При пълно медийно затъмнение започна учредителното събрание на партията на шоумена Слави Трифонов „Няма такава държава”. По-малко от месец преди местните избори те се събраха днес за учредителното събрание.
Хора от цялата страна, получили заветните баджове "учредител", още в 12 часа влязоха в зала „Рейнбоу плаза“. Преди това по инструкция на организаторите изключиха телефоните си и го оставиха в специални шкафчета.
Учредителното събрание, на което не бяха поканени и не бяха допуснати медии, беше с официален час 14.00 часа и приключи 15 минути по-късно.
Точно в 13.55 часа Слави Трифонов се появи с черен джип „Рейндж роувър“ на задния вход на залата. Придружен от охраната си, той влезе в залата, отказвайки да се спре пред репортерите.
Учредяването на партията беше със строг пропускателен режим, не се допускаха медии и граждани. Пропускаха се само предварително обявени делегати, които се събираха часове преди обявения начален час. Повечето от тях – млади хора. Сред учредителите са и сценаристите на „Шоуто на Слави“ Тошко Йорданов, Филип Станев и Ивайло Вълчев, съобщи БНР.
Това, което е сигурно за момента, е, че името на новата партия е „Няма такава държава“ и за неин лидер е избран Слави Трифонов. След приключването делегатите бяха инструктирани да не коментират нищо пред репортери.
Пред БНР един от тях обаче заяви, че Слави Трифонов има четирима заместници, трима от тях са сценаристите Тошко Йорданов, Филип Танев и Ивайло Вълчев. Четвъртият заместник-председател на партията "Няма такава държава“ не стана ясен, но всичко това е неофициална информация.
По закон учредителите трябва да са поне 500 души. Очаква се първото събрание да избере председател и ръководни органи на партията.
На първото официално събрание делегатите трябваше да гласуват учредителната декларация, приета още на 26 юли при събирането на Инициативния комитет.
В нея бъдещата партия се обяви за мажоритарна избирателна система, намаляване на броя на народните представители наполовина, реално въвеждане на дистанционно и електронно гласуване на изборите и референдумите, пряк избор от гражданите на директори на полицейски и областни районни управления, както и пряк избор на главния прокурор и на омбудсмана.
Припомняме, че Слави Трифонов се раздели със своето Шоу в ефир и окончателно слезе от екран в последния ден на юли тази година.
В последното му предаване стана ясно, че той ще прави собствена телевизия, която ще се казва "Седем осми" и ще стартира от 15 септември, а девизът му ще бъде "Силата е в истината!".
Самият той обяви, че ще оглави и партията "Няма такава държава" и чрез нея да влезе в парламента и да изпълни всички точки, за които българите гласуваха на референдума, иницииран от него.
Въпреки обещанията в средата на септември телевизионният проект не се появи, но днес се появи заявката му за политическата сцена.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

S&P 500 записа осма поредна седмица на ръст
Илия Кръстев: Причините за инфлацията у нас са породени от грешни политически решения
Собственикът на Zara залага на диверсификация и изкуствен интелект за растеж
Uber обмисля пълно придобиване на Delivery Hero
П. Димитров: Зависимостта на Москва от Пекин расте, включително и по проекта „Силата на Сибир 2“
Нови правила за зелените карти може да оставят хиляди извън САЩ
Как да поддържаме мозъка си във форма
Рецепта за сладка баница с боровинки и орехи
Не всяко гадене при бременност е нормално: Симптомите, които не бива да игнорираме
Над 80% от защитените видове в Китай са спасени от изчезване
Кекс с рикота и череши за задушница
Фаталната експедиция в Малдивите: Какво доведе до смъртоносното гмуркане на италианците
Спортът по телевизията днес, 23 май
Мондиал 1954: "Чудото от Берн" - ФРГ е Световен шампион
Мачовете по телевизията днес, 23 май
Наполи посяга към Винченцо Италиано
Класиката е факт: Реал Мадрид стигна финала на Евролигата
Добра квалификация за Никола Цолов в Монреал
Киноа с грах, моркови и зелени зеленчуци
4 ползи от алкалната вода (и как да си я приготвим)
Дневен хороскоп за 23 май, събота
Женски хороскоп за юни 2026
Таро карти за юни за всяка зодия
10 знака, че той стои в брака само заради парите
Защо е важно да зареждаме резервоара догоре
Размразяват проект от служебното правителство на Радев от преди 3 г.
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Окошариха двама младежи с дрога
Променят маршрута на градския транспорт във Варна на 24 май
Чудото стана! Спартак Варна остава в елита
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята
7 скрити заплахи: Какво се случва с човешкото тяло в космоса
Разсекретените файлове за НЛО: Учен коментира липсата на доказателства