Би ми се искало да има коледни добавки за пенсионерите, но още е рано да правим обобщение на изпълнението на бюджета за тази година. Добавките не се планират, така че разчитаме на добро изпълнение на бюджета, заяви премиерът Пламен Орешарски в Шумен.
По думите му фискалните икономии не са самоцелни. „Все още дискутираме кои звена припокриват своите функции и как могат да бъдат оптимизирани. Никога не сме коментирали механично съкращение от 10%”, добави премиерът.
Той отбеляза, че очаква да чуе мнението на секторните министри, тъй като те имат най- добра представа кои звена работят добре, кои се припокриват и ще направят съответните предложения за подобряване на работата. „Надявам се за всички е ясно, че състоянието на администрацията не е блестящо”, каза още министър-председателят.
Помолен да коментира твърденията, че има опасност през 2014 г. да не се усвои нито лев от европейските фондове, премиерът отбеляза: „Не се хващайте на такива новини. Това практически не е възможно, тъй като през 2014 г. и 2015 г. се доусвояват средства по отминаващата финансова перспектива”.
Министър-председателят каза още, че се очакват коментарите на Брюксел по изпратената ревизирана версия на Споразумението за партньорство. „Отразихме сериозните бележки, които имаше към версията, която представи служебният кабинет. След като получим коментарите, ще можем да отразим и тях и да влезем в разговори с ЕК. Във времево отношение сме не по-зле от останалите страни, движим се без изоставане”, каза още премиерът.
На влизане и излизане в сградата на областната администрация в Шумен, Пламен Орешарски бе посрещнат от група хора с освирквания, скандирания "Оставка" и плакати със същия текст.

Китай получава по 500 млн. долара на час от износ, подкрепен от АІ
Сенатът на САЩ утвърди Кевин Уорш за член на Управителния съвет на Фед
Кадър на деня за 12 май
Политическите сътресения във Великобритания потопиха европейските пазари
SOFIX се повишава за седма поредна сесия
Как Иран заобикаля американската блокада на Ормузкия проток
На каква възраст и пробег употребяваната кола се превръща в бреме
Янкулов и Дечев: Битката за ВСС тепърва започва, истинският тест предстои
Илиан Илиев е здраво стъпил на земята: Да не говорим за Европа
Руската спортна журналистка - Уляна Тригубчак
Косич: Не мога да бъда ядосан на момчетата
Мони Николов и Пламен Константинов с мощен старт в топ 6 за Купата на Русия
Извънредно! Перес обяви голяма, но неочаквана новина
Кошмарна новина за Арсенал в битката за титлата
Дневен хороскоп за 13 май, сряда
Езикова школа Престиж: Лятото започва с английски, игри и нови приятелства
Sean Paul излиза на Vidas Art Arena с Rise Jamaica на 15 май 2026
5 зодии привличат пари и любов до 18 май 2026
Практикер стартира „Майсторска супер седмица“ с до -50% на хиляди продукти
Как да настроим удобен график на прахосмукачката робот
Шестима стажант-юристи встъпиха в длъжност в Окръжен съд - Варна
С 2 419 души е намаляло населението на Варненско за година
Черноморският регион трябва да стане реален приоритет на ЕС
Главно добричлии и шуменци са новите варненци
Черно море победи Локо Пловдив в директен сблъсък за място на баража за Европа
Излъчиха първенците по стрийтбол за V-VII клас от „Ученическа купа Варна 2026“
Космически сблъсък: Ракета на SpaceX ще се разбие в Луната
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?
Вселената се разкрива: Разчетоха изгубена 2000-годишна звездна карта
Тектоничен разлом заплашва да разцепи Африка: Учени откриха първите признаци
Слънцето изпрати огнен „поздрав“ към Земята: Задава се магнитна буря