След гласуването на вота на недоверие стана ясно, че независимите депутати са основни поддръжници на ГЕРБ, което прави партия „Атака“ ненужна на управляващите.
Колко струва един депутат и какви са сумите, които вървят с него? Това коментираха Камен Петков и Огнян Пейчев – двама отцепници от Атака, пред Нова телевизия.
„200 000 лв. е субсидията, която върви към един депутат през годината. Тя е на тримесечие. По 50 000 лв. на тримесечие“, обясни Камен Петков, който вече е депутат от „Коалиция за България“.
Той заяви, че решението за това е взел преди 3 месеца.
"От самото начало имах градивни забележки към правителството, имах забележки към поведението на "Атака" как се държи и как ние подкрепяме едно правителство, при положение че в замяна като лоялни партньори не получаваме нищо от тяхна страна. Поне едно нещо, което сме обещали като предизборна кампания да прокараме като закон", обясни напускането си депутатът.
Петков се определи като човек с леви идеи, а на въпрос защо тогава е избрал "Атака" заяви, че в някоя част от националистическите й разбирания е видял леви идеи.
Огнян Пейчев отново заяви, че не е подписвал декларация за принадлежност към която и да е партия до момента.
„Това е въпрос, който ще обсъдим с останалите двама депутати – Кирил Гумнеров и Валентин Николов“, обясни той.
На вота на недоверие той е подкрепил правителството, защото „мисля, че няма нужда от допълнително напрежение в държавата“.
Депутатът отново обясни, че в момента темата за субсидията на един депутат измества скандала с партия „Атака“ за договорите за поръчителство за 150 000 евро с пет офшорни фирми.
"На мен това бе представено като декларация за лоялност. Впоследствие се оказа, че собственик на три от фирмите е вуйчото на Капка Сидерова – Камен Тодоров Петров, портиерът на партия "Атака". Този човек участва с уставен капитал 300 хиляди долара във фирмите”, обясни Пейчев.
Камен Петков потвърди също, че получава заплашителни SMS-и с цинично съдържание. Заплашван е дори със смърт, заради което смята да подаде жалба.
Искам да се обърна към Волен да престане да говори лъжи за нас, за да не започнем ние да говорим истини за него, заяви той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
От Ferrari на върха до Tesla под натиск: големият автомобилен завой на 2025 г.
Кадър на деня за 3 януари
„Тенгиз“ – нефтеното сърце на Казахстан, което Chevron не иска да изпусне
Мадуро пише последната глава от историята на авторитаризма си над Венецуела
Как корейската козметика се превърна от модна тенденция в икономическа сила
Turkish Airlines ще изгради най-големия товарен терминал в света
Здравословна крем супа с броколи и шунка (РЕЦЕПТА)
Тенденциите в домашния дизайн за 2026 г.
Транспортираха едногодишно бебе от Сливен по въздух
Люк Литлър прегази съперника си и отново е световен шампион по дартс
Барса взе трудно каталунското дерби
Гриша Ганчев към Димитър Пенев: Маестро, преподавай в по-добрия свят
И Кюстендилеца плаче за Пената: Фенове на ЦСКА почетоха легендата + СНИМКИ
Виляреал вече е трета сила в Испания
Арсенал изяде "черешките" и марширува към титлата
Дневен хороскоп за 4 януари, неделя
КОЛЕДНА ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни книги
Задължителни ястия за Йордановден (6 януари)
Седмична нумерологична прогноза за 5 – 11 януари 2026
Рецепти за трапезата на Йордановден
Любовен хороскоп за 5 – 11 януари 2026
Трикове правят регистрационните номера на колите "невидими" за камерите за скорост
In memoriam: Незабравимите бисери на Димитър Пенев
Влизаме във варненския зоопарк само с карта
За първи път: Кукери прогониха злите сили във Велико Търново
Все млади хора са първите идентифицирани загинали при пожара в Швейцария
Какво време ни очаква в неделя?
Спря течът на въздух от руския сегмент на МКС
Дания получи зелена светлина от EКA за първата си лунна мисия
Вълчата Суперлуна на 3 януари 2026 г. ще бъде с 30% по-ярка
Очаква се магнитна буря на 2 срещу 3 януари
Възможно ли е животът на Земята да се е зародил на Червената планета?
Тревога в Индонезия: Забелязва се повишена активност на вулкана Бур Ни Телонг