IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Предишните договорили малко европари за изоставащите райони

БСП подкрепи с декларация правителството

Архив: Булфото

Архив: Булфото

БСП за пореден път заяви, че стои твърдо зад правителството на Пламен Орешарски и се обяви за насочване на усилията на кабинета към решаване на проблемите с бедните българи и изостаналите райони.

Депутатът от левицата Дора Янкова прочете декларация от парламентарната трибуна.

"Правителството се стреми да намери балансиран подход. БСП подкрепя управлението в опита му за намиране на начини да подпомогне най-бедните региони на страната", каза Янкова.

Тя не пропусна да разкритикува и предишното управление и бездействието му за справяне с бедността.

Янкова се върна и на една от основните тези на левицата, че предишното управление не е договорило достатъчно евросредства за изоставащите региони. Лидерът на левицата също неколкратно се е спирал на това.

Янкова заяви, че левицата ще настоява в бедните райони да се предлага интегриран териториален подход.

Тя се спря доста подробно и на смолянския регион. Тя е депутат оттам, а е била и кмет на Смолян.

По нейни думи областта също трябва да бъде включена в подпомагането на бедните райони. Тя се спря на факта, че там изобщо не е развита територията и инфраструктурата.

Янкова цитира и цифри, които показват тежкото положение в района. 21,9% е безработицата там, размерът на доходите е на предпоследно място в страната.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата