"Образованието не е да съобщиш двойките и шестиците, а да се направи нужното тези слаби резултати да стават още по-малко, децата да имат още един шанс и да го няма разделението по регионите. Трябва да си дадем сметка, че там, където има ромски малцинства успехът е в пъти по-лош. Това е голям проблем за българите като нация и за нашата икономика". Това коментира Meглена Кунева, вицепремиер и министър на образованието в Сутрешния блок на Bulgaria ON AIR.
Тенденцията тази година за повече ниски оценки по български език е очевидна, подчерта просветният министър. По думите й това, което я притеснява, е тенденцията и за увеличаващите се слаби оценки по математика.
Тя потвърди, че тази година учениците са били пазени малко по-строго, но иска да даде сигнал, че няма играта да се играе нечестно и "няма да се позволи хора, които са си скъсали гърба от учене цяла година, за да могат да получат добра оценка, да ги заобиколи някой, който си е сложил слушалка в ухото или е с екран пред себе си".
РБ с единна кандидатура за президент?
меглена Кунева заяви, че в РБ с нагласа за единна кандидатура за президент.
"В нашето споразумение за работа заедно пише, че ще минем пълния цикъл избори заедно, включително и президентските, така че човек трябва да си стои на думата", заяви вицепремиерът.
Тя заяви, че е огорчена от разкъсването и смята, че членовете и симпатизантите на ДСБ искат не по-малко от останалите това обединение да се случи. По думите й РБ не бива да остане затворен - една идея е толкова по-примамлива, колкото повече хора може да приобщи.
"На г-н Кънев му беше даден първи шанс, втори шанс, трети шанс и в един момент нататък престанах да ги броя", добави тя запитана какви са им взаимоотношенията с лидера на ДСБ Радан Кънев.
"Бих се надявала, че всеки един лидер се вслушва в желанието на хората, които са го подкрепили. Искам да кажа например, че вчера д-р Петър Москов имаше много отчетлив и силен знак за работата му вътре в МС и желание тази работа да продължи. Не е ли странно това, че мнението на Петър Москов, който е рейтингов политик на ДСБ, да не се взима, а и на всичкото отгоре хем да си в опозиция, но и да стоиш в РБ, не знам защо", отговори тя на въпрос дали ще се запази РБ без ДСБ.
Жена президент? Защо не!
"Аз се надявам да споделя с човека, който ще издигнем от РБ целия си опит. Направих тогава тази крачка за кандидатирането си за президент с цялото си сърце и исках да дам всичко, което съм научила в хода на политическата си работа като се има предвид, че скочих в тази толкова сериозна битка без партийна кандидатура. Това е факт, защото когато си подкрепян от голяма партия, битката не е толкова трудна", коментира тя.
Аз съм концентрирана в образованието, коментира тя въпроса дали ще се кандидатира за президент.
"Ще направя необходимото да предам това, което съм научила, да си върша работата като вицепремиер и министър на образованието, но който и да бъде издигнат за президент от наша страна, няма да има липса от подкрепа".
Спрягат се много имена, но по определение кандидат-президентът на РБ ще бъде независим и обществена фигура, обобщи тя.
Вижте повече във видеото на Bulgaria ON AIR
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow Jones отписа над 500 пункта след първото заседание на Фед под ръководството на Уорш
Кадър на деня за 17 юни
BYD засилва присъствието си в луксозния сегмент в Китай с по-достъпен SUV
Георги Захариев: SpaceX демократизира пазара, като ритейл инвеститорите купуват визията на Мъск
Кристин Лагард: Изкуственият интелект е огромен риск за финансовата стабилност
Сделката на Тръмп с Иран рискува да е по-слаба от договореното от Барак Обама
Забраниха за 90 дни движението на МПС-та край Рилските езера
Започва отначало делото за смъртта на Филип, прегазен на пешеходна пътека в София
Украйна ще изолира Крим с масирани атаки с дронове: "За руснаците започва Ад"
Традиции и народни поверия за църковния празник на 18 юни
Времето днес, 18 юни: Валежи, гръмотевици и температури до 29 градуса
Хари Кейн наказал хърватите заради Меси и Мбапе
Колумбия пречупи дебютанта Узбекистан
Левски трябва да извърши чудеса от героизъм, за да отпадне от Борац
Чехия - Южна Африка
Гана удари Панама в 95-ата минута
Роберто Мартинес защити Роналдо след слабия мач
Нумерологична прогноза за 18 юни
5 идеи за спорт с приятелки
Хапвайте диня за здраво сърце и баланс на кръвната захар
Дневен хороскоп за 18 юни, четвъртък
Психолози: съжалението може да е най-полезната емоция след 40
5 градинарски трика за повече краставици
Евростат: България с най-висока инфлация в еврозоната през май
Дара, Джокович и дъщеря му танцуват Bangaranga (ВИДЕО)
31 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
19-годишна дрифтърка отнесе 1500 евро глоба (ВИДЕО)
Разбиха поредната наркооранжерия край Варна (СНИМКИ)
Наградиха варненски ученици, осмелили се да се включат в предизвикателството „Да сърфираме безопасно и по правилата“
Мисията BepiColombo навлиза във финалната си фаза по пътя към Меркурий
Китай ще изстреля първия си сателит за наблюдение на космически отпадъци
Извънземните вероятно съществуват: 3 причини, за да не ни посещават
Луната скрива Венера днес: Къде ще видят явлението на живо
Мисията на сондата MAVEN на НАСА приключи след 11 години
Две почти непокътнати римски статуи са открити в Израел