Премиерът Бойко Борисов преразпредели ресорите на вицетата си. Причината е избирането на едно от тях, Меглена Кунева, за министър на образованието.
И след раздаването на задачите Кунева ще бди над ставащото в армията, а колежката й Румяна Бъчварова - над процесите в спорта и културата.
До момента Кунева бе известна като силовия вицепремиер в кабинета. След преразпределението на новите ресори обаче Борисов й взима шефството над Бъчварова и тя вече няма да отговаря за работата на МВР.
В задълженията на новия просветен министър обаче остава координация на работата на военното министерство. Освен него Кунева ще следи работата и на външно министерство, на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, Държавната агенция за българите в чужбина и Агенцията за ядрено регулиране.
Тя ще отговаря и за Националната агенция за оценяване и акредитация, Патентното ведомство и Центъра за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност.
Вътрешният министър Румяна Бъчварова пък остава без образованието в ресорите си, които ще следи. Така Борисов лишава й нея от шефство над Кунева, която пое министерство на образованието.
В отговорностите на Бъчварова обаче остават културата, здравеопазването, младежта, спортът и туризмът. В нейния ресор са също Държавната агенция "Архиви", Държавната агенция за бежанците, Комисията за регулиране на съобщенията и Националния статистически институт.
Вицепремиерът по европейските фондове и икономическата политика Томислав Дончев остава координатор на дейностите по отношение на министрите на финансите, регионалното развитие и благоустройството, икономиката, енергетиката, транспорта, информационните технологии и съобщенията, на земеделието и храните и на околната среда и водите.
Той ще наблюдава също работата в Държавната агенция "Държавен резерв и военновременни запаси", Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, Държавната комисия за стоковите борси и тържищата и Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол.
И Калфин запазва ресорите си - Държавната агенция за закрила на детето, Националния компенсационен жилищен фонд и Националната агенция за професионално образование и обучение.
Борисов остава службите за себе си. Той ще наблюдава пряко работата на ДАНС, Държавна агенция "Разузнаване", Държавна агенция "Технически операции" и Държавната комисия по сигурността на информацията.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
В свят на война и съперничество технологиите са победител
Китай нареди на своите рафинерии да не обръщат внимание на американските санкции
200 долара на среща: Високите цени заплашват и намирането на партньор за младите хора
Точка или многоточие ще поставят САЩ в конфликта в Иран?
Световните компании за потребителски стоки са подложени на тест за устойчивост на цените
Въпреки войните на Израел икономиката и финансовите пазари са в разцвет
Катастрофата на на Северната тангента: Един загинал и петима ранени в адския сблъсък
Митрополит Киприан освети новия храм "Св. мчк Трифон" в село Малка Верея
Нулево равенство между "Арда" и "Черно море" в плейофите
4 зодии ще получат съдбоносен знак от Вселената на 4 май
България и Армения подписаха декларация за стратегическо партньорство в Ереван
Левски смени ш*биното число на автобуса + СНИМКА
БПФЛ поздрави Левски за шампионската титла
Арда и Черно море не се победиха в Кърджали
Левски пусна видео, което ще се помни вечно
Мачовете по телевизията днес, 3 май
ВИДЕО: Левски стана шампион
Седмичен хороскоп за 4 – 10 май: Стрелците да са пестеливи
Седмична таро прогноза за 4 – 10 май
Задължителни ястия за Гергьовден
Нумерологична прогноза за 3 май
Рецептата на баба за пресни картофи с подправки
Дневен хороскоп за 3 май, неделя
Проф. Огнян Минчев: Комфортното мнозинство крие риск от политическа хегемония
Ето как Путин ще посрещне Деня на победата
Опасни фъстъци от Египет бяха хванати във Варна
България е сред водещите в ЕС по използване на физически наказания за деца
Ватерполният „Комодор” мина леко през „Черноморец”
Сезонът на кърлежите: Какво да правим при ухапване
Сензационно откритие в Норвегия: Намериха огромно съкровище от епохата на викингите
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?
Биолози откриха зачатъци на интелект у най-простите микроби