Южна Корея днес преживя най-смъртоносния ден от пандемията - 293 смъртни случая за последните 24 часа, когато страната се бори с рекорден скок на инфекциите с коронавирус, причинени от бързо разпространяващия се вариант Омикрон, съобщи БТА, позовавайки се на Асошиейтед прес.
Нов е и рекордът при броя на пациентите с вируса, които са в тежко или критично състояние - 1196. Здравните служители заявиха, че медицинската реакция на страната остава стабилна след усилията за разширяване на ресурсите, като все още са налични над 30 на сто от интензивните отделения, предназначени за лечение на КОВИД-19. Очаква се обаче натоварването на болничната система да се увеличи през следващите седмици, като се има предвид времето, което минава между инфекциите, хоспитализациите и смъртните случаи.
"Очакваме броят на (сериозните или критични случаи) да нарасне до около 2000. Подготвяме медицинските си мерки за това", заяви на брифинг висш служител на здравното министерството.
През последните седем дни Южна Корея съобщава за средно 337 000 нови случая дневно, включително 362 283 във вторник, което представлява над 80-кратно увеличение в сравнение с нивата, наблюдавани в средата на януари, когато Омикрон се превърна в доминиращ щам. Понастоящем броят на случаите в страната надхвърля 7,2 милиона, като от февруари насам са добавени 6,4 милиона.
Според експерти поради високите нива на ваксинация страната досега е преживяла вълната от Омикрон с по-ниски нива на смъртност от тези, наблюдавани в САЩ и Европа, които бяха засегнати от варианта по-рано. Повече от 62 процента от южнокорейците са получили подсилващи трети ваксинни дози.
До момента в страната има 17,6 смъртни случая от COVID-19 на 100 000 души, в сравнение с 285,5 смъртни случая в САЩ и 237,5 във Великобритания, сочат данни на Корейската агенция за контрол и превенция на заболяванията (КАКПЗ).
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
БДЖ представи първия от новите влакове "Шкода"
Този път централните банки няма да се притекат на помощ
Как войната в Близкия изток се отразява на доставките на лекарства?
Лагард: Рискът от инфлация сочи в посока нагоре
ЕЦБ иска от банките да оценят как войната в Иран влияе на клиентите и дейността им
Опънхаймър от Goldman: Езикът на централните банки стана агресивен
51-ото НС: Реални резултати или дълбоко нагазване а в политическата криза?
Неправилно лечение убива 10-13% от пациентите с инсулт в България
Централна прогноза
"Мяра": Шест партии влизат в парламента, "Прогресивна България" печели убедително изборите
Сано повежда нов протест срещу сметките за ток: Това е геноцид
SunFest Sofia: Най-голямото виенско колело в България отваря врати на 3 април 2026 г.
Расистки скандал със звезда на Ливърпул
Тудор с добра новина за Тотнъм
След 2 години: Резерва на Ливърпул отново ще играе за „адзурите“
Любопитно! Меси с много изненадващ ход
Категорична оценка: Звездно трио няма място в ЦСКА
Мачовете по телевизията днес, 20 март
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Постна баклава за Благовещение
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Варна се включва към новосъздадения хъб на Мисията срещу рака
Варна приема в неделя шахматния турнир "Мемориал Теодоси Костадинов"
Тренировки на открито и високи стандарти в SENSHI лагера във Варна
Окръжен съд–Варна отчита висока ефективност
Възстановяват маршрута на автобусна линия №7 от утре
Тъжна вест! Чък Норис почина на 86 години
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната
Космическо чудо: Мисията Proba-3 е спасена след месец „клинична смърт“
Сблъсък на две планети с размерите на Земята е наблюдаван на 11 хил. светлинни години от нас