Партиите на промяната трябва да работим заедно, като, разбира се, няма как да минем без БСП. Според социолозите пак се получава картина на дисперсия на гласовете, така че не вярвам някой да има 121 депутата. Това заяви Мика Зайкова от "Има такъв народ" пред bTV.
Зайкова добави, че не се доверява напълно на социологическите проучвания за нагласите на българите за предстоящите избори.
"Миналия път ни даваха трето място, пък ние излязохме първи. Не, че не вярвам на социолозите, но сигурно стъкмяват нещо", каза тя.
Според нея народът е показал ясно, че иска промяна, а партиите трябва да работят заедно, без повече избори, но политиците не са послушали.
"Ние казахме на нашите колеги от ДБ, ИБГНИ и БСП: "Колеги, ние нямаме болшинство, ще направим правителство в малцинство, та ако сбъркваме,вие да поемете щафетата и да сте чисти - съгласни ли сте да седнем и да говорим за приоритети и политики, които ще се осъществят?". Когато седнахме на експертно ниво просто нямаше проблем, дори и да имаше различния. Изведнъж обаче казаха, че няма да ни подкрепят", обясни кандидат-депутатът от ИТН и добави, че очаква диалогичност в бъдещия парламент, защото врагът е "ситемата на крадене на ГЕРБ".
От ИТН обаче няма да преговарят с останалите партии преди изборите.
Мика Зайкова коментира и мотивите си отново да бъде кандидат на "Има такъв народ", а всичко се крие в това, че изпитва срам, тъй като нейното поколение е позволило "каймакът на утайката" да изплува и да управлява държава.
"Работата на депутата не е само да гласува закони, а и да помага не само в региона, от който е, но и в страната си. Затова започнах нещо, което искам да доведа докрай в Смолян, откъдето се кандидатирам. Районът е прекрасен, там хората са бедни, но са толкова добри и с широки сърца", каза тя.
Според Зайкова твърденията за висока инфлация и задаваща се икономическа криза у нас са преувеличени.
"Нашите експерти разработиха 18 мерки и ги прилагат, но според мен в България повече е спекулата, отколкото е проблемът с цените", заяви тя.
Кандидат-депутатът смята, че трябва да бъдат построени още 2 реактора в АЕЦ "Козлодуй", защото "както и да се напъват всички зелени, няма да минем без атомна енергия".
"Не наричайте българите антиваксъри, те просто загубиха доверие в институциите, но как да не загубиш доверие? Знаете, че в нашите редици е проф. Андрей Чорбанов, който създаде българска ваксина, но държавата не го подкрепи и той не може да я довърши докрай", коментира тя и настоящата COVID ситуация у нас.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Оптимизъм за подновяване на работата на администрацията в САЩ заля и Wall Street
А. Петров: Изкуството на младото поколение гради доверие между България и Северна Македония
Дейли от Фед: Трябва да се избегне грешката лихвите да бъдат задържани твърде дълго
ЕК ще обособи нов клас автомобили, за да направи достъпни електромобилите
Инвестиционният фонд Apollo става мажоритарен акционер в Атлетико Мадрид
Уорън Бъфет ускорява темпото на даренията за децата си, "докато е още жив"
Високопротеинови закуски в студеното време
Как да се справим с косопада през есента
Радев: Искам да ви се извиня за Бюджет 2026
Ефективни начини да изградим по-силна връзка с шефа
Такси блъсна младо момиче в Благоевград
МВнР: Призоваваме Русия да спре да смущава европейските сателити
Бившата на Роналдо и Балотели е бременна от футболист + СНИМКИ
Експерименти? Нагелсман иска първото място за Германия
Абонданца: България разполага с много интересен и перспективен отбор
Марица Пд скочи срещу съдия от родния елит + ВИДЕО
Чиликов не литна в облаците след триумфа в дербито на Втора лига
Куман похвали дебютант и проговори за ас на „червените дяволи“
Канадската сензация Джонатан Рой се завръща с концерт в Зала 3 на НДК през януари
Дневен хороскоп за 11 ноември, вторник
Как технологиите променят професиите – поглед отблизо с Базар на професиите 2025
Ретрограден Юпитер в Рак на 11 ноември – грижим се повече за себе си
Разпознаване на есенната депресия: Какво е сезонно афективно разстройство
Поверия за Свети Мина
Токът спря по време на интервю на Зеленски в Киев
Мечка нападна мъж докато бере гъби
Фратрия загуби от Дунав във Втора лига
Тъжна вест! Почина шампион по плуване
Синдикатите се срещат с ГЕРБ заради Бюджет 2026
Организират протест тази неделя във Варна
Ново откритие в квантовата физика отваря пътя към междузвездните пътешествия
Portal Space Systems представи сателитната платформа Starburst
Новите технологии могат да спасят астронавтите от космическо прилошаване
Vast изведе на орбита демонстратора на първата частна космическа станция Haven-1
Учени разкриха какво се случва с времето на Венера
Има ли вода на спътника на Сатурн – Енцелад