Заместник председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов не изключва възможността ГЕРБ да получи пълно мнозинство на предстоящите предсрочни парламентарни избори. Това стана ясно в сутрешния блок на БНТ.
Въпреки това Цветанов не изключи бъдещо партньорство с Реформаторския блок. Той пожела успех на Реформаторския блок, за да постигнат резултати, осигуряващи им стабилно представителство в следващия парламент и заедно с ГЕРБ да сформират силно дясноцентристко управление
Цветанов коментира и датата на предстоящите избори. Според него кабинетът „Орешарски“ трябва да се разпусне не по-късно от края на юли месец, за да може в края на септември да се проведат предсрочни парламентарни избори. Според Цветанов ранното провеждане на предсрочния вот е в интерес на държавата.
Цветанов отново лансира идеята на ГЕРБ за провеждане на референдум за задължителното гласуване успоредно с предсрочните парламентарни избори. Той припомни, че идеята за допитване на задължителния вот е била представена от партията му преди изборите за евродепутати. Според него, ако тя беше реализирана, днес щеше да се знае какво е мнението на избирателите по този въпрос. Идеята за електронното гласуване също трябва да бъде застъпена на референдума, заяви още Цветанов.
Зам.-председателят на ГЕРБ подчерта, че задължителният вот е гарант за висока избирателна активност, която от своя страна ще ограничи корпоративния вот и купуването на гласове. Той припомни, че на европейските избори 44% от ромите за гласували за ДПС, 21% за БСП и 12% за ББЦ.
Цветанов дори изрази съмнение, че при висока избирателна активност ДПС ще успее да прескочи бариерата за влизане в парламента. Въпреки това той подчерта, че атаката със задължителния вот не е насочена срещу ДПС, а към нормална представителност в българските институции.
Цветанов изключи напълно възможността Пламен Орешарски да застане начело на служебния парламент. По негови думи именно Орешарски е виновник за цялостния провал на всички сектори в България. Според Цветанов цялото му управление е лежало върху измама и пропаганда, като първата от тях е била аферата „Костинброд“. В този ред на мисли Цветанов настоя да се разбере какви са договорите и клаузите по „Южен поток“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новото място за многомилиардни инвестиции е точно над главите ни
Войната в Иран променя облика на световната авиация
Купувачите и строителните компании в САЩ изглеждат готови за примирие
Кадър на деня за 4 април
МВФ призова Японската централна банка да продължи да повишава лихвите
Валентин Радев: Случаят "Петрохан" е срам за службите
Питбул нахапа две деца в Бургас, съсед и полицай ги спасиха
Четири зодии ще получат съдбоносен знак от Вселената на 5 април
Нови правила за дизеловите мотори в САЩ
Захарова: Зеленски е кукла на конци на Запада и няма да си тръгне сам
ЦСКА попиля любим абонат, но не впечатли, а съдията не видя дузпа срещу „червените“
Берое - ЦСКА 0:3
Левски продава Сангаре. Ал Файха вади милиони за тарана
Томаш провали ЦСКА, а сега гледа към друг топ отбор
Край на черната серия! Гьоз-гьоз на Мъри Стоилов пак гази
Ще има ли ново уволнение? Критични дни за Христо Янев и ЦСКА
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Задължителни ястия за Цветница
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 април
Ярко настроение в маникюра (+Снимки)
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Седмичен хороскоп 6 април - 12 април 2026
Питбул нахапа две малки деца в Бургас
Спартак ще играе за бронза в турнира за Купата на България по хандбал
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача със Славия
Спартак (Варна) с тежка загуба от Ботев в Пловдив
Тръмп към Иран: Имате 48 часа за споразумението
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато