БСП и ДПС нямат противоборство при работата в парламента, но имат някои различия. Това обясни председателят на социалната комисия и депутат от БСП Корнелия Нинова пред БНТ по повод разногласията на двете партии за въвеждането на семейното подоходно облагане.
На терена на работата ни в парламента с ДПС противоборство няма. Имаме различия, като една от темите е плоският данък, но има и разбиране, заяви Нинова.
Депутатът категорично отхвърли твърденията на представителите на левицата, че има напрежение между коалиционните партньори. Тя обясни, че двете партии и друг път са имали различия, но винаги са ги преодолявали с разговори и преговори.
„Има различия, но няма противоборство. Имаме различни позиции, сядаме, говорим и виждаме къде е преодолимо и къде не, но си даваме сметка, че сами не можем да прокараме всичко, което искаме“, допълни тя.
Председателят на социалната комисия беше категорична, че левицата успява да изпълнява социалните си ангажименти, но все пак няма как да реализира цялата си програма, защото не управлява сама.
„В предизборната програма на БСП пише, че до края на мандата ще бъде въведено семейно подоходно облагане. Първите 6 месеца са началото на мандата и нека не закриваме тази тема още от сега. Дори и да имаме различия ще седнем, ще обсъдим и ще решим най-доброто“, категорична е Нинова.
На 90% е изпълнена социалната предизборна програма на БСП, подчерта Нинова. Тя коментира и друг основен ангажимент на левицата – антимонополното законодателство.
Вярвам, че през този февруари ще се случат антимонополните закони. Бяхме готови с някои от законите още преди края на сесията, но Законът за бюджета просто отложи тези законопроекти. Някои от антимонополните закони дори минаха на първо четене. Такъв е Законът за обществените поръчки, заяви Нинова.
Тя се ангажира и с промени в Закона за тютюна и тютюневите изделия, които да помогнат на бранша. Този хаос в бранша не може да продължава, отсече тя.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Шнабел от ЕЦБ: Лихвите трябва да бъдат повишени още повече заради устойчивата икономика
Русия разширява хибридните атаки в Европа, която няма план за отговор
Покупките на имоти „на зелено“ у нас се забавят, но не и пазарът като цяло
Ангел Кунчев подаде оставка заради несъгласия с реформата в здравния контрол
Парламентът одобри придобиването на 7 кораба тип "минен ловец" от Нидерландия и Белгия
Hyundai повишава целта си за маржa и разширява гамата си от хибриди в САЩ
Почина жената, запалена от съпруга си във Варненско
Стоян Колев: "Арестантът се връща, България на три морета"
В "България сутрин" на 27 август от 9:30 часа: Новият парламентарен сезон започна - какви са приоритетите на партиите?
Мъж загина при тежка катастрофа край Силистра, жена е ранена
Национал на Португалия напусна Байерн и подписа с Бенфика
Задава се скандал: БФС клекна пред Левски и посече Ботев Пловдив
Барса обяви дали ще прави нов трансферен удар, ако не вземе Хулиан Алварес
Звезден трансфер в Лудогорец пропадна заради 4 млн. евро
Реал Мадрид с голямо предимство срещу Ливърпул заради правило на УЕФА
Звезда отсвири Ман Юнайтед, иска да остане в Барса
Едни от най-хубавите цитати на Доли Партън
Животът става по-хубав за 3 зодии до края на септември 2026
3 задължителни ястия за Секновение на 29 август
Тест: Дървото на желанията
Любовен хороскоп за септември 2026
Какво означава, ако намерите четирилистна детелина?
От ИСУЛ: През лятото също циркулират УНГ инфекции и хремата не бива да се подценява
Безплатни прегледи на гърдите в УМБАЛ „Лозенец“ на 1, 2 и 3 септември
Подготовка преди тръгване на училище и някои хомеопатични решения
AI медицински устройства излизат на пазара без достатъчно доказателства за ефекта им върху пациентите
Как музиката въздейства върху мозъка и нервната система?
Хранителен режим при висок холестерол: какво да ядем и какво да ограничим?
Варненци се оплакват от пропуснати курсове на градския транспорт
МЗ: Пациентите не могат да бъдат задължавани да осигуряват кръводарители
Ездачи от цяла България се събират в Екопарк Варна за Купата на Софийския университет
7 мини са неутрализирали ВМС в Черно море