Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че Европа иска стабилно правителство в България и затова от ЕС проявяват разбиране за забавянето на формирането на следващия български кабинет.
"Напомням колко време - до 4 месеца, правеха правителство в Германия, в Белгия. Практиката е, като има сложно уравнение, всичко да се обмисли. Принципът е, че докато всичко не се договори, нищо не е договорено", обяви Борисов в интервю за "24 часа".
"От Европа искат да направим стабилно правителство и влагат разбиране. Затова Джозеф Доул пристига в сряда”, допълни лидерът на ГЕРБ и заяви, че продължават консултациите за съставяне на кабинет:
"Ние ще продължим разговорите. И то уточнявам, аз не говоря за това да правим коалиция с БСП", посочи Борисов. Той отговори остро на говорителя на БСП Атанас Мерджанов, който преди дни упрекна ГЕРБ, че се бавят с формирането на правителство.
"С това си изказване той отново торпилира добрия тон, прехвърляйки огромния си провал на управление само за 1 г. върху и тогава първата, както и сега, политическа сила. С една дума, за 1 г. объркаха нещата така, че никой да не иска да е управляващ, защото всеки знае, че щетите от неговото управление са непоправими. И вместо да сведе глава и да се търси консенсус, той продължава да говори“, заяви Борисов и продължи:
"Преговорите се бавят заради тежкия погром върху държавата, който БСП, ДПС и "Атака" сътвориха. И това се отрази върху всички българи, дори във вярата им в държавата".
Както Dnes.bg съобщи, в неделя Борисов обяви, че е притеснен относно шансовете за съставяне на стабилно мнозинство в рамките на това Народно събрание. "За съжаление, така са подредени партиите в парламента, че дори възможността за хипотетична коалиция не е възможна”, каза лидерът на ГЕРБ след срещата си с председателя на БСП Михаил Миков.
Борисов не изключи и възможността да се направи правителство за срок от няколко месеца, а през есента на 2015 година да има избори "2 в 1", заедно с местния вот. "В този случай няма да съм премиер", посочи още лидерът на ГЕРБ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Big Tech обединява усилия срещу бъдещи кибератаки с изкуствен интелект
Ще се стигне ли до оттегляне на външни инвеститори в американски дълг?
Правителството възложи финансова инспекция на НДК за периода 2024-2026 г.
Лихвите по кредитите за бизнеса и потребителските заеми се увеличават през юли
Трима представители на Фед изразиха загриженост за инфлацията в САЩ
Европейските фондови борси са в отстъпление на фона на разпродажби във Франция
Късна емисия
Рецепта за здравословен паста огретен
Созопол отново е сцена на българската култура с празниците на изкуствата "Аполония"
Тръмп: Путин няма да атакува държава от НАТО
НА ЖИВО: ЦСКА – ОФИ Крит 0:1
Феновете на ЦСКА загряха за ОФИ с „червен“ любимец
Страхотни сблъсъци между колоси в Шампионската лига
Официално! Тотнъм с голям трансфер
Важна новина за феновете на Левски
Гришо ще играе в основната схема на US Open
Таро карта за 28 август, петък – Петица чаши
Дневен хороскоп за 28 август, петък
Задължителни ястия за Секновение на 29 август
Високопротеинови пилешки такос
Никнене на зъби при бебета: симптоми и как да облекчим дискомфорта
Поверия за Секновение – 29 август
Стимулирането на блуждаещия нерв превръща ученето в трайно
Черницата подкрепя чревното здраве
Как да се предпазим от антракс, когато огнището е вече факт?
Аглутинация на сперматозоидите – защо се слепват и кога това пречи на зачатието?
Болничната асоциация поиска спешна среща със здравното министерство заради недостига на кръв
Може ли липсата на секс да се отрази на здравето?
Гордън Браун с тревожна прогноза: Европа не е била толкова близо до Трета световна война от 60-те
Президентската битка се заплита: Кой може да стигне до балотаж?
Туристи изчакват края на работния ден на спасителите, за да пренебрегнат забраната за къпане в морето
Всеки трети в ЕС плаща за стрийминг, в България – едва един на десет
Президентският вот наближава: Кои са обявените кандидати
Една трета от директорите в публичните дружествата у нас трябва да са жени