Трима от ДПС оглавяват по две листи. Лидерът Лютви Местан поема Кърджали и Хасково, пише "24 часа". Официално движението ще обяви водачите на листите си днес.
Според отлично запознати с двойна отговорност са натоварени още Камен Костадинов - във Велико Търново и Враца, и Делян Пеевски - в Пазарджик и Стара Загора.
Местан и Пеевски бяха първи в същите райони и миналата година. Завъртян е Костадинов, който бе първи в Шумен и Враца. Този път в Шумен ръководството щяло да лансира ново за широката общественост лице. Първи в София - област ще е Емил Иванов, в Разград - Хасан Адемов, във Варна - Йордан Цонев.
Големите промени са в трите софийски листи. В 23-и МИР първа ще е доскорошният министър на спорта проф. Мариана Георгиева, в 24-и - бившият началник на отбраната ген. Симеон Симеонов.
В 25-и МИР първи ще е финансовият министър в кабинета "Орешарски" Петър Чобанов. Там водачи са само лидерите на партии - Бойко Борисов, Михаил Миков, Меглена Кунева, Николай Бареков и Красимир Каракачанов. На миналите избори ДПС вкара и тримата си водачи в столицата - Георги Горанов, Щерьо Щерев и Петър Ангелов.
Покана за челно място е имало и към бившия вицепремиер и вътрешен министър Цветлин Йовчев, но той отказал.
Станислав Анастасов, който стана министър на екологията в края на мандата, е пратен във Видин, където преди година водеше Петя Раева. Тя влезе в 42-ото НС с рекордния минимум от 472 гласа по метода на преразпределение на мандатите.
Заради решението за Велико Търново вчера листата там напусна предишният водач Хасан Хаджихасан, на когото е било отредено 2-о място. "Костадинов ще влезе в 43-ото НС от тук, а не от другия си район", заяви областният партиен лидер Гюнай Далоолу.
През 2009 г. Костадинов пак бе първи в Търново, но влезе от Силистра и така отстъпи мястото на Хаджихасан. Сега втори там остава европейският шампион по борба и шеф на ДПС в Стражица Румен Павлов, като целта на партията е два мандата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ОПЕК+ постигна предварително споразумение за увеличение на квотите през юни
Американската авиокомпания Spirit прекратява дейност заради кризата с горивата
Кадър на деня за 2 май
Забравете ChatGPT и Claude – голямото вълнение в AI се случва другаде
Продажбата на активи подкрепя ръста в печалбата и приходите на ФНИБ
Саудитска Арабия се готви за неочакван приход от петрол заради Ормузкия проток
Как да подобрим съня при сънна апнея чрез хранене
"Левски": Тази титла е за всички - на стадиона, пред телевизорите, по целия свят
Едоардо Кампанела: Европа е по-уязвима от САЩ от войната в Иран
Нели Ангелова: Българският бизнес се отличава с феномена "малко магазинче"
Еуфория в синьо: "Левски" с титла №27
Никола след победата: Беше много трудно, но и много забавно
Спортът по телевизията днес, 3 май
Мачовете по телевизията днес, 3 май
Боговете на снукъра пратиха китаец на финала на световното
Кими Антонели върна Мерцедес на върха, Макс обаче е възроден
Барса превзе и Памплона, титлата е на една ръка разстояние
Дневен хороскоп за 3 май, неделя
Агнешки котлет с булгур за Гергьовден
Поверия за ангелската дата 5/5
Агнешко за Гергьовден с гъби и картофи
Празнични рецепти за Гергьовден
Седмична нумерологична прогноза за 4 – 10 май
Проучване: Гледането в смартфона води до по-висока скорост на пътя
“Възраждане“ внесе процедурни правила за избор на ВСС от Народното събрание
Коя е най-продаваната премиум кола в България?
Ново 20: Автомобили фарове прожектират филми
Никола Цолов спечели спринта в Маями
Ботев Враца победи Спартак Варна в мач за оцеляване в еfbet Лига
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?
Биолози откриха зачатъци на интелект у най-простите микроби
Разкриха мистерията на „малките червени точки“ в ранната Вселена