и „голямата синя метла“.

Американската автомобилна индустрия е изправена пред перфектната буря
Руснаците се връщат към кеша, а търсенето на чужда валута расте
Криптовалутите разделят мъжете и жените, левите и десните – но защо?
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
Тръмп обяви война на зелената енергия, но тя вече не зависи от политиката и субсидиите
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
Край на златната ера: Автомобилните продажби в САЩ се свиват
Ватикански кардинал обвини ЕС в двойни стандарти за войните
Рецепта от тефтера на баба: Чушки бюрек с доматен сос
ЦСКА с втора победа в Австрия - 3:2 над "Одра" (Ополе)
Германия - Парагвай
Драма на Мондиал 2026: Канада сломи Южна Африка с гол в 92-ата минута
ПО МИНУТИ: Южна Африка – Канада 0:1
Южени Бушар
Христо Янев каза какво е бъдещето за ЦСКА
Първа оставка след провал на Мондиал 2026
Лесен канелен кекс с ябълки за Петровден
Петровден е!
3 грешки, които правим с бялата риза
Таро карта за 29 юни, понеделник
Дневен хороскоп за 29 юни, понеделник
Зад маската на зодиака: Тайните черти на всяка зодия
Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море