"Управителният съвет на Синдиката на служителите в Министерство на вътрешните работи (ССМВР) изразява волята на членовете на синдиката - да не се присъединяват към настоящия момент в каквито и да е форми на протест и стачни действия".
Това се посочва в специална декларация на ССМВР, изпратена до медиите.
Според тях подобен протестен акт би нанесъл вреди върху социално-икономическия статус и социалните придобивки на служителите в МВР.
"В продължение на няколко дни станахме свидетели на множество медийни изяви на представители на отделни синдикални организации в МВР, които се опитваха да говорят както от името на всички синдикални организации, така също и от името на всички служители.
Категорично заявяваме, че не сме упълномощавали представители на други синдикални организации да изразяват волята на синдикалните ни членове, както и от страна на УС на ССМВР не са провеждани разговори и преговори за подготовката и участието в протестни действия по повод предлаганите промени в пенсионната система в страната", посочват в своето изявление от Синдиката на служителите в Министерство на вътрешните работи.
От изявлението става ясно още, че членовете на ССМВР "са социално отговорни и готови да споделят и понесат своята персонална тежест от икономическата криза, но само ако това се постигне при воденето на диалог с внасянето на обосновани и мотивирани предложения".
"Членовете на синдиката са на твърдата позиция, че социалният диалог в МВР задължително преминава през воденето на диалог и преговори със синдикалните организации във ведомството и подписаните споразумения между синдикалните организации и министъра на вътрешните работи", завършва изявлението на единия от полицейските синдикати.
Dnes.bg припомня, че другият голям полицейски синдикат - Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР) обяви преди ден, че подкрепя протеста на 30 ноември и иска оставката на финансовия министър Симеон Дянков.
"Решително се противопоставяме на поведението на българското правителство, което еднолично и без никакви дискусии взима решения, които ще се отразят негативно на всички български граждани. Решени сме да защитаваме правата си с всички форми на протест, позволени ни от закона", заяви председателят на СФСМВР Валентин Попов.
Той се обърна към членовете на организацията с призив от 30 ноември да започнат да изпълняват служебните си задължения с трикольорна лента, като първа част от предстоящите протестни действия.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кои индустрии в ЕС са застрашени от китайския внос?
Франция набелязва нови данъци в ЕС, за да финансира бюджетната рамка за 2 трлн. евро
БФБ затвори с оборот под 500 хил. евро
Европейските борси приключиха сесията без единна посока в търсене на нови стимули за растеж
Може ли цената на петрола да падне до 40 долара за барел?
Синдикатите на Volkswagen не са били уведомено за по-големите съкращения на персонала
Христанов: Схемата с фалшивото масло е от поне 2009 г. и е покровителствана от Брендо
3 зодии се радват на успех на 30 юни 2026 г.
Централна емисия
Централна емисия
Един загинал и трима ранени в катастрофа на пътя Котел - Петолъчката
Неочакван развой! Холанд отряза Реал Мадрид заради Мбапе и Винисиус
Пореден отпаднал от Мондиал 2026 остана без селекционер
НА ЖИВО: Бразилия – Япония 0:0
Изтеглиха жребия за Втора лига
Разкървавен Синер стартира с труден, но сладък обрат на „Уимбълдън“
Левски не се шегува и не жали средства! Ето колко ще платят от „Герена“ за нов халф
10 гръцки рецепти, от които ще си оближете пръстите
Пълнолуние в Козирог на 30 юни: Какво да очаква всяка зодия
Дневен хороскоп за 30 юни, вторник
20 закона на Мърфи за живота
Гръцка салата с паста – рецепта
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите награди от филма „Миньони & чудовища“
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Варна бе домакин на Държавното първенство по стрелба с лък за незрящи
Обменът на левове в евро от 1 юли: Ако банките и пощите въведат такси, трябва да ги обявят предварително
Наблюдаваме Ягодова луна
Какво време ни очаква във вторник?
Единственият арестуван по аферата „Баба Алино“ излезе от ареста срещу "подписка"
Калисто: Луната, която може да се превърне в бъдеща база на НАСА
„Изгубеният град“: Може ли подводна планина да разкрие тайната за произхода на живота?
Учени предлагат: Гигантски огнени торнада да почистват нефтени разливи в океана
НАСА разработва технология за презареждане в орбита за мисии в далечния космос
Китайската космическа станция прелетя над Луната: Илюзия или реалност? (снимки)
AI подкопава доверието: Невронните мрежи се научиха да заблуждават експертите