IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Странно. Бойко Борисов се хвърли в защита на Петков


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

32
Атанас
преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Румен Петков ЗАКЪСНЯ с реформата в МВР!Какви обаче са причините за това закъснение е въпроса на въпросите! Сега вече който и да е ще му е трудно в оставащите година и полвина да направи каквото и да било за да оправи нещата в МВР - то той би трябвало да е МАГЬОСНИК!Затова най-правилния ход е предсрочни избори , което пък е фантастика , като се има впредвид мнозинството в сегашния парламент! Искам обаче да е ясно проблемите в МВР не са от вчера , те са натрупвани през последните 18 години! ОСВЕН ТОВА ПРОБЛЕМИТЕ В СЪДЕБНАТА НИ СИСТЕМА НЕ СА ПО МАЛКИ! ДВЕТЕ СИСТЕМИ СА СВЪРЗАНИ , КАТО СКАЧЕНИ СЪДОВЕ - НЕ МОЖЕ В ЕДНАТА СИСТЕМА РАБОТИТЕ ДА ВЪРВЯТ , А В ДРУГАТА НЕ!
отговор Сигнализирай
31
От: НФБ
преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
човек без нито един ден трудов стаж!без административен опитноменклатура..безпринципен..нагъл лъжец..мразещ България и българският народ..справка срамувал се е от българското гражданство до скоро., но го е приел по партийна поръчка!.
отговор Сигнализирай
30
Samo minavam
преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
,TE SE NADUSHVAT,OT EDNA PORODA SA............
отговор Сигнализирай
29

преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Мили ми, мили публикуващи, не осквернявайте БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК!
отговор Сигнализирай
28
marchelo
преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Добре.Разбрахме,че Б.Б не представлява нищо,но все пак е прав,че не р.п.е виновен.Виновен е най-вече серьожата и неговите комунико лакеи.Той~Серьожата~ трябва да си ходи преди всичко,а след това ще му мислим за Бойко и за другите.
отговор Сигнализирай
27
Ivan Angelov
преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
ГАРВАН, ГАРВАНУ ОКО НЕ ВАДИ! НА *** НАРОД ТАКИВА УПРАВНИЦИ МУ ТРЕБВАТ! ЩОМ НЕ ПРОТЕСТИРА, ЗНАЧИ Е ДОВОЛЕН ОТ УПРАВЛЕНИЕТО. НА МЕН МИ ПИСНА ДА БАЧКАМ ЗА ТИЯ НЕНАСИТНИ ИЗЕДНИЦИ. В МОМЕНТА ЖИВЕЯ В ЦИВИЛИЗОВАНА СТРАНА(ДАНИЯ) И СЕ ЧУВСТВАМ МНОГО ПО-ДОБРЕ. ЧУВСТВАМ СЕ ЧОВЕК!
отговор Сигнализирай
26
НФБ
преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
ПОЛИЦИЯТА В НЮ ЙОРК Е 30 000ДУШИ ПРИ 15 МИЛИОНА НАСЕЛЕНИЕ!У НАС НА 7 МИЛИОНА БЪЛГАРИ ИМА 60 000 ПОЛИЦАИ! А РЕЗУЛТАТИТЕ...МАФИЯТА КОНТРОЛИРА МВР ИЛИ ПО ТОЧНО МВР СЪЗДАДЕ И ПОДДЪРЖА МАФИЯТА!ПАК ЩЕ ИЗКАРАТ ДОКТОРИ...УЧИТЕЛИ..МИНЬОРИ...ВИНОВНИ ЗА СЪЗДАДЕНАТА СИТУАЦИЯ!
отговор Сигнализирай
25

преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Краставите магарета през 10 планини се надушват. Същото и с Бойко и Петков
отговор Сигнализирай
24
НФБ
преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
След назначаването на Борисов за гл. секретар на МВР, той прехвърля акциите си от фирмата на Д. Бадънков (бивш началник на направление "Охранителна полиция" към СДВР, чийто син е служител на ГКПП-Аерогара София). На възловата длъжност в системата на МВР е лансиран на премиера от бизнесмени и политици със съвпадащи интереси за запазване контрола върху обстановката в страната след последните парламентарни избори: - о. з. ген. Любен Гоцев, о. з. ген. Бриго Аспарухов и др., ориентирани към съхраняване и разширяване значението и участието си в управлението на обществено-икономическите и политически процеси; - кръга Банкя (контролиращ ключови властови структури - главно в МВР, МФ и МП, и с огромно влияние върху сенчестата икономика и организираните силови структури), включващ Чавдар Чернев, Димитър Събев, Максим Димов, Виктор Вълков, Ивайло Трифонов, Славчо Б. Христов и др., с цел избягване риска от трусово разграждане изградените и функциониращи сенчести финансово-икономически схеми. За кратък период се налага като ключова ръководна фигура в системата на МВР, въпреки липсата на професионални познания, разбиране и опит в полицейската дейност и очевидните безсъдържателност и хаотичност на предприетите от него действия. За това спомагат: - атрактивното му публично поведение, ориентирано към формиране на обществена видимост за наличие на решителност, воля и възможности за решаване проблемите на борбата с престъпността на фона на слабите енергичност и реактивност на министър Петканов; - съдействието на бързо разширилият се кръг от обществено-политически и икономически субекти (фирми, групировки, политически дейци, медии), открили в лицето му шанс за оптимално съхраняване на изградената политико-икономическа властова схема, като резултат от толерантния му подход спрямо реалните възлови фигури, свързани със сенчестия и престъпен бизнес.
отговор Сигнализирай
23
НФБ
преди 17 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
През 1990 год. отказва да подпише декларацията за деполитизиране, напуска системата на МВР и започва личен бизнес в областта на охранителната дейност. В този период установява сътрудничество и взаимодействие с публично компрометирани лица и фирми, занимаващи се рекет, връщане на пари от неизправни длъжници и други незаконни дейности (вж. Приложение 1). Показателно в тази насока е дългогодишната съобщна дейност, вкл. ползването на общ офис в парк хотел "Москва", с Младен Михалев "Маджо", Румен Николов "Пашата" и др. Налице са данни от много източници и публикации в пресата, че охранителната фирма на Бойко Борисов Ипон също е съпричастна криминални деяния, в т. ч. и към неразкритото убийство на лице на 05.12.1994 г. в Зона Б-5 (фирмата е била наета като посредник за възстановяване на дължими от убития няколко десетки милиона лева на известна фирма). Не е разкрит и случаят с кражбата на 500 000 лв. от касата на Ипон и последвалото убийство на извършителя (служител във фирмата) и неговата приятелка в района на гр. Враца. Предвид връзките на Бойко Борисов с организираните престъпни структури през 1998-2000 г. е изучаван от Националната служба за сигурност (ОР Румен Йорданов) с цел привличането му за негласен сътрудник. В този период е давал регулярна информация за поведението и действията на лидери на престъпни силови структури и други криминално проявени лица. (Тогава, а в някаква степен и понастоящем, откриването на оперативна разработка или регистрирането на определени лица като агенти и нещатни сътрудници или кандидати за такива, се е използвало като форма за осигуряване чадър при осъществяване на незаконосъобразни действия в полза на конкретни управленски или корпоративни кръгове. Като пример Поли Пантев, Косьо Самоковеца, Славчо Б. Христов и много други.) Папката със събраните за Бойко Борисов материали, заедно с постъпилите от него сведения са били докладвани на тогавашния директор на НСС ген. Атанас Атанасов и вербовката е била одобрена, но не е осъществена поради настъпилите кадрови и структурни промени в спецслужбата след парламентарните избори през 2001 г. Понастоящем Ипон се нарежда сред най-големите охранителни фирми в страната (охранителният й състав възлиза на около 800-900 души). Фирмата охранява редица обекти и лица, вкл. "Мобилтел", тръбопроводите на "ЛУКойл", хазартната фирма "Ай Джи Ем", Първа източна международна банка, "Булинс"; къщите и вилите на Славчо Христов, Николай Маринов "Маргина", Младен Михалев "Маджо" и др. През лятото на 2000 год. "Ипон" поема физическата охрана на Общинска банка с протекциите на Стефан Софиянски, Сава Джендов (бивш началник на УБО) и др. От пролетта на 2001 год. "Ипон" охранява и алкохолната фирма "Синхрон инвест". След назначаването на Борисов за гл. секретар на МВР, той прехвърля акциите си от фирмата на Д. Бадънков (бивш началник на направление &quot
отговор Сигнализирай
Новини