"Всички наивници, които смятаха, че Украйна ще бъде поканена веднага в НАТО, просто са дежурните папагали, които вече година и половина по българските медии лъжат хората с цел промиване на мозъка. Беше ясно, че големите държави в НАТО - САЩ и Германия, излязоха с формулировката: Поемаме гаранции за сигурността на Украйна, но реален процес на влизане на Украйна в НАТО - като приключи войната", заяви бившият военен министър и действащ почетен председател на ВМРО Красимир Каракачанов пред предаването "Опорни хора" на телевизия Bulgaria ON AIR.
Според него президентът на Турция Реджеп Ердоган брилянтно си играе картите в последните години."Не го хваля турския президент, оценявам го. Срещу какво? Срещу икономически интереси, които Турция ползва. Някои партньори на Турция умишлено "цакат" турската икономика. В голямата игра на световната политика няма партньори. Ердоган отигра и темата за зърнената сделка. Би могъл да бъде пример за нашите политици. И Орбан го играе по същия начин", каза Каракачанов.
Според него в края на тази война Турция ще е излязла на печалба, но не и "папагали" като нас, които са готови да си закрият ядрената енергетика.
"Войната ще се ускори. След приемането на Финландия и Швеция, Русия остава затворена в своята акватория на Балтийско море. Там има само натовски държави. Руснаците си бяха повярвали, че Ердоган едва ли не им е съюзник. Той им показа, че не е поел твърдо ангажименти към нито един от двата лагера в този конфликт. Турция играе собствена игра. Русия вероятно си мисли, че в даден момент Ердоган може да допусне натовската флота в Черно море. Най-вероятно Путин ще опита да приключи по-бързо войната, хвърляйки повече ресурси срещу украинците", изрази мнение Каракачанов.
Бившият военен министър отбеляза, че Русия си дава сметка, че използването на ядрено оръжия въвлича целия свят от конфликт, от който няма излизане. А по думите му нито Русия, нито САЩ имат интерес от Трета световна война.
Зеленски се държи към своите колеги по света, едва ли не, че те са му длъжни с нещо, смята още почетният лидер на ВМРО.
"За разлика от нашите политици, Великобритания има достойнство и каза: Ние ви помагаме година и половина. Великобритания даде снаряди с обеднен уран, но го каза официално. Щатите дават касетъчни боеприпаси. Хората от правителството ни лъжат. Не ни казват какво са готови да дадат. Едно е да произвеждаш нещо и да го продаваш, друго е да вадиш от складовете на армията и да го подаряваш. Боеприпаси с изтичащ срок се продават на търгове и печелиш едни пари, които влагаш да поръчаш на оръжейните предприятия да набавят нови количества", коментира Каракачанов.
Ще стане "34 години лъжем армията, лъжем и обществото", алармира той. И на свой ред попита: По време на бедствия, аварии и зимни бури, кой и с каква техника отива да помага на населението? Отива Българската армия точно със същите БТР-и.
"Оказва се, че имаме 100 чисто нови и неползвани бронирани машини. Ориентират се да купуват 160 американски бронирани машини, което ще ни излезе 3-3,5 млрд. лв. А ние 100 машини ги даваме безплатно. На нас някой дава ли нещо излишно? Против съм да се подарява, категоричен бе той.
Гледайте целия разговор във видеото
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Morgan Stanley: Петролният пазар е в надпревара с времето заради Ормузкия проток
Министерството на финансите преотвори за трети път емисия 10-годишни ДЦК
Сенчестият руски флот ще бъде обхванат от още санкции на ЕС
Даниел Ръсел: Тръмп се нуждае от помощта на Пекин, за да накара Иран да преговаря
Wall Street започва търговията с леки спадове след отказа на Тръмп към Иран*
Глоба за превишена скорост без книжка: Разказ от първо лице за фишинг измамите
Фотоизложба в София насърчава осиновяването на кучета
ЕС наложи санкции заради депортиране на украински деца в Русия
ТИР се преобърна край Монтанско и блокира движението
Реформата на "Прогресивна България" в съдебната власт: Срокове, забрани и нови правомощия за ВСС
Патрика разкри какво си е казал с "Кюстендилеца"
Задава се уникално шоу: Феновете на Локо отвърнаха на тези от ЦСКА
Германец ще надува свирката на финала
Ще играе ли Меси на Мондиал 2026? Селекционерът на Аржентина даде отговор
Цървена звезда показа на Левски, ЦСКА и Лудогорец как се прави
Светльо Вуцов изригна мощно за Левски
Поверия за 12 май – Герман Градушкар
Дневен хороскоп за 12 май, вторник
Три топ хардкор банди откриват лятната сцена в Борисовата градина
3 грешки, които допускате, когато приготвяте паста
Day Off: Family Time посреща ваканцията с игри, семейни активности и големи награди
4 тренда при обувките за пролет-лято 2026
Състоянието на Любен Дилов-син се подобрява
Обявиха жълт код за опасно дъждовно време в няколко области у нас
Любо Пенев с емоционален пост за предстоящия Мач на надеждата
Навръх 35-тата си годишнина ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ разкри STEM център
Научноизследователският кораб ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
AI откри над 10 000 потенциални екзопланети
Космически апарат на НАСА ще използва Марс, за да промени траекторията си
3D принтирането ще направи ракетните двигатели по-гъвкави и безопасни
Апокалиптични прогнози през вековете: Култ предрече края на света за 2026 г.
Телескопът „Джеймс Уеб“ откри гигантска неподвижна галактика в ранната Вселена
Какво ще стане, ако Слънцето изчезне за 1 секунда?